(fot. ufc.com)

UFC 109 i, w mniejszym stopniu, zeszłotygodniowe Strikeforce przyniosły kolejne zmiany w naszym rankingu MMA. W wadze półciężkiej Randy Couture awansował o jedną pozycję z miejsca 11. na 10. dzięki poddaniu 45-letniego Colemana. Największe przetasowania miały miejsce w wadze średniej, gdzie Chael Sonnen awansował aż pięć oczek na 2. miejsce. Pokonany przez niego Nate Marquardt spada z 2. na 4., spada również, mimo wygranej, Demian Maia o jedną pozycję na 7. po tym jak został wyprzedzony przez Sonnena. Do rankingu powraca, na miejsce 9., Robbie Lawler, który w sensacyjny sposób odprawił Melvina Manhoefa i wypchnął z Top 10 Yoshihiro Akiyamę, który nie walczył od lipca i nadal nie ma zaplanowanego kolejnego pojedynku.

W wadze półśredniej Paulo Thiago znów wyprzedza Josha Koschecka i awansuje na 4. miejsce. Wygrana nad Mike’m Swickiem oznaczała dla tego drugiego zniknięcie z naszej listy. Ponadto na 9. miejscu debiutuje Nick Diaz, który na gali Strikeforce rozprawił się z Zaromskisem. Odnotowywujemy też pierwsze zmiany w wadze muszej. Po pokonaniu Mitsuhisy Sunabego na 8. miejscu debituję Kiyotaka Shimizu a jego rywal spada na 10. wypychając z listy Masaakiego Sugawarę. Awans o dwie pozycje na 7. zalicza też Jessie Riggleman, któremu do zawodowego rekordu dopisano dwie walki. Ranking MMA.

Kilka zmian w rankingu PL wprowadził turniej MMA Challengers. Zwycięzca Tomasz Kondraciuk z Gameness Team Poznań debiutuje na miejscu siódmym, a finalista Wiktor Sobczyk z Gracie Barra Łódź z pozycji pretendenta przesuwa się na miejsce dziesiąte. Dodatkowo dotychczas notowany w wadze półśredniej Rafał Moks z Berserkers Team Szczecin po wygranej na M-1 Selection w średniej wskakuje na miejsce pretendenta.

Ranking z powodu rocznej przerwy w startach opuścili Sławomir Szamota i Przemysław Biskup. Dzięki temu w lekkiej na pozycję pretendenta powraca Marcin Pionke z Akademii Sarmatii Gdańsk. Ranking PL.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

423 KOMENTARZE

 1. Jak dobrze pamiętam, Filho kiedy z nim przegrał też był chyba drugi.

  p.s. mówiłem ci TJ, że nam się za to dostanie 😀

 2. Sonnen – prawidłowo i możliwe, że na dość długo tak zostanie. Henderson w końcu nie ma z kim wygrać żeby aż tak awansować. Trzymając się waszego toku myślenia, któremu rzecz jasna niczego nie zarzucam. Fajnie rówznież, że Diaz w końcu się pokazał, szkoda tylko, że również tak jak Henderson nie ma zbyt wielu poważnych konkurentów na choryzoncie.

 3. Shields to zawodnik top 6, jeśli Hendo go pokona pewnie rozważymy jego awans na drugie miejsce. Diaz też może awansować, bo Hieron to zawodnik tuż za pierwszą dziesiątką.

 4. ogolnie do rankngu nie mam zadnych zastrzezen, ale w rankingu pl cos powoli zawodnikow ubywa, wczesniej zniknal nastula, pozniej blachowicz (kontuzja sila wyzsza), teraz szamota i biskup, niedlugo tez zniknie les, szkoda ze nasi nie walcza.

 5. Tidzej – nie pamiętam, żeby Henderson przeegrywał z Marquardtem.
  Venom – jeden błąd nie usprawiedliwia kolejnych.

 6. domenico Henderson przez ostatnie trzy lata pokonał dokładnie jednego zawodnika top 10 (Rich Franklin) i przegrał z nr 1 w średniej i nr 2 w półciężkiej. W tym samym czasie Sonnen pokonał dwa razy zawodników nr 2 (Filho i Marquardt) oraz nr 4 (Okami) oraz przegrał z nr 2 (Filho) i zawodnikiem top 10 Maią. Moim zdaniem to zestawienie delikatnie przemawia na korzyść Sonnena.

  Ustawienie przed rewanżem z Sonnenem Filho na drugim miejscu nie było błędem, Brazylijczyk był niepokonany z serią wartościowych zwycięstw. Oczywiście wszyscy wiemy o jego problemach, ale to nie znaczy, że z tego powodu miał wypaść z rankingu.

 7. Jeżeli przed walką na UFC 109 Marquardt był 2, Henderson 3, Maia 6 a Sonnen 7, to nie rozumiem tego, że pokonanie Marquardta przez Sonnena pozwoliło mu przeskoczyć nad głową Hendersona.
  Jeżeli walki z ostatnich trzech lat przemawiają na korzyść Sonnena, to co on przed ostatnim weekendem robił na 7 miejscu a Henderson na 3?

 8. Czyli pokonuję nr 2 nie można awansować o 5 pozycji? To jakaś zasada?

  Przed weekendem Sonnen nie miał wygranej z Marquardtem dlatego był za Hendersonem.

 9. Być za Hendersonem a być za Hendersonem, Belfortem, Shields’em i Maią to lekka różnica. Według mnie ta zmiana jest lekko tendencyjna i nie broni się przed próbą logiki. Takie umiejscowienie Sonnena pasowałoby do rankingu, który w waszym menu znajduje się obok rankingu MMA.
  Gdyby Marquardt pokonał wcześniej Hendersona, to byłoby to do uzasadnienia.

 10. Podałem ci najważniejsze wygrane i porażki obu, jeśli nie widzisz w tym logiki to pewnie cię nie przekonam.

 11. Nie przekonasz tym argumentem, bo jest po prostu kiepski. Jakbyś podał dobry, to byś przekonał.
  Czemu jest kiepski – napisałem w odpowiedzi na ten właśnie argument.

 12. Nie odpowiedziałeś na mój argument, tylko napisałeś, że między Hendersonem, a Sonnenem było trzech zawodników zawodników.

  Napisz mi dlaczego zwycięstwa Hendo są lepsze od Sonnena, wtedy to będzie odpowiedź na mój argument.

 13. Z całym szacunkiem panowie, ja uważam wasze rankingi za niepoważne 🙂

 14. Dziękujemy za rozwiniętą argumentację, dzięki tym uwagom postaramy się je naprawić.

 15. Odpowiedzią było to, że podajesz zestawienie ich walk z 3 ostatnich lat, jak sam napisałeś, a jeszcze do UFC 109 w rankingu dzieliło ich 4 zawodników. I jedna wygrana Sonnena, nad nr 2 (który Hendersona nie pokonał), sprawia że awansuje o 5 pozycji i przeskakuje Hendersona, który w tym czasie nie przegrał walki…a jego oddanie pozycji względem Sonnena ma być uzsadanione tym, co działo się dużo wcześniej. Jeżeli to dla Ciebie jest żelazna logika, to mogę tylko napisać, że nie dojdziemy do porozumienia.

 16. piszesz tak jakbyśmy dali Sonnenowi pozycję za poprzednie wygrane. Poprzednie wygrane dały mu 7 pozycję, a wygrana nad Nate’em awans na drugie. Przed UFC 109 wartościowe wygrane niejako równoważyły jego wpadki z Maią i Filho, ale wygrana z Marquardtem dała mu dużego kopa.

