Dzień po tym jak Couture zrezygnował z UFC prezydent tej organizacji Dana White powiedział między innymi :

„Nie jest zaskoczony tym że Randy przechodzi na emeryturę. To jest po prostu kolejny dzień w moim życiu. Uwierz mi kiedy mówię że bardzo chciałbym promować następną walkę Coutura ale wieści o jego odejściu nie zabiją UFC. Jestem pewien że Randy Couture i ja będziemy przyjaciółmi przez długi czas.

Mówiłem już milion razy że Randy Couture jest jednym z gości którzy pomogli UFC stać się tym czym jest dzisiaj. Randy skumał się po prostu jakimś agentem z Hollywood któremu dałem plaskacza w pysk miesiąc temu, i ten właśnie agent jest jak pasożyt. Niestety ten pasożyt wszedł do ucha Randego. Najwidoczniej Randy jest czymś zmartwiony, a czas w jakim to wszystko zostało rozegrane pokazuje że to typowy Hollywoodzki ruch. Randy dostał od nas wszystko czego chciał”

 Randy postanowił odpowiedzieć :

Nie kończę kariery !!!! To jest rezygnacja z organizacji UFC. Nie lubię zbyt dużo gadać. Wole aby moje czyny mówiły za mnie. Dana White nie szanuje nikogo dopóki go nie kontroluje. Znieważenie mojego agenta Matt to znieważenie mnie ponieważ White sugeruje że nie jestem na tyle inteligentny że by samemu podejmować decyzję albo otaczać się właściwymi ludźmi. Tu zawsze chodziło o szacunek, coś czego nigdy nie dostałem od nich ja czy moi przedstawiciele. Gdyby on dał mi to co chcę to przecież nie bylibyśmy dziś w takiej sytuacji prawda ?”

Mały bonus

Nieźle zorientowany w świecie MMA Sam Caplan z 5 OZ spekuluje że Randy Couture może stanąć na czele nowej organizacji M-1. Nie będzie na razie walczył ale zostanie prezesem i twarzą tej organizacji. Popularność Coutura w USA, jego znajomości i szacunek w świecie MMA plus jego team napakowany świetnymi zawodnikami Extreeme Couture na pewno dałby niezłego kopa na początek nowej organizacji. To tylko plotki ale jeśli kogoś stać na to aby podkupić Fedora z UFC to zdecydowanie stać go na to żeby zatrudnić Coutura. To by dopiero była jazda…

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.