Jędrzejczyk

(Fot. Szymon Szulc / MMARocks.pl) Przejście z kobiecej kategorii muszej do dużo mocniejszej słomkowej spowodowało, że Joanna Jędrzejczyk (MMA 7-0) nie utrzymała wysokiego czwartego miejsca w zestawieniu Unified Women’s MMA Rankings. Po zeszłotygodniowej wygranej nad Julianą de Limą w UFC zawodniczka Arrachionu Olsztyn zadebiutowała w rankingu w limicie 115 funtów na pozycji dziewiątej.Tym samym olsztynianka jest pierwszym reprezentantem Polski w MMA, który był notowany w pierwszej dziesiątce światowych rankingów w dwóch kategoriach wagowych.

Spodziewana kolejna rywalka naszej zawodniczki Claudia Gadelha znajduje się na miejscu drugim, pierwsza jest mistrzyni WSOF Jessica Aguilar, a trzecia faworytka do wygranej w zbliżającym się TUF-ie i była mistrzyni Invicty Carla Esparza.

Unified Women’s MMA Rankings są dostępne tutaj.

9 KOMENTARZE

  1. Walka z numerem 2 na świecie.Jeszcze dwa miesiące temu bym pomyślał,że wkręcacie.

  2. Na mój gust Asia powinna wskoczyć na 5-6 miejsce, a nie na 9.

    Asia będzie miała przewagę zasięgu, więc liczymy na stóję i znakomite TDD.

  3. Co nie zmienia faktu , że nie bd faworytką w tym starciu. Z tego co mi wiadomo Gedelha ma dość podobny styl do Limy , po prostu jest lepsza w każdym aspekcie.Na pewno obrona przed obaleniami bd kluczowa bo przeciwniczka może być silniejsza fizycznie (nie mówię o sile ciosu). Parter kontra stójka(pamiętajmy że Joasia nie śpi jeżeli chodzi o parter a różnica w stójce między paniami powinna być kolosalna) , więc mamy szansę na super topową zawodniczkę byle klasycznie nie ponosiły nas emocje bo wiadomo jak jest u nas z tym ” kibicowaniem”.

  4. faworytka do wygranej w zbliżającym się TUF-ie i była mistrzyni Invicty Carla Esparza.

    serio Wojek? ja nie widzę jej ani w walce z Calderwood, ani z Torres!

  5. @tsatsiki tylko spokojnie,bez wykrzykników mi tu! Wink.Osobiście nie mogę doczekać się tej walki,jak Aśka to wygra będę w 7 niebie.

  6. Asia nie będzie faworytką, więc kurs też pewnie będzie dobry, a więc i kasę na nią postawię 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.