  To trochę jak z Mirem który pokonując Nogueirę awansował do czołowej trójki na świecie, wyprzedzając jeszcze większą liczbę zawodników. Machida wygrywając z Evansem wyprzedził też Rampage’a, mimo, że ten nie przegrał w tym czasie walki.

 17. Nie będę oceniał przesunięcia Mira, bo tego nie komentowałem a może błąd był taki sam.

  To nie ja próbuję uzasadnić ustawienie Sonnena nad Hendersonem poprzednimi wygranymi, tylko Ty. Jeżeli zmianę rankingu obowiązującego do UFC 109 mamy oceniać tylko przez pryzmat ostatniej walki Sonnen vs Marquardt, to Chael może być co najwyżej 3, ponieważ Henderson nie stracił na tej walce względem Sonnena (nie ma w swojej karierze porażki z Marquardtem, ani też w ostatnim czasie nie przegrał). Skoro więc Sonnen do UFC 109 był dużo niżej niż Hendo, to nie widzę racjonalnego uzasadnienia do ustawiania go teraz ponad Danem.

  Albo ranking przed UFC 109 był nieracjonalny, albo ten powstały po UFC 109 jest nieracjonalny.

 18. Sytuacja z Machidą, Evansem i Rampage’em jest o tyle specyficzna, że tam w gre wchodził pas… to zawsze trochę zmienia ocenę. Jeżeli Sonnen pokonałby Pająka i zdobył pas, to nie miałbym o nic pretensji gdybyście ustawili go na pierwszej pozycji.

 19. Nie rozumiem tej twojej zasady, że Sonnen nie może przeskoczyć Hendersona, bo ten nie przegrał w tym czasie i nie miał przegranej z Marquardtem.Masz rację Dan nic nie stracił podczas UFC 109, to Chael dużo zyskał.

  p.s. pasy nie mają żadnego znaczeniu przy ustalaniu rankingów

 20. Może przeskoczyć, zawsze może. Ale niekoniecznie da się to racjonalnie uzasadnić.
  Ty twierdzisz, że Chael zyskał wystarczająco dużo, żeby przeskoczyć Hendersona, ja się z tym nie zgadzam a Twoje uzasadnienie mnie zupełnie nie przekonuje.

 21. domenico, – a jakim prawem hendo ma byc drugi? a hipotetycznie jesli werdum pokona w najblizszej walce fedora to pewnie bedzie pierwszy w hw, wiec ile pozycji pojdzie w gore, a przeciez nie pokonal lesnara, mira i innych, a w dodatku przegral z cigano. rankingi maja to do siebie, ze sa zestawiane subiektywnie na podstawie osiaganych wynikow, chcesz to uloz swoj.

  lucifer – to w takim razie jakie uwazasz za powazne? sherdog (przez wielu uwazany za portal nr.1piszacy o mma) ma np. aleksa emelianienko wsrod pretendentow hw, wiec w pierwszej „15”. to jest moim zdaniem niepowazne. inne rankingi wrzucaja overeema do pierwszej „10” hw po wygranych z sylvestrem, dvd i fujita. przyznasz, ze to jest bardziej niepowazne.

 22. fusel – gdyby nie był do tej pory na 3 pozycji, to bym się nie czepiał; każdy może sobie ułożyć taki ranking, jaki chce; ten jest „publiczny” to sobie o nim dyskutujemy. od samego początku tej dyskusji pytałem o uzasadnienie pewnych przesunięć, bo jeśli ranking jest prowadzony jakiś czas, to nawet jeżeli stosuje się subiektywne kryteria, to wydaje mi się, że powinna być w tym jakaś logika. Tu mi jej zabrakło, więc się dopytuję. Zresztą, jak napisałem w poprzednim poście do Venoma, zawsze można każdego ustawić na każdym miejscu, ale niekoniecznie musi to się dać racjonalnie uzasadnić. Jakby mi Venom napisał „to jest mój ranking i nic Ci do tego jak sobie go ustalam”, to bym już nie dyskutował, bo nie byłoby o czym.

 23. Ja bardzo chętnie dyskutuje o rankingu, ale szczerze mówiąc zupełnie nie rozumiem twojego argumentu.

 24. no ale to jest wlasnie ranking mmarocks.pl prowadzony przez venoma i tj-a, wiec oni w taki sposob go ustawili, wiadomo, ze mozemy sie zgadzac lub nie, jednak jest to „ich” ranking.
  wnioskujac po twym ostatnim poscie piszesz, ze bys nie dyskutowal o tym, a jednak to robisz 🙂

 25. szacun dla Venoma że ma tyle sił walić w klawiaturę i przekonywać kilkunastu userów w kilku różnych postach 🙂

  ciekawi mnie ile dziennie wypijasz filiżanek melisy? 🙂

 26. Fusel – Venom próbuje mnie przekonać a nie mówi „nic Ci do tego”, więc dyskusja trwała. Taka drobna różnica, w poprzednim poście też zaznaczona.

 27. fusel, nie tak dawno ktoś czepiał się Venoma jak napisał o prawdopodobnej walce Helda. Nawet link na junkie mówi, że Lesnar could headline a nie will headline. Jak stanie się to faktem to na pewno będzie news, jeśli chodzi o plotki i spekulacje to chyba możemy być bardziej selektywni, nie? 🙂

 28. Jeśli chodzi o ranking UFC to wygląda na to że, jak Drwal pokona Palharesa to się w nim znajdzie, nieźle nieźle…

 29. tidzej – spoko myslalem, ze po prostu gdzies wam sie to zawieruszylo 🙂 swoja droga to niektorzy naprawde szukaja tylko mozliwosci przyjebania sie do czegokolwiek, swoja droga wspomniany przez ciebie pan od „kaczki dziennikarskiej” mnie po prostu rozwalil 😀

 30. Czy w związku, z nową pozycją Sonnen’a można zakładac, że dostanie on title shot’a?? Czy dostanie jeszcze kogoś wcześniej?? Jak myślicie co wymysli Danuta??

 31. Domenico zauwazyl tylko, z reszta bardzo slusznie ze brakuje logiki albo w rankignu sprzed UFC 109 albo po tej gali.

 32. Tak tak markhunto awans z 7 na 2 jest nielogiczny, ale już z 6 albo 5 na 2 jest ok 😀

 33. Ja to na przykład nie rozumiem, dlaczego Nate w ogóle wyprzedził w pewnym momencie Hendo…i szkoda, że do ich walki nie doszło, bo byłem przekonany o przewadze w takim pojedynku Dana (chociaż szczerze to nawet w przybliżeniu nie tak to sobie wyobrażałem, jak przebieg walki z Sonnenem – Nate najzwyczajniej dał ciała, a Chael specjalnie nic nie pokazał).
  Jak dobrze pamiętam, awans Nate’a na miejsce 2 nastąpił po szybkim KO na Demianie – jasne, robiło to wrażenie, ale porównując dyspozycję Hendo/Nate w poprzednich kilku pojedynkach zupełnie nie widziałem uzasadnienia takiego ruchu. Tak samo teraz nie widzę uzasadnienia dla awansu Chaela tak wysoko – z tego samego powodu – dyspozycja dość przeciętna. Od razu wytłumaczę, że dyspozycji nie stawiam nad samym wynikiem walki. Ale według mnie jest również dość ważna

 34. Nilg co rozumiesz pod pojęcie dyspozycja? Bo Nate wygrywał i kończył seryjnie przeciwników i miał tylko wpadkę z Leitesem (faule, niejednogłośna decyzja). Podczas gdy Hendo przez ostatnie trzy lata wygrał tylko jeden pojedynek przed czasem.

