Organizacja UFC podpisała kontrakt z ciekawym zawodnikiem pochodzącym z Kazachstanu, a reprezentującego Tajlandię. Rafael Fiziev (6-0), trener kickboxingu w Tiger Muay Thai, zasili kategorię lekką w największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie.

„Ataman” w zawodowym MMA zadebiutował w lipcu 2015 roku, kiedy to latającym kolanem znokautował Sama Bastina. W kolejnych starciach Fiziev bez problemów zwyciężał, poddając również swoich przeciwników. Na przestrzeni sześciu walk Fiziev walczył dla takich organizacji, jak Road FC czy Titan FC.

W ostatnich dwóch latach „Ataman” walczył dwukrotnie. W grudniu 2017 roku w zaledwie 58 sekund znokautował wysokim kopnięciem Nandina-Erdene Munguntsooja, a rok później w drugiej rundzie kopnięciem na korpus zakończył starcie z Nurzhame Tutkaevem.

Sześć zwycięstw w MMA z rzędu wystarczyły, aby Fiziev podpisał kontrakt z organizacją UFC. Sam zawodnik nie mógł jednak uwierzyć w możliwość podpisania umowy z liderem światowego MMA, co upamiętnił jego przyjaciel z klubu Tiger Muay Thai.

W lutym 2017 roku w rozmowie z portalem RT Sport Rafael Fiziev nie mógł uwierzyć w to, że Dana White opublikował na swoich stronach na Twitterze, Instagramie i Facebooku krótki fragment z jego walki, gdzie popisał się popularnym już unikiem.

Nie mogę uwierzyć, że Dana White zamieścił wpis na Twitterze o mnie. Wciąż wydaje mi się to niemożliwe będąc szczerym. Będąc wielkim fanem UFC, nie mogę w ogóle uwierzyć, że White kiedykolwiek rozmawiałby o mnie. Pamiętam, jak w dzieciństwie oglądałem turnieje UFC na kasetach, także te pierwsze, kiedy Royce Gracie był mistrzem. A teraz White tweetuje o mnie. Nie mogę w to uwierzyć.

Wspomniany film poniżej:

Co ciekawe, w tej samej rozmowie trener kickboxingu w klubie Tiger Muay Thai przyznał, że byłby gotów zawalczyć w UFC nawet za darmo. Ciekawe, czy organizacja UFC wzięła pod uwagę słowa Fizieva podczas składania propozycji kontraktu.

To zawsze było moim marzeniem. Będąc szczerym, zawalczyłbym w UFC nawet za darmo, gdyby Dana White mnie o to zapytał. To jest miejsce, gdzie są wszyscy najlepsi zawodnicy. To jest miejsce, gdzie można pokazać swoje umiejętności. Budzę się i chodzę spać myśląc o tym. To jest mój cel, któremu się poświęcam i ciężko pracuję.

Na ten moment nie podano szczegółów debiutu Fizieva w organizacji UFC. Niewykluczone jednak, że „Ataman” wejdzie po raz pierwszy do Oktagonu w najbliższych miesiącach, bo jeszcze w styczniu wyraził na Twitterze gotowość do walki w kwietniu, oznaczając przy okazji organizację RIZIN.

Zobacz ostatnią walkę Rafaela Fizieva przed podpisaniem kontraktu z UFC:

2 KOMENTARZE

  1. Naprawdę spoko gość jak macie ochotę to na yt jest taki video blok,który nazywa się droga wojownika tam jest cały team Tiger Muay Thai.Poza tym zajebiste miejsce do treningów i jeszcze więcej sparing partnerów.

  2. Bardzo skromny, młody prospekt, który ma bardzo mocną stójkę, miałem okazje poznać go 4 lata temu będąc na wczasach na Phuket w Tajlandii, wtedy trenował w Phuket Top Team, lekko się zdziwiłem czytając, że został trenerem w TMT 😀 powodzenia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.