Szok !!! Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał. Randy Couture podczas kręcenia scen do filmu „The Scorpion King – Rise of the Akkadian” wystosował do prezydenta UFC Danego White oficjalne pismo w który napisał że z powodu niemożliwości zatrudnienia przez UFC mistrza PRIDE Fedora Emelianenko odchodzi z UFC rezygnując z dwóch walk jakie mu zostały jeszcze w kontrakcie oraz jakiejkolwiek innej pracy jaką wykonywał w UFC.

Randy Couture :

„Doceniam możliwości jakie dało mi MMA i UFC. Jednakże na tym etapie jestem już zmęczony ciągła przepychanką z szefostwem UFC. W tym momencie mojej kariery jedynym sensem dla mnie jest walka z Fedorem Emelianenko a skoro on podpisał kontrakt z inną organizacją czuje że to jest odpowiedni czas dla mnie abym zrezygnował. Poza tym nie dostawałem szacunku od UFC na jaki czułem że zasługuje i to było drugim powodem mojego odejścia.

„Chciałem tej walki i poczekałbym jeśli by mi ją zaoferowali. Wiedząc co zaoferowali Fedorowi zażądałbym tyle samo albo nawet więcej z tego powodu że jestem mistrzem. Czy te żądania zostały by spełnione to już jest inna historia.”

„Myślę że gwoździem do trumny było spotkanie z Whitem i Lorenzo, kiedy oni twierdzili że pod względem wysokości zarobków jestem drugą osobą w UFC. Kiedy ja dobrze wiedziałem że jest to po prostu ohydne kłamstwo. My sportowcy trzymamy się razem. Słyszysz co dostają inni kolesie (Couture dostawał 250 tyś za walkę w tym bonusy) , słyszysz jakie bonusy dostają za samo podpisanie kontraktu , co dostają oficjalnie i co dostają jeszcze na lewo. Słyszałem ile dostał Chuck, ile dostał Tito, ile Hughes, Quinton, Cro Cop, Wanderlei i słyszałem ile zaoferowali Fedorowi. W tym momencie poczułem że to co proponują mi to jest obelga”

Matt Walker agent Coutura dodaje :

„Kontrakt Randego był na zasadzie walka po walce, I tak Randy zawsze o tym mówił, że po każdej walce będzie decydował czy ma zamiar walczyć dalej. Jego kariera aktorska przyspiesza w niesamowitym tempie, czuł również że nie ma wsparcia jakie otrzymywali równi mu zawodnicy w biznesie MMA (Chuck Liddell to ja dopisałem sobie sam ale to chyba oczywiste) , z tego też powodu jedynym rozsądnym wyjściem dla niego było odejście”

Dana White tym razem przegiał pałe, dosłownie przeszedł samego siebie. Nie dość że nie udało mu się zatrudnić Fedora to stracił największą osobowość wg. mnie świata MMA.

Teraz ciekawe jest tylko czy Randy Couture pojawi się razem z Fedorem Emelianenko na tej samej konferencji na której M-1 ogłosi swoje plany…Niemożliwe ?

Po ostatnich dwóch dniach nic jest już niemożliwe

Chcesz się wyżyć na tym łysym palancie ??? To jedziesz….

Make games | Share | Play free online games |

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.