  Do Sonnena można mieć pretensje, że nie kończy walk, ale jeśli nie mylę z Filho, Millerem, Okamim i Marquardtem wszystkie wygrał 3 x 30-27, więc jakby nie patrzeć zdecydowanie.

 35. Ja tez chcialem sie przyczepic 😀 , ale po grubszym przemysleniu nie ma do czego 😉

  Jak dla mnie Sonnen dwa razy wygral z Philo.

 36. R.O.B. – Widzę że nawet delikatna krytyka posuwa Cię do obrażania moich wypowiedzi.

  A dlaczego uważam te rankingi za niepoważne? Chociażby dla tego że w top 10 P4P znalazło się miejsce dla Aokiego. (I nie musicie mi wyjaśniać dlaczego, bo pamiętam jakimi kryteriami się sugerowaliście.) Tak samo uważam że i Sonnen dostał nieco za wysoką pozycję. Ale najbardziej niepoważne wydaje mi się awansowanie Randyego po pokonaniu Colemana.

 37. Ja uważam że rankingi 70 i 77 są niepoważne zawodnicy z rekordami 3-0,4-4…..w dziesiątce najlepszych Polaków.

 38. A poza tym Venom, oboje wiemy że niezależnie od tego jakie argumenty bym przedstawił i tak mielibyście to w dupie bo jedyne co chcielibyście po ich usłyszeniu robić to próbować je obalić.

 39. To chyba nic dziwnego, że bronimy swoich racji.

  medyk

  Podejrzewam, że ta twoja uwaga to zwykle trollowanie, ale bardzo chętnie przeczytam nazwiska zawodników których pominęliśmy w wagach 70 i 77.

 40. Venom pryzjed na GA, na zawody w muay thai,kick boxingu tam są najlepsi w wadze lekkiej …Górski na zawodach K1 nie miał by nic do powiedzenia a jest nr2… wiem ze K1 to nie MMA ale tam są najlepiej walczący zawodnicy w wadze lekkiej

 41. Dyskusja na temat rankingów wkroczyła właśnie na poziom surrealizmu, którego niestety nie ogarniam.

  Z siódmego miejsca nie można awansować na drugie, a zawodnicy K-1 powinni być w rankingu MMA.

 42. To jest ranking MMA więc trzymajmy się zawodników walczących w tej formule.

 43. Medyk, a w innych wagach Ci takie same rekordy nie przeszkadzaja? A rekord Lesnara Ci nie przeszkadza? zawody Muay thai i kickboxingu? Weź mnie nie rozśmieszaj.

 44. medyk – to w takim razie held powinien byc pierwszy w lekkiej, bo ostatnio zdobyl ME BJJ 😀
  nie rob z siebie idioty czlowieku

 45. on chyba tak specjalnie… no ale dobra jeśli nie no to niech weźmie pod uwage że rekordy nie walczą a ci wszyscy super wymiatacze z K1 zostaliby pozamiatani w parterze przez ,,tych cieniasów z małymi rekordami”

 46. ranking ustalamy wspólnie ja i Tidzej na podstawie wyników: zwycięstw i porażek poszczególnych zawodników.

 47. Held powinien być pierwszy niedługo sie o tym przekonasz.. po drugie zawodnicy którzy trzymają poziom w swoich dyscyplinach nie chca przechodzić do formuły mma ponieważ dalej chca sie rozwijać np w muai thai.A czy zostali by pozamiatani??Górski ciągle dostaje baty w parterze……..ok widze że nie ma co dyskutować bo same obelgi lecą od ludzi którzy cwiczą chwyty na swoich palcach przewd kompem.

 48. medyk ty palcami przed komputerem piszesz bzdury. Nie podobają ci się zawodnicy w rankingu? Podaj nazwiska innych, którzy powinni się tam znaleźć, bo jak na razie piszesz jakieś za przeproszeniem pierdoły o zawodnikach K-1/MT.

  Nie chce nikogo obrażać, ale Polscy uderzacze z niskich wag jakoś nie walczą w K-1 Max, ani w It’s Showtime czy na innych najlepszych galach w Europie.

 49. Górski może „dostaje baty w parterze”, ale sam by w nim był je w stanie spuścić kickboxerom bez umiejętnosci grapplerskich.

 50. medyk – held byc moze niedlugo bedzie pierwszy w lw, ale napewno nie za osiagniecia w bjj, tylko w mma. nie moge z goscia

 51. Medyk a ja znam paru szachistow, tez sa w wadze lekkiej i maja duzo wygranych. Moze namowimy tidzeja i venoma, zeby rozwazyli ich w rankingu, co?
  Grappling/kickboxing ma sie tyle do rankingu MMA co wlasnie szachy, jesli niezrozumiales o co mi chodzi

 52. Ogolnie to wszystkie takie rankingi nic nie wnosza poniewaz zawodnicy walcza za malo razy w ciagu roku przyklad Hendersona ktory walczyl na ufc 100 to jest ile juz jakies 7 miesiecy a gadanie ze ten pokonalby tego to o dupe … A co do rankingu moze zrobcie na takiej zasadzie jak „consensus” wsrod osob z redakcji

 53. ja jestem fanem rankingu PL -bo to jedyny taki ranking w naszym kraju i robicie kawał dobrej roboty. Ogólnie ranking światowy, jest też dobry – i jak na ilość wag, to z małą ilością rzeczy się nie zgadzam. Ale muszę przyznać że Domenico w miarę sensownie pisał o metodologi. Ja osobiście dał bym Sonnenowi miejsce 3- ale też rozumiem wasze argumenty, pokonał drugiego w rankingu. Ogólnie stajecie się coraz bardziej konsekwentni bo na początku było wiele zaprzeczeń w tym rankingu.idziecie w dobrą stronę
  pozdro

 54. „ja jestem fanem rankingu PL -bo to jedyny taki ranking w naszym kraju i robicie kawał dobrej roboty.”

  jak pojawi się jakiś inny, to będzie to zapewne słaba kopia naszego 😀

 55. Ja tam mysle ze wielu najlepszych w K-1 dalo by rade polskim zawodnikom MMA w ich formule i nie jest to zadna prowokacja z mojej strony. Wystarczy popatrzec jacy zawodnicy figuruja w waszych rankingach top 10. Nie jest to wasza wina (mmarocks) ze nie zawsze osoby w rankingu maja najwyzszy poziom.

 56. Boze ca za ludzie tu sa;/ Boruta powiedz co sie stalo na nocy wojownikow z bokserrem ktory walczyl z Wilkiem z berserkerow:)

 57. Jasne. Taki Sem Schilt, były mistrz świata Pankrase na przykład. Ale kickboxer bez umiejętności chwytanych jest tylko workiem treningowym.

 58. Max, albo Boruta, co się stało z bokserem który walczył z zawodnikiem ze Szczecina? Kiedy to było? Czy to był bokser z jakimiś amatorskimi osiągnięciami? Krejzol, żaden, nawet najlepszy zawodnik K-1 czy Tajskiego Boksu , bez znajomości treningu przekrojowego nie ma najmniejszych szans na sukces. Wkurzające że trzeba to powtarzać w tych czasach.

