We wrześniu zabrakło dosłownie niecałych 50 publikacji, aby pobić zeszłoroczny wynik obecności MMA w mediach.  Miesiąc okazał się drugim najgorszym w tym roku. Choć działo się w nim całkiem sporo, ostateczny wynik zbliżył się tylko do 2400 materiałów.

Największe zainteresowanie mediów (nieco ponad 800 publikacji) wzbudziła ponownie organizacja UFC, w której walczyli Karolina Kowalkiewicz, Marcin Prachnio i Jan Błachowicz. Spośród tej trójki najbardziej medialny okazał się jedyny zwycięzca, czyli Jan Błachowicz, o którym pisano ponad 200 razy. Sporo również mówiło się o ogłoszonej walce Joanny Jędrzejczyk o pas mistrzowski organizacji UFC.

KSW zaczęło rozkręcać się z promocją gali KSW 45 w Londynie, co dało organizacji wynik blisko 800 materiałów, a jednymi z najbardziej rozchwytywanych przez media zawodników okazali się: Damian Janikowski i Michał Materla.

We wrześniu pisano również o zbliżającej się gali FEN w Poznaniu i nowych nazwiskach zawodników, którzy dołączyli do organizacji. Dzięki temu organizacja zanotowała nieco ponad 160 medialnych materiałów.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.