medialnepodsumowanieluty

W lutym nie udało się przebić liczby informacji z zeszłego roku. Należy jednak pamiętać, że gala KSW 30 odbyła się rok temu w Poznaniu 21 lutego. Zatem medialny szum wokół tego wydarzenia przypadł idealnie na cały badany miesiąc. Teraz informacje o KSW 34 w Warszawie rozłożyły się na dwa miesiące. Abstrahując jednak od tego, warto napisać, że mimo dobrego wyniku drugiego miesiąca w roku w praktyce w mediach działo się niewiele w kontekście MMA. Oczywiście nasiliła się promocja gali KSW 34. Dwóch Polaków zawalczyło na gali UFC w Londynie, jednak łącznie przełożyło się to na nieco ponad 100 publikacji. Lepiej pod względem liczby informacji (również około 100) wypadł Damian Grabowski, który przegrał w swoim debiucie w UFC.

W rzeczywistości w lutym duża liczba informacji wynikała z tego, że samo MMA było dość często wzmiankowane w przypadku wypowiedzi Mariusza Pudzianowskiego o uchodźcach. Sporo pisało się o nowym sezonie programu Warsaw Shore, przy okazji którego MMA również było jedynie wzmiankowane. Materiały w tym temacie były również wielokrotnie publikowane w regionalnych serwisach Naszemiasto.pl, co znacząco podniosło miesięczne statystyki.

W lutym warto zwrócić uwagę na Joannę Jędrzejczyk, która pojawiła się na okładce magazynu „Be Active” oraz na Marcina Helda, który trafił do miesięcznika „Logo” z obszernym materiałem o MMA.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. W analizie nie uwzględniono branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.