 59. To był bokser z zawodowymi osiagnieciami. A wcześniej z bardzo dużymi amatorskimi w kicku. I nie walczył z zawodnikiem ze Szczecina, tylko z Olsztyna.
  A uderzaczy ze ąwiatowej czołówki, którzy polegli w MMA można pęczki liczyć.

 60. Mam biały pas w Akido widziałeś Mercera w walce z Timem „wyglądam jak niedźwiedż z biednego zoo” Sylvią? – zawsze znajdzie się jakiś wyjątek:))

 61. No widziałem widziałem:) Ale Sylvia w tym pojedynku to już nie ten sam zawodnik który zdobywał pas mistrzowski w UFC. Z taką formą to widzę go z Pudzianem na KSW 😉 Dzięki Boruta za odpowiedz, o nazwisko się nie zapytam bo i tak pewnie nie pamiętasz;) Ja nie wyobrażam sobie takiego Bonyaskiego, Hariego, Aertsa czy chociażby naszego Pawła Słowińskiego w MMA, polegli by ze średniakami. A o tych zawodnikach ze światowej czołówki K-1 którzy sobie nie poradzili w MMA to np Errol Zimmerman, obecnie jeden z najlepszych kickboxerów na świecie a jak zawalczył z Minową każdy widział.

 62. Aha i jeszcze odnośnie tego że zawodnicy z K-1 i innych sportów stójkowych nie mieliby szans w MMA. Panowie to uważam również za herezję. Oni mieliby mniejsze szanse, jednak nie oznacza to że nie mieliby ich wcale. W końcu nie raz bywało tak że jeden cios kończył walkę, a skoro mówimy o fighterach specjalizujących się w uderzaniu…
  A i żeby też było jasne, wcale nie twierdzę że należy bez przygotowania grapplingowego wchodzić do MMA. Uważam że jest to bez sensu bo w końcu trafi się ktoś kto taką osobę obali i podda. Jednakże nie byłbym aż tak skrajny w swoich stwierdzeniach aby twierdzić iż tacy fighterzy nie mają szans.

 63. venom, tidzej – macie jakis umowiony limit czasu trzymania zawodnikow w rankingu liczac od ostatniej walki. bo wiem, ze w rankingu pl ci, ktorzy nie walcza ponad rok sa z rankingu usuwani. mysle, ze podobny limit przydalby sie w rankingu mma. biorac limit jednego roku to z rankingiem hw powinien pozegnac sie josh barnett. jak to jest z tym rankingiem mma?

 64. Szczęśliwy posiadaczu białego pasa w aikido – Hariego w MMA nie musisz sobie nawet wyobrażać, możesz go zobaczyć 😛
  httpv://youtube.com/watch?v=6CP63CUM5Jg

 65. Ten ostatni ranking to już całkiem do góry nogami wywrócony.
  I to w każdej kategorii wagowej.

 66. Rankingi Fight Magazine są obliczane komputerowo, problem w tym, że w oparciu o bazę mixedmartialsarts.com, w której nie ma wyników większości gal z po za USA.

  Stąd m.in. brak Mameda, ponieważ w bazie nie ma jego wygranej z Santiago.

 67. Co do zawodnikow K1 w MMA ,to jest oprocz Zimmermana i Hariego jeszcze kilka wpadek, najwieksza moim zdaniem to Petera Aertsa, 3 krotnego mistrza K-1, dla wielu najlepszego fightera w historii tej formuly, czyli po prostu jednego z najlepszych uderzaczy na ziemi 🙂 z Shungo Oyama przez Submission w 30 sekundzie pierwszej rundy !!!

 68. barnett czwarty to tez raczej absurd, zwazywszy, ze nie walczyl juz ponad rok.

 69. Ten ranking fightmagazine jest okropny. Ranking mmarocks jest o tysiackrotnie obiektywniejszy, jednak zawsze pewne niedociagniecia mozna zauwazyc 🙂 Moim zdaniem Henderson powinien byc 2, a Sonnen 3. Argument – Hendo/Marquadt – to kto jest numer 2 to sporna kwestia, jedni uwazaja ze Hendo inni ze Nate, dlatego mozna uznac ze na 2 miejscu moga zasiadac razem, stad po wygranej Sonnena Nate powinien zejsc w dol, a Sonnen ustawic sie na 3 pozycji. Henderson nic nie stracil, pokladane nadzieje w Nate’cie okazaly sie zbyt duze.

 70. Ranking fightmagazine jest duzo gorszy od mmarocks, jest straszny. Ranking mmarocks jest o tysiackrotnie obiektywniejszy, jednak zawsze pewne niedociagniecia mozna zauwazyc 🙂 Moim zdaniem Henderson powinien byc 2, a Sonnen 3. Argument – Hendo/Marquadt – to kto jest numer 2 to sporna kwestia, jedni uwazaja ze Hendo inni ze Nate, dlatego mozna uznac ze na 2 miejscu moga zasiadac razem, stad po wygranej Sonnena Nate powinien zejsc w dol, a Sonnen ustawic sie na 3 pozycji. Henderson nic nie stracil, pokladane nadzieje w Nate’cie okazaly sie zbyt duze.

 71. Z tego co widze to z polskim rankingiem juz na dniach beda sie zegnac: Werszynin, Michal Materla i Lukasz Les. Szczegolnie zal tych dwoch ostatnich, bo Michal, ktory byl kiedys najlepszym zawodnikiem mlodego pokolenia z wielkimi perspektywami, najpierw byl stopowany przez brak promotorow, ktorzy umozliwiliby mu dobre i czeste walki a pozniej przez kontuzje. Miejmy nadzieje, ze z rankingu wypadnie na chwile i jeszcze przed BOTE zawalczy gdzies na przetarcie.

  Lukasz Les to kolejna niewiadoma. Rok temu bylo o nim glosno, dobrze mu szlo w Anglii, trenowal w dobrym teamie… No i wlasnie – mija rok i zadnej walki ani nawet informacji od tego zawodnika. Moze jak wypadnie z rankingu MMArocks to sie ogarnie i gdzies w koncu zawalczy 🙂

 72. ponawiam swoje pytanie bo za pierwszym razem nie weszlo.
  „venom, tidzej – macie jakis umowiony limit czasu trzymania zawodnikow w rankingu liczac od ostatniej walki. bo wiem, ze w rankingu pl ci, ktorzy nie walcza ponad rok sa z rankingu usuwani. mysle, ze podobny limit przydalby sie w rankingu mma. biorac limit jednego roku to z rankingiem hw powinien pozegnac sie josh barnett. jak to jest z tym rankingiem mma? ”

  co do lesia to faktycznie gdzies przepadl, podczas wywiadu z nim w szklanej szczece ekstra mowil cos o affliction (naturalnie juz nieaktualne), a takze o tym, ze chce zejsc wage nizej. a tu juz prawie rok od ostatniej walki i cisza.

 73. W heavyweight też sa dobre bzdury. Może i Velasquez słusznie,co pewnie udowodni niedługo z Nogueira. Mir za nisko.
  I zgodze sie z przedmówcami,pozycje Barnetta i Monsona to jakieś sci-fi…

  Ranking MMA Rocks jest o wiele bardziej wiarygodny !!!

 74. Sry, ze sie tu wpieprzam ale musicie to wiedzieć. Wlasnie na tweeterze dowiedzialem sie, ze „Vitor Belfort is injured (shoulder) and off #UFC 112 title fight with Anderson Silva. Confirmed by @danawhite More details to come.” Źródło dosyć pewne, zresztą trombią o tym rozne konta okrutnie. Szok !

