haratyk

Afrykańska ziemia okazała się bardzo przyjazna dla naszego średniego, Rafała Haratyka. Po raz drugi z rzędu podopieczny Damiana Herczyka pokonał rywala podczas gali Extreme Fighting Championship. Tym razem 28-latek poddał gilotyną Warrena Allisona na 31. sekund przed końcem pierwszej rundy. Tym samym Polak zapewnił sobie możliwość walki o pas EFC w grudniu. 

Haratyk (MMA 6-1-2) bardzo szybko uporał się miejscowym rywalem, Warrenem Allisonem (MMA 5-3). Reprezentant DAAS Berserkers Team zaatakował ciosami, a gdy zamroczył rywala błyskawicznie zapiął na jego szyi gilotynę, którą mieszkaniec RPA chwilę później odklepał.

Była to druga wygrana bielszczanina w RPA. Wcześniej, w kwietniu bieżącego roku, Haratyk wygrał również przez poddanie w pierwszej rundzie z Keronem Davisem.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, następnym oponentem naszego rodaka powinien być mistrz EFC, Liam Cleland (MMA 8-2), a do pojedynku dojdzie w grudniu.

27 KOMENTARZE

 1. No i prawidłowo, polskie MMA coraz bardziej się rozwija coraz więcej polaków walczy w różnych zakątkach świata i tak powinno być, zobaczymy co będzie za parę lat 😀

 2. Kolejny przeciwnik Polaka jest jak najbardziej w zasięgu. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że z następnego wypadu do Afryki Rafał przywiezie pas.

 3. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, następnym oponentem naszego rodaka powinien być mistrz EFC, Liam Cleland (MMA 8-2), a do pojedynku dojdzie w grudniu.

  a Cleland nie ma rekordu 5-2?

  przynajmniej taki ma na sherdogu i tapology

 4. Rafał łączy pracę w straży pożarnej z walczeniem. Ma spory potencjał, ciekawe jak daleko by doszedł, gdyby mógł w pełni poświęcić się sportowi.

  Gratulacje!

 5. Wielkie gratulacje, robota wykonana perfekcyjnie. Mam nadzieje, ze rywal w walce o pas postawi sie troche bardziej i pozwoli Rafalowi zawalczyc nieco dluzej. Bielszczanin stoczy w 2015 roku trzy walki i zdobedzie pas mistrzowski czym zapewne zblizy sie znaczaco do najlepszej organizacji swiata, gdy tymczasem Oskar Piechota …

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.