Plotki z wczoraj o sprzedaży ProElite częściowo się dzisiaj potwierdziło. Strikeforce nabyła cześć aktywów niedziałającej od października organizacji. Umowa zakłada, że Kalifornijczycy na czele ze Scottem Cokerem w zamian za spłacenie długów ProElite wobec stacji CBS i Showtime, otrzymają prawa do kontraktów kluczowych zawodników: Kimbo Slice’a, Giny Carano, Robbie Lawlera, Jake’a Shieldsa i Nicka Diaza. Strikeforce przejmie też kontrakt na transmisje gal w Showtime (12 gal w roku) i w CBS (prawdopodobnie 4 gale w roku) oraz uzyskuje prawa do biblioteki wideo z gal Elite XC oraz prawa do nazwy ShoXC.

Pierwsza gala Strikeforce transmitowana w Showtime odbędzie się 11 kwietnia w San Jose. W walce wieczoru wystąpi legendarny Frank Shamrock, ale na razie nie wiadomo kto będzie jego przeciwnikiem. Na gali zobaczymy też prawdopodobnie pojedynek Benji Radacha i Scotta Smitha oraz powrót Josha Thomsona.

źródło: yahoo / SI

UPDATE: Sherdog wyjaśnia sprawę kontraktów zawodników. Podobnie jak w przypadku Pride/UFC nie można ich przenosić do nowej organizacji, dlatego Strikeforce będzie musiało renegocjować wszystkie umowy.

5 KOMENTARZE

  1. Apropo Strikeforce to wie ktoś co się dzieje z Cungiem Le który o ile się nie mylę jest tam mistrzem MW?

  2. To może będzie to pojedynek Shamrock vs. Shamrock? O ile Ken przeżyje walentynki…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.