Zieliński2

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Sześć gali i osiem pojedynków mistrzowskich to wstępne plany Profesjonalnej Ligi MMA na cztery ostatnie miesiące obecnego roku.

Organizacja Mirosława Oknińskiego powróci po wakacyjnej przerwie w Toruniu współpromowaną z lokalną XCage galą PLMMA 38, 5 września. W głównych walkach wydarzenia w nowej Hali Sportowo-Widowiskowej będą m.in. dobrze znany nad Wisłą Ormianin Hracho Darpinyan (MMA 10-6), były mistrz PLMMA w wadze półciężkiej Michał Gutowski (8-6, 6. w Rankingu PL) i Czarnogórzec Vaso Bakocevic (MMA 16-6-1).

Kolejna mniejsza odsłona „Ligi” – PLMMA 39, odbędzie się 4 października w Prusicach koło Wrocławia, gdzie w klatce pojawią się m.in. Łukasz Borowski (MMA 2-2) i Kamil Mosgalik (MMA 2-1). Główną atrakcją PLMMA 40 / Unia Sportów Walki-M, 18 października w Białymstoku będzie pierwsza obrona tytułu w wadze piórkowej należącego do Kamila Łebkowskiego (MMA 9-4, 5. w Rankingu PL) z MMA Okniński Biała Podlaska.

Tradycyjną jesienną gala w Legionowie PLMMA 41 Extra, 25 października uświetnią aż trzy walki o pas. W najciekawszej mistrz PLMMA w wadze lekkiej Adrian Zieliński (MMA 11-3, 6. w Rankingu PL) z Arrachionu Olsztyn będzie bronił tytułu w oczekiwanym starciu z Marianem Zielińskim (MMA 9-2-1, 10. w Rankingu PL) z MMA Okniński Warszawa. Oprócz niego pasów bronić będą dwaj inni reprezentanci teamu Mirosława Oknińskiego: półśredni Paweł Żelazowski (MMA 7-0, 5. w Rankingu PL) i muszy Ibrahim Barkinoev (MMA 3-2), a w klatce pojawią się również miejscowy bohater Łukasz Bieńkowski (MMA 3-0) oraz weteran Antoni Chmielewski (MMA 26-12).

PLMMA 42 odbędzie się 8 listopada we Włocławku, gdzie oprócz kolejnego występu Adama Oknińskiego (MMA 4-1) widzowie obejrzą pojedynek o pas w wadze koguciej, w którym Dawid Pasternak (MMA 4-0) z Walki Gniezno podejmie Łukasza Grochowskiego (MMA 7-6) z MMA Okniński Biała Podlaska.

Wielka finałowa gala Profesjonalnej Ligi MMA zaplanowana jest na 28 grudnia w Częstochowie, a jej główną atrakcją ma być występ byłego mistrza KSW, lidera Adrenaliny Fight Częstochowa Krzysztofa Kułaka (MMA 26-14-2). Oprócz tego zaplanowano też trzy walki o pas z udziałem mistrza w wadze półciężkiej – Martina Zawady (MMA 26-13-1), mistrza w wadze średniej – Bartosza Fabińskiego (MMA 10-2) z S4 Fight Team oraz jedynej kobiecej mistrzyni PLMMA, Leny Tkhorevskiej (MMA 3-1).

10 KOMENTARZE

  1. No to 4 października trzeba będzie zawitać do Prusic. Niedaleko, to będzie okazja zobaczyć w końcu PLMMA na żywo. Smile

  2. Ostatnio jedna z gal PLMMA miała się odbyć w terminie KSW… a jak wyszło, chyba wszyscy pamiętamy 😉

    Na pewno zawitam na XCage i do Włocławka

  3. Finał PLMMA prawie jak noworoczne gale w Japonii. Oby chociaż częśc z tych planów doszla do skutku, bo kazdy wie jak to bywa z planami PLMMA.

  4. Ponoć Fijałka miał walczyć w walce wieczoru na XCage – wiadomo coś na ten temat? 

  5. Dziwne, że nie ma nigdzie informacji o Michale Pasternaku. Czyżby rozmowy z ufc?

  6. W tym amją byc dwie gale w Polsacie Sport??

    Zapewnie wnoskując po rozpiskach to będą pewnie w Legionowie i Częstochowie

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.