Mistrz wagi ciężkiej UFC Randy Couture zrezygnował jakiś czas temu z UFC. Sprawa jest gorąca i kontrowersyjna. Randy wczoraj zwołał konferencję aby wyjaśnić powody odejścia z UFC oraz wytłumaczyć różne plotki śmigające po sieci.

Randy Couture powiedział że jego problemy z UFC zaczęły się już w 2001 roku kiedy Dana White i Zuffa przejęły UFC. Couture powiedział jednak że głównym powodem była oferta UFC wobec Fedora Emelianenko. Randego wkurzyło że UFC oferuje Fedorowi bonus za podpisanie kontraktu większy niż on człowiek który wspierał UFC przez 11 lat kiedykolwiek dostał za 1 walkę. Powiedział że poczuł się znieważony tą ofertą ponieważ spędził bardzo dużo czasu na promocji i wspieraniu UFC.
Couture powiedział : „To było ostatnie uderzenie w moją twarz”

Randy powiedział też że był zawiedziony tym że nie dostał dodatkowego bonusu za walkę na UFC 74 gdzie pokonał Gabriela Gonzagę. Couture powiedział że tego typu ukryte przed światem bonusy są standardem dla ważnych zawodników UFC. Dodał że dostał takie bonusy po UFC 57 oraz po zwycięstwie nad Timem Sylvią na UFC 68. Zapytał UFC czemu za walkę z Gonzagą nie dostał bonusu ale nigdy nie dostał na to pytanie odpowiedzi.

Couture wypowiedział się również na temat raportu Yahoo! Sports który twierdził że Randy dostaje za walkę od 3.25 do 3.75 miliona dolarów. Couture pokazał obecnym na konferencji dziennikarzom swoją umowę z UFC która opiewała na sumę 250 tyś dolarów za walkę + bonus z PPV który wg. Randego wynosi 500 tyś dolarów. Razem 750 tyś $, czyli duuuużo mniej niż twierdziło Yahoo! Sports.

Couture powiedział też że pierwsza rozmowa o odejściu z UFC odbyłą się już trzy tygodnie przed jego wyjazdem do Afryki gdzie miał kręcić film. Jaka była reakcja UFC :

„Nigdy nie dostałem odpowiedzi. Czekałem 3 tygodnie. Widziałem się z nimi osobiście podczas show w Anaheim. Miałem przy sobie mój list z rezygnacją i mogłem to zakończyć tam ale cały czas czekałem, chciałem dać im szansę aby mi odpowiedzieli na moje pytania. Nie dostałem odpowiedzi”

Jeśli chodzi o kontrakt to Couture wierzy że za 9 miesięcy będzie wolnym agentem. White wierzy w coś zupełnie innego i wszystko skończy się najprawdopodobniej w sądzie. Odnośnie powrotu do UFC Couture powiedział że jest to możliwe ale dodał że mało prawdopodobne. Powiedział że rozmawiał w środę z Whitem oraz właścicielami UFC Frankiem i Lorenzo Fertittą i oni prosili go aby wrócił do organizacji. Couture odpowiedział : „Po prostu myślę że to jest czas aby ruszyć naprzód”

Do walki z Fedorem mogło dojść już jakiś czas temu :

Randy Couture : Jakiś rok temu dostałem chciałem powrócić z emerytury i dostałem ofertę walki z Fedorem za 3 miliony dolarów dla Bodog. To jest więcej niż kiedykolwiek zarobiłem na walce. Co wtedy zrobiłem ? Poszedłem do Dana i Lorenzo i powiedziałem o ofercie z Bodoga. Oni powiedzieli że jeśli chce znowu walczyć to oni potrzebują kogoś do walki z Timem Sylvią. Walcz o pas mistrza wagi ciężkiej w UFC. I to jest to co zrobiłem ponieważ chciałem być lojalny wobec UFC” D

ziennikarze którzy osobiście uczestniczyli w konferencji Coutura odnieśli wrażenie że Randy chce dalej być lojalny wobec UFC, możliwe że po prostu chce dostać to co mu się należy…Jestem za, Randy nie będzie już młodszy a fajnie by było zobaczyć go jeszcze w akcji parę razy, obojętnie czy to będzie UFC cy M- byle by to było szybko. Najgorszy możliwy wariant to procesy sądowe które zablokuje Coutura na następny rok lub dwa….i naprawdę już zakończą jego karierę.

3 KOMENTARZE

  1. Znając łysego debila (White’a oczywiście) to wyegzekwuje kontrakt z Couturem co do sekundy. Będzie wolał żeby Couture przeszedł na emeryturę niż pokazał się w innej organizacji. Walka z Fedorem hmmm na pewno chciałbym to zobaczyć, niekoniecznie w UFC. A przy okazji 3 mln za walkę z Fedorem to wcale nie tak dużo biorąc pod uwagę kim jest Couture i Fedor oraz fakt że takiej walki to świat jeszcze nie widział.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.