Babilon MMA 8

31 maja na torze kolarskim w Pruszkowie, odbędzie się ósma gala z serii Babilon MMA. Dlaczego jest to ważne wydarzenie w świecie sportu i czemu gala ta powinna zainteresować fanów dyscypliny?

Rafał Haratyk, Daniel Skibiński, Michał Kita,  Łukasz Brzeski i Daniel Rutkowski. Już te kilka nazwisk, dają jasny przekaz, że na Pruszków, Tomasz Babiloński wystawia wszystkich swych najlepszych zawodników. A to tylko część z proponowanych kibicom starć. Jakie zestawienia ujrzymy na Babilon MMA 8 i dlaczego warto będzie je obejrzeć?

Związany praktycznie od początku z Babilon MMA, Rafał Haratyk ostatnie dwa lata miał bardzo udane. Choć w 2017 stoczył tylko jeden bój, udało mu się zwyciężyć z Łukaszem Bieńkowskim. Był to też jego debiut w organizacji Tomasza Babilońskiego. Trzy kolejne walki potoczyły się również po jego myśli i na kolejnych galach, pokonał kolejno: Johana Romminga, Marcina Naruszczkę i Macieja Różańskiego. Teraz stanie przed największym wyzwaniem w karierze, a przeciw niemu w klatce stanie Gadzhi Omargadzhiev!

Rosjanin jeszcze ani razu nie zaznał porażki w zawodowej karierze. Na 10 zwycięstw, tylko raz doszedł do decyzji. W ośmiu ostatnich walkach kończył swych rywali przed czasem, najczęściej w pierwszych rundach. Walki z niepokonanymi zawodnikami, zawsze wzbudzają dużo emocji zwłaszcza, jeśli jest to typ „finiszera”.

Konfrontacja Rafała z Gadzhim, odbędzie się o pas mistrzowski Babilon MMA w kategorii średniej (83,9 kg).

Babilon MMA 8

Nie wiemy jeszcze kto będzie rywalem Daniela Skibińskiego. Wiemy jednak na pewno, że jego walka będzie widowiskiem, którego nie wolno będzie przegapić! Daniel to wschodząca gwiazda MMA. Siedem zwycięstw z rzędu imponuje. A jeszcze bardziej nazwiska rywali, z którymi się rozprawiał. Davy Gallon, Giovanni Melillo czy Paweł Pawlak to mocni zawodnicy i pokonanie ich w tak świetnym stylu sprawia, że w „Skibie” pokłada się coraz więcej nadziei w tym, że kiedyś będzie bił się jak równy z równym ze światową czołówką. Dodatkową atrakcją walki Skibińskiego będzie fakt, że będzie to obrona pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej (77,1 kg).

Babilon MMA 8

Naprawdę ciekawie zapowiadającym się starciem będzie to Michała Kity z Łukaszem Brzeskim. Znany z mocnego uderzenia i wszechstronnych umiejętności, Michał to świeży nabytek Babilonu. Na poprzedniej gali dał niesamowity bój z Arturem Głuchowskim, w którym padły aż trzy nokdauny (dwa Artura i jeden Michała). W ocenie sędziów, lepszy okazał się wtedy Kita. „Masakra” to prawdziwy weteran polskiej sceny MMA. Swoją przygodę z tym sportem zaczął w 2006 roku i teraz będzie to 29. zawodowa walka w jego karierze. Bił się w praktycznie wszystkich liczących się organizacjach, a teraz naprzeciw niemu stanie Łukasz Brzeski.

Choć Łukasz ma cztery razy mniej walk co Kita, nie jest nowy w świecie MMA. Zaczynał bowiem już w 2013 roku. Po kilku latach przerwy wrócił do startów i od trzech walk jest niepokonany. 15 grudnia 2018 roku, na szóstej gali Babilonu, znokautował Michała Orkowskiego. Zbliżający się pojedynek, będzie starciem młodości i energii z doświadczeniem.