 75. Venom w rankingu PL jest napisane „W rankingu uwzględnieni są tylko zawodnicy którzy walczyli w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.”

 76. no czyli tak jak pisalem – werszynin, materla i les niedlugo wypadaja 🙂

 77. Fusel, teoretycznie w rankingu mma mamy 18 miesięcy choć ja jestem przeciwny takim limitom. Wolę jak zawodnicy są w „naturalny” sposób wypychani z rankingu.

 78. Ta informacja jeszcze chyba nie jest do końca potwierdzona.
  Na razie są jakieś spekulacje na forum sharedoga,ale jeśli okaże sie prawda to mogliby Sonnen’a wystawić.

 79. Czemu Shogun jest dopiero na 4? ;p
  Wygral lub ewentualnie zremisowal z Machida wiec powinien byc na 2, Evans przegral z Machida a do tego ostatnio meczyl sie z Thiago, Quinton przegral z Shogunem (dawno bo dawano, ale wydaje sie ze Shogun wraca do starej formy) a do tego w ostatniej walce dopiero dezyzja wygral z Jardinem,a jednak obaj sa przed Mauricio
  Podsumujmy Quinton-dec z Jaedinem(7 byl wtedy w ranku?), Evans-dec z Silva(9-10 w ranku wtedy?) Shogun-uznajmy ze remis z Machida. Przekonaj mnie Venom ;p

 80. Co nie zmienia faktu, ze pozycja nr 4 w rankingu jest bezsensowna i nie odniosles sie do faktow tlyko tak jak myslalem do werdyktu sedziow. Nawet jak twoim zdaniem shogun przegral (ok mozliwe) to i tak powinien byc 2, porownujac ostatnie walki tych zawodnikow.

 81. czyli subiektywne wrażenia widza nt. tego co się wydarzyło w walce są faktem ale fizycznie istniejące karty sędziowskie już nie…

  Z trollami jest jak z terrorystami, nie powinnno się podejmować negocjacji.

 82. W ostatnich trzech walkach Rashad ma wygrane z Forrestem (który był nr 1), Thiago Silvą i porażkę z Machidą, Quinton ma wygrane z Wandem i Jardinem oraz porażkę z Forrestem, Shogun wygrał tylko z Liddellem i przegrał z Machidą. Colemana nie liczę.

  Nie bardzo rozumiem dlaczego miałby być 2 tylko dzięki wygranej z Chuckiem, szczególnie, że zarówno Rashad jak i Jackson też go nokautowali.

 83. Venom albo juz nie mamy. Pamiętam jak na gali coloseum sędzia przerwał walkę ale niezadowolenie publiczności było tak duże ze została ona wznowiona 😀

 84. Pisalem juz dlaczego, za to jak sie zaprezentowal w walce z Machida, za to jak wygladal Evans w ostatniej walce oraz jak wyglal w walce z Machida, za to ze Quinton meczyl sie z Jardinem, za to ze wygral z Quintonem(mniej wazne bo dawno)

 85. „subiektywne wrażenia widza nt. tego co się wydarzyło w walce” sa powodem do wyrobienia sobie zdania na temat tego kto jest na jakim miejscu w rankingu, nie twierdze jakbys zauwazyl ze shogun powinien byc nad Machida tylko na 2 miejscu co uzasadnilem! nie zgadzasz sie ok, to tylko polemika i gdybanie ale pisanie o trolach to swiadczy tylko o twoim poziomie, ja nikogo nie przekonuje na sile tlyko wyrazilem swoje zdanie

 86. Skoro Quinton męczył się z Jardinem, to jak nazwiesz występ Shoguna przeciwko Colemanowi?

  Po za tym nie ustawiamy rankingu na podstawie kto lepiej wypadł „przegrywając z Machidą”. Zwycięstwo Rashada nad Thiago jest dużo więcej warte niż porażka Shoguna z Machidą.

 87. Nie przekonales mnie ale takie wytlumaczenie jest tez logiczne, dla ciebie bardziej wartosciowa jest wygrana Evansa dla mnie kontrowersyjna walka o Shoguna z Machida.
  Szkoda ze Pan redaktor tidzej nie potrafi wytlumaczyc swoich pogladow.

 88. kaper, ani ja ani Venom cie nie przekonamy przecież. Nie pamiętam ile razy powtarzaliśmy, że liczą się wyniki walk a nie to jak ktos wypadał z przeciwnikiem A (Shogun z Machidą) w porównaniu do tego jak ktos inny wypadł z przeciwnikiem B („Evans męczył się z Thiago”).

  Jak wytłumaczył Venom Shogunowi brakuje dobrych zwycięstwa. Żeby usprawiedliwić wyższy ranking trzeba właśnie się uciekać do abstrakcji typów „oczywiste, że Rua wygrał”.

 89. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 90. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 91. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 92. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 93. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 94. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 95. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 96. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 97. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 98. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 99. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 100. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 101. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 102. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 103. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 104. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 105. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 106. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 107. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 108. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 109. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 110. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 111. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 112. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 113. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 114. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 115. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 116. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 117. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 118. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 119. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 120. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 121. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 122. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 123. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 124. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 125. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 126. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 127. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 128. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 129. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 130. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 131. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 132. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 133. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 134. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 135. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 136. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 137. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 138. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 139. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 140. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 141. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 142. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 143. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 144. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 145. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 146. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 147. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 148. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 149. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 150. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 151. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 152. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 153. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 154. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 155. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 156. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 157. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 158. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 159. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 160. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 161. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 162. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 163. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 164. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 165. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 166. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 167. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 168. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 169. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 170. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 171. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 172. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 173. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 174. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 175. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 176. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 177. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 178. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 179. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 180. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 181. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 182. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 183. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 184. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 185. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 186. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 187. szady co tam jeszcze zagrales?, ukrywasz kupony:D:-)?

  Kiras@

  SZady zawsze ,,pokazywal" i jak pamiec mnie nie myli to zle na tyym nie wychodzil 🙂

 188. szady co tam jeszcze zagrales?, ukrywasz kupony:D:-)?

  Kiras@

  SZady zawsze ,,pokazywal" i jak pamiec mnie nie myli to zle na tyym nie wychodzil 🙂

 189. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 190. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 191. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 192. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 193. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 194. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 195. Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25

  Podoba mi się. Teraz jest już mniej. Ja zagrałem na Mendes by KO/TKO i mam na to cały pojedynek. 😉 Ale w sumie ten Twój typ bardziej atrakcyjny się wydaje.

 196. Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25

  Podoba mi się. Teraz jest już mniej. Ja zagrałem na Mendes by KO/TKO i mam na to cały pojedynek. 😉 Ale w sumie ten Twój typ bardziej atrakcyjny się wydaje.

 197. Ja mam powązny problem z wytypowaniem kogoś z walki wieczoru. Albo Demitrious wygra decyzją, albo będzie TKO od Benavideza.

  Faber raczej wygra z młodym McDonaldem, którego bardzo lubię. Ciekawe walki się zapowiadają, a OS kurde nie puszcza jej w TV ;/

  Bardzo dobra analiza panowie!

 198. Ja mam powązny problem z wytypowaniem kogoś z walki wieczoru. Albo Demitrious wygra decyzją, albo będzie TKO od Benavideza.

  Faber raczej wygra z młodym McDonaldem, którego bardzo lubię. Ciekawe walki się zapowiadają, a OS kurde nie puszcza jej w TV ;/

  Bardzo dobra analiza panowie!

