Sport to nie tylko rywalizacja, ale też kształtowanie charakteru oraz wzmacnianie pewności siebie. Z taką pewnością do akcji wkroczył Gruzin Nukri Davitashvili – Przebywający i pracujący w Polsce były młodzieżowy mistrz Gruzji w zapasach.

Zdarzenie miało miejsce 16 września w centrum Warszawy. Gdy Nukri wracał samochodem od krewnych, spostrzegł awanturę na ulicy. Dwóch mężczyzn napadło na przypadkowego przechodnia i znęcało się nad nim. Na powalonej ofierze siedział jeden z napastników i grożąc poszkodowanemu nożyczkami, domagał się od niego pieniędzy.

Widząc to zamieszanie, gruziński zapaśnik zatrzymał się i od razu skonfrontował słownie z agresorami. Tym jednak zwrócił na siebie ich uwagę i od razu został zaatakowany. Następnie wszystko potoczyło się jak w filmie akcji. Dwa ciosy – Tyle wystarczyło. Jeden na szczękę mężczyzny trzymającego nożyczki, a drugi na jego starszego kompana. Po znokautowaniu napastników, Nukri pomógł napadniętemu, który opuścił miejsce przestępstwa i udał się do domu w celu opatrzenia ran. Na miejsce szybko przyjechała policja, która aresztowała agresorów. Okazało się, że nie tylko nożyczki były bronią zatrzymanych. Jeden z nich miał też 30-centymetrowy nóż kuchenny. Grozi im do 12 lat więzienia za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Policja pogratulowała Gruzinowi za bohaterską postawę i gdyby nie jego interwencja, poszkodowany mógł wyjść z tego z o wiele gorszymi obrażeniami lub nawet stracić życie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.