W kwietniu po raz kolejny udało się pobić zeszłoroczny, miesięczny rekord liczby informacji o mieszanych sztukach walki – łącznie opublikowano bowiem blisko 4600 materiałów, w których była mowa o MMA.

Największe zainteresowanie mediów (blisko 2000 doniesień) wzbudziła ponownie organizacja KSW, która przygotowała galę KSW 43 we Wrocławiu i której największą medialną gwiazdą okazał się Damian Janikowski. KSW ogłosiło również oficjalną datę kolejnego wydarzenia, czyli gali z numerem 44, która ma odbyć się w czerwcu, w Ergo Arenie.

UFC miało miesiąc jeszcze lepszy od poprzedniego. O marce opublikowano nieco ponad 1500 informacji. Taki wynik miał związek z walkami Joanny Jędrzejczyk i Karoliny Kowalkiewicz, ale również z wybrykami Conora McGregora, który ostatecznie na chwilę trafił nawet do aresztu.

O organizacji FEN, która przygotowuje się do swojej 21 gali napisano natomiast nieco ponad 130 razy.

Z innych ciekawych informacji warto wspomnieć o tym, że media podchwyciły temat trenera MMA, który stanął w obronie bitych na ulicy nastolatków, a Mamed Khalidov wystąpił w programie „Kocham Cię Polsko” i „Uwaga – Kulisy Sławy”.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.