Na świecie czas podsumować zmiany ostatnich dwóch tygodni. W wadze ciężkiej do rankingu wreszcie wchodzi Alistair Overeem. Entuzjasta koniny debiutuje na 8. miejscu a pokonany przez niego Brett Rogers wypada poza pierwszą dziesiątkę. W wadze półciężkiej na pozycję lidera awansuje Mauricio Rua, który na szczyt wraca po raz pierwszy od czasów PRIDE. Były mistrz Lyoto Machida ustępuje miejsca Szogunowi i spada na 2. miejsce. Walka Josha Koschecka z Paulem Daley’m o dziwo nie przyniosła zmian w drabince wagi półśredniej, obydwaj fighterzy nadal zajmują swoje miejsca – odpowiednio 5. i 7. Wreszcie, w wadze muszej, choć o walce dowiedzieliśmy się z 2-tygodniowym opóźnieniem, medalista z Atlanty Alexis Vila awansuje o jedną pozycję na 9. po pokonaniu Seana Halla. W rankingu pound-4-pound Mauricio Rua debiutuje na 5. miejscu a Lyoto Machida spada na 8.

Ranking MMA.

Miniony weekend przyniósł kilka zmian w naszym ranking polskich zawodników. Dzięki zdecydowanej wygranej nad mocnym Litwinem Erikasem Petraitisem Maciej Jewsztuszko (MMA 6-0) z Berserkers Szczecin powraca na fotel lidera w kategorii lekkiej. W tej samej wadze Mariusz Abramiuk (MMA 5-1) z Linke Gold Team awansuje na pozycję czwartą po wygranej nad Borysem Mańkowskim (MMA 9-3) z Gameness Team Poznań, który spada na miejsce ósme. W kategorii półciężkiej Krzysztof Piechota (MMA 6-0) z Akademii Sarmatii po zwycięstwie nad Markiem Kowalczykiem na gali Józefa Warchoła w Koszalinie notuje awans o dwa oczka na pozycję piątą.

Ranking PL.

10 KOMENTARZE

  1. Spory ten skok Abramiuka. Ale w zasadzie i tak trzeba bedzie znowu zaktualizowac ranking po AoF wiec luz:)

  2. A ja sie pytam czemu entuzjasta koniny? Przeciez sushi to surowe ryby 😀

  3. Wciąż mnie nie przekonuje Belfort w MW. W zasadzie w tej wadze ma tylko dwa zwycięstwa i to nie nad mocniejszymi zawodnikami. Uparcie będę płakać za Okamim (mimo iż ostatnio rzadko walczył) zwłaszcza, że wypadł z rankingu po porażce z – jak pokazał czas – #2. Mam nadzieję, że w kolejnej walce przekona Was 😉

  4. Gdzies pojawila sie informacja (chyba Bosy pisal) ze Sebastian Olchawa zakonczyl kariere, mozna by zdjac go w takim razie z rankingu i zrobic tym samym miejsce komus swiezemu.

  5. Po weekendzie 28-30 maja zrobimy większy remanent w rankingu. Do półciężkiej wróci pewnie Marcin Krzysztofiak i wejdzie zwycięzca walki Elsner vs. Gołaszewski.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.