Niesamowite starcie czeka na kibiców już 5 września w Amfiteatrze Miejskim KCRiS – Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, podczas gali TFL 21 Kozienice. Bohater lokalnej widowni Mateusz Głuch, w walce wieczoru gali skrzyżuje rękawice z idącym jak burza zapaśnikiem z Włodawy – Damianem Adamiukiem. Zwycięzca tego starcia otrzyma szansę walki o pas mistrzowski TFL z Francuzem – Nassourdinem Imavovem.

Pojedynek zakontraktowany jest w limicie wagowym do 77 kg. Eliminator w walce wieczoru TFL 21 to godna potyczka. Obaj zasłużyli na to, żeby dostać taką szansę. Mateusz Głuch pod banderą TFL ma aż cztery wygrane i tylko jedną porażkę z przed roku o mistrzostwo. Damian Adamiuk legitymuje się trzema z rzędu efektownymi wygranymi przez nokaut pod banderą Thunderstrike Fight League.

Tutaj nie ma mowy o jakiejkolwiek kalkulacji. Zwycięzca tej walki stanie na przeciw niezwykle utalentowanego zawodnika MMA Factory Paris. Mateo znany jest z poukładanej stójki, to wyśmienity kickboxer, natomiast Damian to wybitny zapaśnik, który zaskakuje efektownymi nokautami. Klasyczne zestawienie stójkowicza z parterowcem, ale 5 września zwycięży MMA. Obaj wiedzą o sobie wszystko. Liczę na twardą wymianę ciosów w stójce, a jeśli walka trafi do parteru to niech pięści zadecydują o werdykcie.  – komentuje promotor Jacek Sarna.

Pewny siebie, ale jak zawsze z ogromnym szacunkiem do rywala jest popularny Mateo.

Damian to świetny zawodnik i zrobił duży progres, miał podobną przerwę w swojej karierze jak ja, jesteśmy prawie równolatkami. Jego przygoda w MMA jest bardzo podobna do mojej więc ten pojedynek wcześniej czy później musiał się odbyć. Ja skupiam się jednak na sobie i zrobię wszystko aby moja ręka tego dnia powędrowała ku górze! Liczę na wielki doping moich kibiców 5 września w Amfiteatrze KCRiS – Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu! Do zobaczenia.

Radości z tej potyczki nie kryje reprezentant Włodawy – Damian Adamiuk.

Nie mam czasu na łatwe walki i jakiekolwiek kalkulacje. Szanuje Mateusza , walczymy dla świetnej organizacji TFL – Thunderstrike Fight League i jesteśmy obaj z nią mocno związani. Taki jest sport i rywalizacja. Niech wygra lepszy! Jestem pewien że na trybunach będzie świetny doping zarówno kibiców Mateusza, jak i moich kibiców.

Media trening przed galą TFL 21 Kozienice odbędzie się 16 sierpnia w Amfiteatrze KCRIS Kozienice o godzinie 11:00.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.