Haratyk w UFC

Jak poinformował Wojciech Mrozowski z MMANews, Rafał Haratyk (MMA 11-3) wycofał się z udziału w gali Babilon MMA 8. Zawodnik jako powód podał niechęć do walki w klatkoringu, w którym to po połączeniu gali bokserskiej i MMA, miałyby odbywać się pojedynki. W kuluarach mówi się jednak o tym, że Rafał jest bardzo blisko przejścia do UFC.

Kolejny Polak w UFC?

Walczący w Babilonie MMA, Rafał Haratyk ostatnie dwa lata miał bardzo udane. Choć w 2017 stoczył tylko jeden bój, udało mu się zwyciężyć z Łukaszem Bieńkowskim. Trzy kolejne walki potoczyły się również po jego myśli i na kolejnych galach, pokonał kolejno: Johana Romminga, Marcina Naruszczkę i Macieja Różańskiego. Mając cztery zwycięstwa z rzędu, organizacja UFC miałaby powód by się zainteresować Polakiem. Informacja ta na razie nie wypłynęła oficjalnymi kanałami, ani ze strony UFC ani sztabu zawodnika. Haratyk na Babilon MMA 8 miał zmierzyć się z Gadzhimem Omargadzhievem.

Nowa walka o pas!

Tym samym oficjalnie możemy potwierdzić inną wiadomość: Na gali u Tomasza Babilońskiego, Daniel Rutkowski (MMA 7-2) zmierzy się z Damianem Zorczykowskim (MMA 6-2) o pas w kategorii do 66 kg! Pojedynek o tytuł wagi piórkowej, będzie swoistą rekompensatą za brak Rafała Haratyka, który z Omargadzhievem miał bić się o pas kat. średniej.

Przypominamy: Babilon MMA 8 – Dlaczego warto wybrać się na galę?

Poza wycofaniem się Rafała, rozpiska gali Babilon MMA 8 zostaje bez zmian. 31 maja na torze kolarskim w Pruszkowie odbędą się następujące pojedynki:

Walka wieczoru
200 lb, Boks: Michał Cieślak (18-0-0) vs. Olanrewaju Durodola (29-6-0)

Karta główna
170 lb, MMA: Daniel Skibiński (MMA 13-5-0) vs TBA | 5 rundwalka o pas 145 lb, Daniel Rutkowski (MMA 7-2-0) vs. Damian Zorczykowski (MMA 6-2) | 5 rundwalka o pas
265 lb, MMA: Michał Kita (MMA 18-10-0) vs. Łukasz Brzeski (MMA 6-1-0) | 3 rundy
185 lb, MMA: Michał Pietrzak (MMA 7-3-0) vs. Adrian Błeszyński (MMA 7-2-0) | 3 rundy

Bilety na to wydarzenie sportowe w cenie od 30 PLN, są już dostępne w serwisie Eventim.pl

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

7 KOMENTARZE

  1. Nie wiem z kim miałby wygrać w tym UFC bo sorry ale to nie ten poziom

  2. Rafał co ty zrobiłeś ,chłopie Ufc nie dla Ciebie, z tą dziurawą gardą każdy przeciwnik Cie znokautuj. Nasuwa się cytat:"Miałeś, chamie, złoty róg,miałeś, chamie, czapkę z piór:ostał ci się ino sznur"

  3. A co z tym ruskiem Gadzhi Omargadzhievem wydaje sie być dobry, może Fen albo Kajesdabliu go przygarnie 🙂

  4. Spełnienie marzeń, kontrakt z najlepszą organizajcą OK,Wysokie zarobki Ok, ale trzeba mierzyć siły na zamiary a nie porywać się z motyką na słońcę. Mimo wszystko życzę powodzenia Rafałowi bo serce do walki to on Ma!!!

  5. W UFC z polskiego podwórka to jedynie Gamrot lub Rebecki by sobie poradzili reszta jakoś tego nie widzę 🙂

  6. Nie ma sie co ekscytować :)Może to tylko plotka z tym UFC… i znowu Kajesdabliu podkupiło zawodnika konkurencji 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.