 199. Jak dla mnie kurs na Uyenoyame również jest zawyżony, i nie wiem czy nie zaryzykować i nie puścić parę groszy.

 200. Jak dla mnie kurs na Uyenoyame również jest zawyżony, i nie wiem czy nie zaryzykować i nie puścić parę groszy.

 201. Kurwa McGee już za 1.75…. Leci kurs na łeb na szyję, chyba jednak nie postawię tego, bo powyżej dwóch było to warte ryzyka, a teraz nie widzę w tym aż tak atrakcyjnego kursu.

 202. Kurwa McGee już za 1.75…. Leci kurs na łeb na szyję, chyba jednak nie postawię tego, bo powyżej dwóch było to warte ryzyka, a teraz nie widzę w tym aż tak atrakcyjnego kursu.

 203. A gala Saffiedine vs Lim? Może byśmy ją odpuścili 😉 za dużo no-name'ów jak dla mnie 🙂

  Co na to reszta użytkowników?

 204. A gala Saffiedine vs Lim? Może byśmy ją odpuścili 😉 za dużo no-name'ów jak dla mnie 🙂

  Co na to reszta użytkowników?

 205. no szkoda, w podsumowaniu typera KSW było o tej gali, myślałem, że zadebiutuje, ale żeby nie siedzieć „o suchym ryju” rzucam to co gram:

  Edson Barboza + Abel Trujillo + Sam Stout + Urijah Faber = ako ~5 stawka : 3/10
  Bobby Green 2.27 stawka: 2/10
  Zach Makovsky 3.35 1/10
  Mac Danzig 2.45 2/10

 206. no szkoda, w podsumowaniu typera KSW było o tej gali, myślałem, że zadebiutuje, ale żeby nie siedzieć „o suchym ryju” rzucam to co gram:

  Edson Barboza + Abel Trujillo + Sam Stout + Urijah Faber = ako ~5 stawka : 3/10
  Bobby Green 2.27 stawka: 2/10
  Zach Makovsky 3.35 1/10
  Mac Danzig 2.45 2/10

 207. Przekonałem się do Barbozy i poszła szalona taśma (stawka standardowa):

  Barboza + Mendes + McGee + Jorgensen. AKO 3.86

  Nie pamiętam kiedy ostatnio postawiłem czwórkowy kupon, ale raz na jakiś czas można zaryzykować. 🙂

 208. Przekonałem się do Barbozy i poszła szalona taśma (stawka standardowa):

  Barboza + Mendes + McGee + Jorgensen. AKO 3.86

  Nie pamiętam kiedy ostatnio postawiłem czwórkowy kupon, ale raz na jakiś czas można zaryzykować. 🙂

 209. Ja za rok zaczynam typowanie, skończę osiemnastkę i zaczynie się zabawa 😀 Będe musiał ogarnąć parę spraw (typu kursy) i obstawiać będę chyba na necie.

  @Szadzior, wpadniesz z kuponem, bo McGee przegra 🙂

 210. Ja za rok zaczynam typowanie, skończę osiemnastkę i zaczynie się zabawa 😀 Będe musiał ogarnąć parę spraw (typu kursy) i obstawiać będę chyba na necie.

  @Szadzior, wpadniesz z kuponem, bo McGee przegra 🙂

 211. UFC on FOX 9: Johnson vs Benavidez 2

  7Kupon:

  1.Chad Mendes – Nik Lentz Typ1 Kurs:1.15

  2. Danny Castillo – Edson Barboza Typ2 Kurs:1.32

  3. Scott Jorgensen – Zach Makovsky Typ1 Kurs:1.33

  AKO:2.02 Stawka:podstawa

  dalem jeszcze cos takiego, mcgee lacznie mam za 100 licze na niego :)green za 50

 212. UFC on FOX 9: Johnson vs Benavidez 2

  7Kupon:

  1.Chad Mendes – Nik Lentz Typ1 Kurs:1.15

  2. Danny Castillo – Edson Barboza Typ2 Kurs:1.32

  3. Scott Jorgensen – Zach Makovsky Typ1 Kurs:1.33

  AKO:2.02 Stawka:podstawa

  dalem jeszcze cos takiego, mcgee lacznie mam za 100 licze na niego :)green za 50

 213. Mam do obrócenia 400zł na promocji w Betssonie,myślę nad Faberem i Johnsonem,no i jakieś trzecie wydarzenie do tego.Co wydaje się wam pewniejsze,McGee,czy Mendes-Lentz poniżej 2.5 rundy?

 214. Mam do obrócenia 400zł na promocji w Betssonie,myślę nad Faberem i Johnsonem,no i jakieś trzecie wydarzenie do tego.Co wydaje się wam pewniejsze,McGee,czy Mendes-Lentz poniżej 2.5 rundy?

 215. Puściłem 3 kupony za małe sumki

  1) Macdonald + Mendes + McGee – po kursie 5,05

  2) Green + Jorgensen + Mendes przez KO – po kursie 5,59

  3) Jorgensen + Lauzon + Mendes + Johnson – po kursie 4,1

  Wszystko za jednakową stawkę , zobaczę co z tego będzie

  Mam Chada na kazdym kuponie, ale by była niespodzianka jakby przegrał 🙂

 216. Puściłem 3 kupony za małe sumki

  1) Macdonald + Mendes + McGee – po kursie 5,05

  2) Green + Jorgensen + Mendes przez KO – po kursie 5,59

  3) Jorgensen + Lauzon + Mendes + Johnson – po kursie 4,1

  Wszystko za jednakową stawkę , zobaczę co z tego będzie

  Mam Chada na kazdym kuponie, ale by była niespodzianka jakby przegrał 🙂

 217. Gdzie polecacie założyć konto? Na daną chwilę zarejestrowałem się w bet-at-home, ale jeszcze nic nie przelałem. Proszę o opinie:)

 218. Gdzie polecacie założyć konto? Na daną chwilę zarejestrowałem się w bet-at-home, ale jeszcze nic nie przelałem. Proszę o opinie:)

 219. Puczi,dzięki za sugestie.^W betclicu i expektcie masz promocje,że do 200/225zł nawet jeśli przegrasz zakład,to i tak zwrócą ci kasę na konto,także proponuję skorzystać z promocji póki są dostępne,a potem możesz sobie grać gdzie chcesz,betsafe ma nienajgorszą ofertę.

 220. Puczi,dzięki za sugestie.^W betclicu i expektcie masz promocje,że do 200/225zł nawet jeśli przegrasz zakład,to i tak zwrócą ci kasę na konto,także proponuję skorzystać z promocji póki są dostępne,a potem możesz sobie grać gdzie chcesz,betsafe ma nienajgorszą ofertę.

 221. Bonus rodem z betssona ma jeden problem jeśli chcesz stawiać na UFC,ponieważ zakład musi być rozliczony w ten sam dzień co został postawiony. Mówiąc krótko trzeba stawiać na główną kartę po północy lub na wcześniejsze walki i liczyć,że skończą się do północy.

 222. Bonus rodem z betssona ma jeden problem jeśli chcesz stawiać na UFC,ponieważ zakład musi być rozliczony w ten sam dzień co został postawiony. Mówiąc krótko trzeba stawiać na główną kartę po północy lub na wcześniejsze walki i liczyć,że skończą się do północy.

