Fabiński3

(Foto Paweł Najmowicz) Starcie dwóch wysoko notowanych zawodników polskiej wagi średniej będzie jedną z głównych walk gali PLMMA 29, 8 marca w Legionowie. Mistrz PLMMA w limicie 84 kilogramów Michał Szuliński (MMA 9-3-1, 7. w Rankingu PL) z Arrachionu Olsztyn w swojej pierwszej obronie tytułu zmierzy się z niedawnym pogromcą Antoniego Chmielewskiego Bartoszem Fabińskim (MMA 7-1, 6. w Rankingu PL) z S4 Fight Club.

Oryginalnie Szuliński miał się zmierzyć z tymczasowym mistrzem PLMMA w tej kategorii wagowej Pawłem Zalewskim, ale zawodnik z Białegostoku zniknął z rozpiski legionowskiej gali. Podopieczny duetu Bońkowski-Derlacz zdobył tytuł w kwietniu zeszłego roku, szybko poddając Mateusza Pogudza. W kolejnej walce w maju uległ niestety mocnemu Hrachowi Darpinyanowi, ale w listopadzie powrócił na zwycięskie tory i wypunktował Renata Lyatifova na gali ProFC w Kaliningradzie.

Fabiński zanotował niezwykle udany ubiegły rok, a właściwie jego ostatni kwartał. Zawodnik Roberta Jocza zwyciężał przed czasem kolejno: klubowego kolegę Szulińskiego Adama Kowalskiego, zwycięzcę turnieju Areny Berserkerów Dominika Chmiela i w ostatnią sobotę doświadczonego Antoniego Chmielewskiego w głównej walce PLMMA 26 Extra.

Oprócz starcia o pas w wadze średniej, na legionowskie wydarzenie planowana jest też pierwsza obrona tytułu w kategorii ciężkiej należącego do Szymona Bajora (MMA 13-4), debiut w wadze lekkiej Łukasza Chlewickiego (MMA 10-3-1) oraz występ ulubieńca miejscowej publiczności Łukasza Bieńkowskiego (MMA 3-0). Wstępna rozpiska PLMMA 29.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.