fijałka arena

Michał Fijałka powróci do Czech, aby zmierzyć się w walce wieczoru gali Gladiator Championship Fighting 31 z Jirim Prochazką. Do starcia w wadze półciężkiej dojdzie 22 maja w Brnie.

Michał Fijałka (MMA 13-4-1, 3. w rankingu PL) może pochwalić się serią pięciu zwycięstw przed czasem. W zeszłym roku szczecinianin na piątej i szóstej odsłonie Berserkers Areny pokonał w pierwszej rundzie kolejno Aleksandra Bojkę oraz Nikołaja Bojarczuka. Następnie Polak udał się na wyprawę do Czech, skąd także przywiózł zwycięstwo, ale dopiero po dwudziestu minutach starcia z Tassilem Lahrem. Na ostatniej gali organizowanej przez Piotra Bagińskiego i Roberta Siedziakę w marcu bieżącego roku „Sztanga” powrócił do kończenia przeciwników przed gongiem kończącym pierwszą odsłonę i po 135 sekundach pojedynku znokautował Ela Anwara Bakary’ego.

Jiri Prochazka (MMA 12-2-1) jest niepokonany od czerwca 2013 roku. Reprezentant Jetsaam Gym Brno stoczył od tamtej pory siedem pojedynków, z czego sześć zakończył wygraną, a jeden remisem. „Denisa” dysponuje mocnym uderzeniem, co może potwierdzić dziewięć zwycięstw Czecha przez nokaut. W całej karierze Prochazka uległ jedynie znanemu z występów w Polsce Bojanowi Velićkoviciowi oraz Abdulowi-Kerimowi Edilowowi.

Gala Gladiator Championship Fighting 31 odbędzie się 22 maja w Brnie. Możliwe, że na karcie walk pojawi się jeszcze jeden reprezentant Polski.

 

11 KOMENTARZE

 1. W końcu solidny przeciwnik Sztangi. Wygrana może wiele dać, a ja liczę, że skalp w postaci Czecha Michał przywiezie do Szczecina.

 2. Spike

  W końcu solidny przeciwnik Sztangi

  Jak to – w końcu?
  Aleksander Bojka na rozkładzie Sztangi to młodszy brat legendarnego Yuri'ego Boyki 🙂

 3. Dobre zestawienie! Dawno sztanga nie miał tak dobrego rywala, ciekawe jak wypadnie. Szkoda, że nie zdecydował się na 5×5, chciałbym to zobaczyć.

 4. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale Boyko był zastępstwem właśnie za Czecha. Fajnie, że w końcu dojdzie do tej walki. Odpukuję w niemalowane…

 5. Zapowiada się w końcu na jakiegoś solidnego przeciwnika dla Sztangi. Mnie ciekawi ta ciekawa opcja dla Sztangi dla której zrezygnował z turnieju ACB. Minęło już pare miechów a tu cisza…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.