Daniel Rutkowski był nominowany do „Odkrycia Roku” w Heraklesach polskiego MMA 2018. Tak bardzo kapitule zaimponowało tempo, w jakim z nieznanego nikomu zawodnika, stał się rozpoznawalną siłą. Jego wzrost w MMA w ostatnich latach dobrze rokuje na przyszłość – a siedem zwycięstw z rzędu, tylko w tym pomaga. Ten perspektywiczny zawodnik swoją formę potwierdził, wygrywając na ostatniej gali Babilonu z Łukaszem Rajewskim. Daniel jest talentem, którego karierę warto śledzić. Tym bardziej cieszy, że ujrzymy go na pruszkowskiej gali, by znów mógł pokazać nam na co go stać.

Ostatnim zestawieniem, które zostało ujawnione przez Babilon MMA, to starcie Michała Pietrzaka z Adrianem Błeszyńskim. Michał jest niepokonany w Babilonie, w którym stoczył dwie walki. Ostatni bój wygrał przez ładny nokaut kolanem na korpus rywala, po którym nastąpiła dobitka pięściami. Adrian jest prawdziwą maszyną do nokautów. Na siedem wygranych walk, aż sześć z nich zwyciężył przez TKO/KO. Pietrzak również znany jest z kończenia rywali (2 TKO i 2 SUB). Szykuje się starcie, które nie powinno dojść do decyzji.

Gala Babilon MMA 8 nie odsłoniła jeszcze wszystkich swoich kart, ale już dzisiaj można śmiało stwierdzić, że chce tą edycją przyćmić wszystko, co do tej pory serwowali fanom MMA. Obecność na jednej gali największych gwiazd organizacji, dwie walki o pas, gwarantują świetne widowisko. Tomasz Babiloński dodatkowo uatrakcyjnił widowisko i dołożył kilka pojedynków bokserskich, na czele z Michał Cieślak (18-0) vs Olanrewaju Durodola (29-6). Bilety na to wydarzenie sportowe w cenie od 30 PLN, są już dostępne w serwisie Eventim.pl.

10 KOMENTARZE

 1. @Cloud u Tomka na stronie data 11 maja, na plakacie, który umieściłeś wyżej 31 maja. Na eventim.pl 11 maja w tekście, a w widoku kalendarza 31 maja 😮 o::???:

  Wiesz co, data się zmieniła:

  Pierwotnie planowałem galę w Pruszkowie 11 maja z walkami MMA, ale zdecydowałem się uatrakcyjnić widowisko i dołożyć kilka pojedynków bokserskich, na czele z Cieślak – Durodola. Święto sportów walki 31 maja – podsumował Babiloński, który pierwszą, udaną próbą połączenia MMA z pięściarstwem podjął w 2017 roku w Wieliczce, 125 metrów pod ziemią.

 2. Bilety kupilem już dwa tygodnie temu na 11 maja, co to za kurwa jakieś żonglowanie terminami na niecały miesiąc przed galą?

  Teraz pójdę jak się dowiem co z kwestią biletów,  ale w przyszłości już nie zaryzykuję, bez jaj…

 3. Rutkowski, Skibinski, Pietrzak czyli zapasnicy walczacy w ringu ? Troche slabo. Kita tez sie pewnie ucieszyl, zwlaszcza pamietajac walke z Grabowskim

 4. Bilety kupilem już dwa tygodnie temu na 11 maja, co to za kurwa jakieś żonglowanie terminami na niecały miesiąc przed galą?

  Teraz pójdę jak się dowiem co z kwestią biletów,  ale w przyszłości już nie zaryzykuję, bez jaj…

  A co ma być? Bilety są ważne, z tym że teraz można chyba zwrócić bez problemu

  Szykowala się kozacka gala MMA(jak na babilon), teraz szkoda że ten boks dali zamiast kolejnych kilku ciekawych zestawień w wszechstylowej walce wręcz. Dobrze chociaż, że te zestawienia co wcześniej ogłosili się odbędą

 5. Rafał Haratyk wycofał się z udziału w gali ze względu na zmianę klatki na klatkoring. Z mojej strony ogromne brawa dla Rafała za taką decyzję!

  :applause:

 6. Rafał Haratyk wycofał się z udziału w gali ze względu na zmianę klatki na klatkoring. Z mojej strony ogromne brawa dla Rafała za taką decyzję!

  :applause:

  Popieram. Rozumiem, że Tomasz Babiloński ma swoje powody, ale to jest zmiana fundamentalna i należy zrozumieć też zawodników. Cieślak też zapewne nie zgodziłby się na walkę w klatce.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.