 223. ok, dzięki. Jeśli możecie jeszcze powiedzieć mi dokłądniej jak działą ten bonus: wpłącam załóżmy 200 i 200 mam bonusu. Jak mam to rozumieć. Rozjaśnijcie proszę

 224. ok, dzięki. Jeśli możecie jeszcze powiedzieć mi dokłądniej jak działą ten bonus: wpłącam załóżmy 200 i 200 mam bonusu. Jak mam to rozumieć. Rozjaśnijcie proszę

 225. wpłacasz 200zł i jeśli przegrasz to zwracają ci te 200zł na konto tak,że możesz je od razu sobie wypłacić.W innych bukach z reguły jest tak,że nawet jeśli zwrócą ci pieniądze po przegranej,to potem musisz jeszcze spełnić inne warunki,np zagrać po kursie 1.5,żeby można było te pieniądze wypłacić.Tutaj w razie przegranej nie masz żadnego ryzyka.

 226. wpłacasz 200zł i jeśli przegrasz to zwracają ci te 200zł na konto tak,że możesz je od razu sobie wypłacić.W innych bukach z reguły jest tak,że nawet jeśli zwrócą ci pieniądze po przegranej,to potem musisz jeszcze spełnić inne warunki,np zagrać po kursie 1.5,żeby można było te pieniądze wypłacić.Tutaj w razie przegranej nie masz żadnego ryzyka.

 227. Barboza to dla mnie niewiadoma, może przegrać z Castillo, a kurs bardzo niski. Taki jak był na początku czyli w okolicach 1.5 był najlepszy i wtedy bym zagrał Edsona, tak bym prędzej szukał okazji w Dannym za małą stawkę.

  Na moje z wyższym kursem najciekawszy jest McGee i tylko jego grałem na tej gali.

 228. Barboza to dla mnie niewiadoma, może przegrać z Castillo, a kurs bardzo niski. Taki jak był na początku czyli w okolicach 1.5 był najlepszy i wtedy bym zagrał Edsona, tak bym prędzej szukał okazji w Dannym za małą stawkę.

  Na moje z wyższym kursem najciekawszy jest McGee i tylko jego grałem na tej gali.

 229. Puściłem 2 kupony :

  1) Barboza 1.32
  Mendes 1.15
  Faber 1.63

  2) Mendes by KO/TKO/DQ – 1.85
  Bowling 1.72
  McGee 1.91

  Co myślicie?

 230. Puściłem 2 kupony :

  1) Barboza 1.32
  Mendes 1.15
  Faber 1.63

  2) Mendes by KO/TKO/DQ – 1.85
  Bowling 1.72
  McGee 1.91

  Co myślicie?

 231. Poleciał dubel na Trujillo i McGee.
  Do Trulijjo jestem przekonany,oglądając ich pierwszy pojedynek,gdzie Bowling został kompletnie zdominowany.Bowling będzie musiał zrobić coś extra żeby wygrać ten pojedynek.
  Co do postawienia na Mcgee to nie ukrywam,że to typ oparty na waszych opiniach:)

 232. Poleciał dubel na Trujillo i McGee.
  Do Trulijjo jestem przekonany,oglądając ich pierwszy pojedynek,gdzie Bowling został kompletnie zdominowany.Bowling będzie musiał zrobić coś extra żeby wygrać ten pojedynek.
  Co do postawienia na Mcgee to nie ukrywam,że to typ oparty na waszych opiniach:)

 233. Szady, o co chodzi z tym stawianiem na Bowlinga? Kurs jest średni, w dodatku Trujillo moim zdaniem jest faworytem. Jest coś o czym nie wiem?

 234. Szady, o co chodzi z tym stawianiem na Bowlinga? Kurs jest średni, w dodatku Trujillo moim zdaniem jest faworytem. Jest coś o czym nie wiem?

 235. O kutwa,ale okrutne kursy na tym kuponie.10 minut temu obstawiałem McGee za 2.04.Jeśli chodzi o single,to tylko Pinnacle:-)

 236. O kutwa,ale okrutne kursy na tym kuponie.10 minut temu obstawiałem McGee za 2.04.Jeśli chodzi o single,to tylko Pinnacle:-)

 237. @Comber

  Ja pierdziele, cały elaborat napisałem i przez przypadek mi się wiadomość skasowała. ;/

  W skrócie: Dla mnie Bowling jest lepszy kickboksersko, zapaśniczo i parterowo i powinien mieć przewagę siłową. W ich pierwszym starciu wygrał dwie rundy – w obu był blisko poddania przeciwnika. Jego słabą stroną jest kondycja, ale Trujillo też tytanem w tej materii nie jest. No i szczęka jest niezbyt odporna na ciosy, ale wątpię, że Abel go ustrzeli, chociaż nie możemy tego wykluczyć (w sumie to jedyna szansa na wygraną). Jeśli dojdzie do decyzji, to ja widzę wygraną Bowlinga po punktowaniu celnymi ciosami i sporadycznymi obaleniami + gnp. Nie zdziwię się jak złapie Abela w jakąś gilotynę, a nawet znokautuje. Dla mnie ma więcej argumentów na zwycięstwo i jest faworytem.

  Edit: Kurs teraz już mniej ciekawy. Ja to zagrałem jak było po 1.94

 238. Akumulatory też tylko na pinnaclu. W sumie do wszystkiego, poza metodami skończeń – tam betsafe, albo 5dimes jeśli ktoś ma konto.

 239. Uprzedzając pytania. 😉 Moje kupony:

  Stawka standardowa:
  Barnett + Poirier, AKO 2.25
  John Howard, kurs 2.29
  Peralta + Hall + Miller, AKO 2.61 (tutaj trochę ryzykownie, ale długo nad tym myślałem i z optymizmem patrzę na ten kupon)

  Pół stawki:
  Poirier przez decyzję, kurs 2.85
  Barnett przez decyzję, kurs 4.00
  Leben/Hall, over 2,5, kurs 1.93
  Johnson/Tibau, over 2,5, kurs 1.75

  Może coś jeszcze jutro dorzucę. Myślę m.in. nad Gamburyanem. Podoba mi się też kurs 1.23 na to, że Ronda Rousey wygra przed czasem. Mnożnik niewielki, ale spora szansa, że wejdzie.
  Jestem ciekawy moich czterech kuponów z zakładami specjalnymi. Jak mi dobrze pójdzie na tej gali, to może częściej się będę w to bawić.

 240. Weidman ma atuty, żeby ponownie pokonać Silvę. Jeśli mu się to uda, to może w końcu się do niego przekonam. Tak jak już gdzieś pisałem – jestem fanem talentu Andersona Silvy i nie potrafiłbym stawiać pieniędzy przeciwko niemu. 🙂

 241. Ta walka jest jak ciągniecie zapałek, z których jedna to -100zł, a druga to +125zł. Szady woli mieć to co miał w kieszeni niż stracić, podobnie jak ja 🙂

  Szkoda,że na Bahu nie ma skończeń walk, bo niektóre wyglądają naprawde ciekawie (Szczególnie Poirer przez decyzję za 2.85, jeżeli wygra to chyba tylko tak).

  O, do tego podobnie jak ja jest fanem Pająka i nie ma serca stawiać przeciwko niemu 🙂

 242. Pełna stawka:

  1) Barnett + Voelker + Howard 5,2

  2) Porier + Miller + Tibau + Peralta 4,57

  Pół stawki:

  1) Barnett DEC 4,00

  2) Rousey przed czasem + Browne 3,32

  Trochę dziwnie, ale postawiłem jeden kupon na Browne'a za pół stawki podczas gdy dwa kupony mam na Barnetta, ale na wypadek gdyby Josh wtopił zawsze mniej stracę.

