Joanna Jędrzejczyk 2

Według niepotwierdzonych internetowych doniesień, Carla Esparza (MMA 10-2) będzie bronić tytułu mistrzowskiego dywizji słomkowej kobiet w walce z Joanną Jędrzejczyk (MMA 8-0) na gali UFC 185. Pojedynek miałby się odbyć 14 marca w Dallas w stanie Teksas w USA. Informację jako pierwszy przekazał FrontRowBrian na Twitterze.

Esparza to była mistrzyni Invicta FC w dywizji słomkowej. Ma za sobą dwanaście stoczonych pojedynków, w których dziesięciokrotnie zwyciężała. „Cookie Monster” pokonała w przeszłości między innymi dwie uczestniczki 20. TUF-a – Felice Herrig i Bec Rawlings. W trakcie programu Amerykanka spotkała się natomiast z Angelą Hill, Tecią Torres i Jessicą Penne. Tytuł mistrzowski zdobyła w grudniu ubiegłego roku na gali The Ultimate Fighter 20 Finale. Poddała wtedy duszeniem zza pleców Rose Namajunas w trzeciej rundzie pojedynku. Pas mistrzowski będzie broniła w pojedynku z 27-letnią Polką, Asią Jędrzejczyk.

Joanna może pochwalić się nieskazitelnym bilansem walk. Jej zawodowy debiut w MMA miał miejsce w maju 2012 roku. Od tego czasu najlepsza polska zawodniczka sukcesywnie zdobywała kolejne skalpy, co zagwarantowało jej angaż w największej organizacji. Debiut w UFC wiązał się z zejściem do niższej kategorii wagowej. W Ultimate Fighting Championship Joanna stoczyła do tej pory dwie walki. Na lipcowej gali UFC on FOX 12 pewnie wypunktowała Julianę Limę, a w grudniu niejednogłośną decyzją wygrała z faworyzowaną Claudią Gadelhą.

Gala UFC 185 odbędzie się 14 marca w Dallas, w stanie Teksas, w USA. W walce wieczoru tej gali Anthony Pettis będzie bronił pasa mistrzowskiego dywizji lekkiej w boju z Rafaelem Dos Anjosem.

UPDATE: Zestawienie zostało przed chwilą potwierdzone oficjalnie przez UFC. Pojedynek Jędrzejczyk vs. Esparza będzie drugą walką wieczoru gali UFC 185.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.