Niezwykle obfity w wydarzenia w polskim MMA miniony weekend nie mógł nie przynieść zmian w naszym rankingu polskich zawodników.

W wadze lekkiej Łukasz Sajewski (MMA 8-0) z Akademii Sarmatii po punktowej wygranej nad Marcinem Heldem na Angels of Fire 7 odbiera zawodnikowi z Bastionu Tychy najniższe miejsce na pudle. Po szybkim zwycięstwie nad Janem Davidem na Extreme Fight Arena awans na miejsce szóste notuje Artur Sowiński (MMA 8-2) z Silesian Cage Club. Ponieważ zarówno Łukasz Bugara jak i Darek Majewski zmienili kategorie wagowe, miejsce dziesiąte i pretendenta otrzymują odpowiednio Maciek Polok (MMA 2-0) z Bastionu Tychy i Wojciech Lech (MMA 2-0) z Berserkers Szczecin.

W wadze półśredniej Piotr Hallmann (MMA 4-0) z Mighty Bulls Gdynia po szybkim odprawieniu Kerima Abzaiłowa na gali Ring XF 2 awansuje na pierwsze miejsce, wyprzedzając mało ostatnio aktywnego Łukasza Lesia. Awans o dwie pozycje na szóste notuje też inny zawodnik walczący w niedzielę w Łodzi Mariusz Radziszewski (MMA 5-6-1) z Masakra Team, dzięki wygranej przed czasem nad Abbuhanem Hauevem. Po efektownym nokaucie w Zielonej Górze na miejsce pretendenta wskakuje Bartłomiej Kurczewski (MMA 2-0) z Gracie Barra Łódź.

Waga średnia to spory awans zwycięzcy walki wieczoru na Ring XF Adama Zająca (MMA 4-0) z Gracie Barra Łódź, który ląduje na pozycji piątej po zdecydowanej wygranej nad Arturem Kadłubkiem. Na miejsce dziesiąte dzięki kolejnemu zwycięstwu w M-1 Selection powraca Berserker ze Szczecina Rafał Moks (MMA 4-2).

W wadze półciężkiej kolejny uczestnik cyklu M-1 Selection Tomasz Narkun (MMA 3-0) z Berserkers Szczecin awansuje o pięć pozycji na miejsce szóste po gładkiej wygranej nad amatorskim mistrzem Europy Shooto Timo Karttunenem. Do rankingu na pozycję siódmą powraca Marcin Krzysztofiak (MMA 4-1) MMA Devil Poznań po zwycięstwie w walce wieczoru na Strefie Walk w Pozaniu, a na miejscu ósmym debiutuje Krzysztof Gołaszewski (MMA 4-1) z Rio Grappling Wrocław po wygranej nad Marciem Elsnerem w Łodzi. Pretendentem do rankingu zostaje zwycięzca ubiegłotygodniowego turnieju MMA Challengers Ireneusz Cholewa (MMA 3-2-2) z Adrenaliny Fight Częstochowa. Zestawienie opuścili nieaktywny Grzegorz Siwy oraz Sebastian Olchawa, który zakończył karierę.

Ostatnia zmiana w królewskiej kategorii: ranking opuszcza nieaktywny od roku Adam Maciejewski, dzięki na pozycję pretendenta powraca Karol Celiński (MMA 3-3) z Arrachion MMA Olsztyn.

Ranking PL.

9 KOMENTARZE

  1. nie wiem jak dla was, ale jak dla mnie największa bieda jest w kategorii półśredniej ciężko znaleźć jakiegoś wyróżniającego się zawodnika

  2. dlaczego Kondraciuk(6:1) jest nizej niz Kadlubek (8:6) ? a w ogole Zajac 4:0 nad nimi jeszcze?

  3. RedruM tak to wygląda, a nie inaczej bo ranking nie jest ustawiany według tego kto ma lepszy bilans walk, tylko według osiągnięć. Pokonanie zawodnika o rekordzie 1-0-0 jest niżej cenione niż zwycięstwo nad doświadczonym zawodnikime z bilansem 10-0-2( to tylko przykład) Damian Grabowski np jest 2, a ma lepszy rekord od KIty, tylko ,że tutaj to się zmienią miejscami za niecałe dwa tygodnie:)

  4. @ Redum
    Odrób pracę domową o rankingu, bo masz delikatnie mówiąc małe zaległości.

  5. Olchawa zakończył karierę?!? Ktoś zna przyczyny? Kontuzja jakaś?

    Szkoda wielka bo to był typowy walczak. A takich sobie bardzo cenię.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.