 243. Zajebista robota,dużo potrzebnych informacji ja stawiam po ważeniu ale Howarda dorzuce bo po analizie jestem pewniejszy chociaz walką z Hallem wcale zajebiście się nie pokazał.Zagram jeden kupon na kilka waleczek.

 244. korci mnie Gamburyan na singlu , ale chyba poczekam do ważenia , a co obstawiam :

  Poirier + Howard

  Payan na singlu

  Hall+Tibau

  Weidman+Poirier

 245. Wow Calo ryzykownie 😉 IMO Barnett przez dec to jednak dosyć prawdopodobna opcja. Jakbym miał obstawiać to na pewno Howarda. Weidman po takim kursie też jest wart grzechu. Jednak podobnie jak Szady i Hubi za uja nie będę stawiał przeciwko Spiderowi 😉

  Myślę, że warty rozważenia jest też Leben. Nie wiadomo co w głowie Halla siedzi. Starcie bardzo chimerycznego zawodnika z drugim, który nigdy się nie cofa. Jeśli Leben włączy zombie mode i zacznie wywierać mocną presję na Halla ten może sobie z tym nie poradzić.

 246. Szady, polecasz Browne’a a stawiasz na Barnetta? [​IMG] Czy to Tomasz pisał tą część?
  W każdym razie bardzo fajny mi się wydaje over 2,5 w walce Halla z Lebenem, ale na chwilę obecną kasę na kontach mam już postawioną.
  Barnett
  Weidman
  Tibau + Ronda/Miesha under 1,5.

 247. Co myślicie o takich kuponach:
  Tibau+Miller ako: 2.08
  Poirier+Barnett ako: 2,14
  Hall+Rousey+Voelker ako 2,36 ?

 248. a ja chyba pojde w Hape… jak zawstydze Szadego to nie dam mu spokoju przez pare dni! 🙂

  kurwa Barnett jest kotem, ale czuje, ze Browne zaskoczy i to mocno. ma do tego narzedzia.

 249. Zrezygnowałem z Barnetta,mimo sympatii do niego po tym ważeniu:-)Na Pinnaclu jest do obstawienia +1.5 rundy w tej walce za 1.93 tylko nie do końca wiem na jakiej zasadzie w tym buku to funkcjonuje,czy ma być faktycznie powyżej połowy walki,czy też dwie rundy.U różnych buków róznie to traktują

 250. @Puczi
  Cała analiza Barnett – Browne (+ opis niektórych zakładów specjalnych) jest moim dziełem. Reszta walk została rozpracowana przez Tomasza. Polecam Barnetta (skąd Ci się wzięło, że Browne'a?), bo ma większą szansę na wygraną, jednak nie wykluczam tego, że Travis znokautoje Josha, dlatego też znalazł się opis zakładu "Browne przez KO/TKO", który jest ukłonem w stronę tych, którzy chcą zaryzykować jednak underdoga w tym pojedynku.
  @baju
  Nie zawstydzisz mnie, jeśli to jednak "Hapa" wygra. 😉 Tak jak pisałem w analizie, Josh nie jest jakimś mega zdecydowanym faworytem i ręki sobie uciąć za niego nie dam, dlatego też odradzałem granie zarówno Barnetta jak i Browne za większe pieniądze, bo jest kilka czynników, które mogą zaważyć na przebiegu pojedynku. No i wiadomo jak jest w wadze ciężkiej – bach, jeden cios, koniec walki i cała anliza idzie się… kochać. 😉 Taki to jest już sport.

 251. Anderson Silva 1,55 Chris Weidman 2.10, zastanówmy się nad tym kursem. Analizując ostatnie 3 walki oby dwóch zawodników, Anderson ostatnio wygrał z Chael Sonnenem i Stephanem Bonnarem. Sonnen zmierzył się także po tej walce z Jonem Jonesem i przegrał jeszcze szybciej, nie zrobił w tamtej walce absolutnie nic. Nastepnie wygrał bardzo fuksiarsko z Mauricio Ruą i to nie w swoim stylu, tylko go poddał po prostu, następnie pokazał że nic nie znaczy w półciężkiej dostając lanie od Rashada (były jakies pogłoski że mial operację dzień przed, ale nic nie wiadomo oficjalnie). Także podsumowując Sonena jest to zawodnik który idzie w strone mediów, walki z mistrzami zyskał sobie gadaniem niczym innym, i z każdym przegrał. Następny poprzedni rywal Silvy to Stephen Bonnar, (ta wlaka nie miała się odbyć, bo w ten dzień miał walczyć własnie Jon Jones z Sonnenem ale nie udało się. Silva troche nonszalancko pokonał już emerytowanego praktycznie Bonnara.

  Chris Weidman, pokonał decyzją a właściwie dominacją Demana Maie, zdominował go zapaśniczo, no i w parterze też było widać lepszą kontrolę ze strony Weidmana. Dobra nastepnie MArk Munoz, solidny zapaśnik z ciężkimi rękoma, jak się okazało Weidman zdominował (sory ZDEKLASOWAŁ!) munoza, obalał go jak dziecko (rasowego zapaśnika) zdobywał dominującą pozycję i punktował obijał, mało stójki było, a gdy nastąpił atak Munoza w stojce, Weidman trafił łokciem z góry i rozbił munoza w parterze, po prostu zmiazdzenie.

  No i walka Anderosna z Wedimanem, w tej walce było jednostornnie, obalenie Wedimana i nawet wyciągnął balachę ale Anderson odrobil lekcje z obrony parteru. W stójce Anderson walczył cały czas na wsteku z unikami z taktyką aby wyprowadzic Wedimana z równowagi tym pajacowaniem. Mimo taktyki chciałSilva zrobić to co z Bonnarem podchodząc do klatki i trzymając nisko ręce, ale zauważyłem że Wediman tam trafił czysto kilka ciosów i po tym Silva zklinczował. W stojce Silva trafiał niektóre kopnięcia, które nie robily żadnej szkody. Po 1 rundzie widac bylo desperacje u andersona silvy, zaczał bardziej pajacować bo nie udalo sie wyprowadzic wedimana z równowagi. Ten spokojnie walczyl ja w 1 rundzie bo wiedzial ze wygrywa, dostal podpowiedzi z naroznika by walcyzc w stojce bo zle to nie wyglądało, po czym udało się trafic w 2 rundzie i sensacja roku.

  Na dodatek analizując Silva ma 38 lat, nie ta szybkośc co wteyd gdy mial 30 lat, weidman ma 29 lat, wiek taki w którym można osiagnąc szczyt formy.

  Na dodatek Wediman jest mega technicznym zawodnikiem, ma dobry sztab szkoleniowy, aby go znokautować potrzeba mega szybkości, precyzji i ryzyka, co może zapewnić Silva, ale Silva który ma 30 lat a nie 38 lat

 252. A wybacz Szady, nie miałem czasu przeczytać i tylko przejrzałem na szybko posta i zobaczyłem, że zaznaczono kurs na Travisa.

 253. dooobra, zmotywowales mnie tylko do obstawiania Hapy i Chrisa. odpuscilem sobie United po 1.65 wiec bedzie Twoja wina jak wdupie. :>

  ja podobnie jak Pucz zobaczylem zaznaczonego Travisa i myslalem, ze jeeednak!

 254. no i chuj, zostaje mistrzem analiz, bo przepowiedzialem Travisa! ale oczywiscie niepostawione… decydowalem sie jak kobieta i w koncu dalem 'bezpiecznego' Dustina. pozdrawiam. :C

  Poirer wszedl, Chrisu 'tylko' zostal!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.