medialne -październik

Wszystko wskazywało na to, że na kolejny rekord liczby informacji o MMA w mediach możemy liczyć w grudniu, przy okazji gali KSW 29. Tymczasem to październik okazał się miesiącem z największą liczbą materiałów prasowych od blisko dwóch lat. 2255 informacji spowodowało, że strata do roku poprzedniego została zmniejszona już tylko do 656 informacji i pojawiła się szansa nie tylko na wyrównanie zeszłorocznego wyniku, ale także przebicie go.

Tradycyjnie już swój wielki udział w październikowym wyniku miała Konfrontacja Sztuk Walki. Łącznie ponad 1400 informacji z tą marką w tle było udziałem nie tylko ostatniej gali w Szczecinie, ale także perturbacji związanych z kartą walk KSW 29. O samym pojedynku Mameda Chalidowa i Tomasza Drwala napisano blisko 300 razy. Najpopularniejszym jednak medialnie zawodnikiem KSW w październiku był Michał Materla (591 informacji).

Debiutujący w UFC Jan Błachowicz, pomimo nawałnicy informacyjnej związanej z KSW przebił się do mediów ze swoim sukcesem. Jego nazwisko pojawiło się w różnych źródłach blisko 120 razy. Występujący na tej samej gali Krzysztof Jotko był wymieniany 50 razy, a Marcin Bandel 30.

Wyjście na wolność Aslamabek Saidova nie było już dla mediów tak ciekawe jako samo aresztowanie. Liczba informacji w tym temacie była o połowę mniejsza niż w sierpniu, przy wybuchu afery.

Do mediów powrócił natomiast Piotr Hallmann, który przy okazji ostatniej walki został prawie całkowicie zapomniany. Teraz w związku z dopingiem dziennikarze ponownie przypomnieli sobie o polskim zawodniku, fundując mu ponad 70 informacji.

Zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się informacja o odwołaniu gali PROMMAC. Wydarzenie to zaciekawiło bardziej media branżowe. Zatem kolejny podmiot na naszym rynku MMA odszedł w ciszy.

Ładny wynik natomiast osiągnęła debiutująca w Invicta FC Karolina Kowalkiewicz. W październiku pojawiła się w 30 informacjach, a tuż po walce (już w listopadzie) jej nazwisko zostało opublikowane w kolejnych 31 materiałach. Zwycięstwo Karoliny zostało opisane w „Super Expressie”, „Przeglądzie Sportowym”, „Dzienniku Bałtyckim” i „Expressie Ilustrowanym”. Media pisały jednak nie tylko o debiucie, ale również o występie polskiej zawodniczki w teledysku zespołu Loa Karma oraz o zdanym egzaminie na prawo jazdy.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z około: 1100 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej, 3500 źródeł internetowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych. W analizie nie uwzględniono branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

4 KOMENTARZE

  1. Janek, Jotko, Bandel, Karolina – łącznie mniej wiadomosci w mediach po startach dla najlepszych organizacji na swiecie niz same ogloszenie walki Mameda z Drwalem – nie mam wiecej pytan.

  2. Pismaki piszą o tym o czym chcą czytać ludzie. A ludzie już bardzo długo czekają na walkę TD vs MK.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.