W nocy z 19 na 20 listopada w pożarze domu zmarł legendarny trener pięściarski Andrzej Gmitruk. Tragiczną wiadomość potwierdziła Ochotnicza Straż Pożarna w Długiej Kościelnej, której jednostka brała udział w akcji gaśniczej.

„Dzisiejszego poranka tj. 20 listopada doszło do tragicznego zdarzenia w Hipolitowie. O godzinie 4:00 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domu jednorodzinnego. W wyniku pożaru śmierć poniósł jeden z najlepszych trenerów kadry bokserskiej. Ochotnicza Straż Pożarna w Długiej Kościelnej składa najszczersze kondolencje rodzinnie i bliskim”

Według informacji portalu Wp.pl, Gmitruk zginął przez zaczadzenie. Jest jedyną ofiarą pożaru, żona i córka trenera przeżyły:

„Straż pożarna została wezwana do pożaru domu, bo takie było zgłoszenie. Natomiast na miejscu służby stwierdziły, że nie doszło do pożaru domu, a spalił się niewielki, plastikowy stolik. Na miejscu zostało jednak znalezione ciało 67-letniego mężczyzny. Na tę chwilę przyczyna zgonu jest nieustalona. Śmierć raczej nie była jednak spowodowana pożarem.”

W swojej bogatej karierze Gmitruk trenował najlepszych i najsławniejszych bokseróww tym Tomasza AdamkaAndrzeja GołotęMateusza Masternaka, a ostatnio również Artura Szpilkę, którego w ostatniej walce z Mariuszem Wachem poprowadził do zwycięstwa na punkty.

60 KOMENTARZE

 1. Nie no najlepszy trener Polskiego boksu 🙁 masakra o ja pie..ole to za malo i jeszcze taki wypadek pozar w domu.Wielki smutek swiata boksu rodziny i wszystkich ktorzy go znali Spoczywaj w Spokoju Nasz Mistrzu

 2. - Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia. Straż pożarna została wezwana do pożaru domu, bo takie było zgłoszenie. Natomiast na miejscu służby stwierdziły, że nie doszło do pożaru domu, a spalił się niewielki, plastikowy stolik. Na miejscu zostało jednak znalezione ciało 67-letniego mężczyzny. Na tę chwilę przyczyna zgonu jest nieustalona. Śmierć raczej nie była jednak spowodowana pożarem.

 3. Póki co jest dużo niedomówień odnośnie przyczyny śmierci pana Andrzeja, ponoć pożar nie był duży, pewnie w ciągu najbliższych godzin będzie więcej informacji.

  Ogromna strata dla krajowego boksu, nie tylko ze względu na wiedzę i doświadczenie trenera, ale i jego rozpoznawalność. Bardzo fajny facet, bardzo smutna wiadomość.

  Niech spoczywa w pokoju.

 4. @Anonymous Trener miał od dawna problemy zdrowotne. Mógł się przejąć za bardzo tym co zobaczył. Pewnie w niedługim czasie pojawi się oficjalna przyczyna śmierci.

 5. Wielki trener, świetny człowiek, postać w polskim boksie niezwykle ważna i charakterystyczna. Wielka szkoda, dużo smutku. Takie sytuacje są bardzo przykre.

 6. Coś strasznego, współczuję rodzinie i bliskim. Świetny trener i bez dwóch zdań ikona polskiego boksu.

 7. Szacun @defthomas że zrobiłeś newsa o Trenerze, w końcu to boks.

  Szok, najbardziej martwi – "Śmierć raczej nie była jednak spowodowana pożarem". Trenerem był zajebistym, wielka strata dla boksu.

 8. Zapalił świeczkę i wszyscy poszli spać? Dym z palacego sie plastiku go otrul do tego stopnia, ze zmarl? W glowie sie nie mieści.

 9. Brak słów. Dzisiaj się jest, a jutro odchodzi. Spoczywaj w pokoju trenerze. Ogromny cios dla srodowiska, ale i nie tylko.:razz:łacz:

 10. Bardzo smutna wiadomość, odszedł świetny trener,bardzo zasłużona postać w historii naszego boksu, ale przede wszystkim fajny i pozytywny człowiek.

  Szczere kondolencje dla rodziny i chłopaków którzy stracili nie tylko swojego szkoleniowca ale poniekąd bokserskiego ojca i mentora.

  R.I.P.

  :jon:

 11. Trener Gmitruk zginął od zaczadzenia. 90% zgonów wynika właśnie z tego , że zaczadzony zginął od dymu.

  Przecież straż pożarna  mówiła,ze przyczyną śmierci prawdopodobnie  nie był pożar.

 12. Obok Łapina najbardziej charakterystyczna postać trenera w polskim boksie.

  Ehh, pamiętam jak jarałem się walkami Adamka, gdy trenował pod okiem trenera Gmitruka. Po odejściu od niego Tomek zaliczył regres, to pokazuje jak świetnym trenerem był Pan Andrzej.

 13. R.I.P Andrzej

  dziwne że chata się nie spaliła, chyba musiał zasłabnąć i się zaczadzić bo inaczej to nie wiem jak się to mogło stać:eddieconspiracy:

 14. Szkoda gościa.

  A jeśli chodzi o przyczynę to na 99% nie mógł się zaczadzić od palącego się stołu.

  Nie będę tu dłuższego dochodzenia robił,bo nie czas i miejsce.

 15. Ciężki news. Cios dla polskiego boksu i każdego fana boksu również. W godzinach można by liczyć przerwy między rundami, w których słuchało się Gmitruka. Szkoda.

 16. R.I.P Andrzej

  dziwne że chata się nie spaliła, chyba musiał zasłabnąć i się zaczadzić bo inaczej to nie wiem jak się to mogło stać:eddieconspiracy:

  napisano, ze zapalil sie plastikowy stol na tarasie od swieczki, a zmarl podczas proby gaszenia, niestety najprawdopodbniej serce, z ktorym mal od lat problemy:/

 17. Szkoda gościa.

  A jeśli chodzi o przyczynę to na 99% nie mógł się zaczadzić od palącego się stołu.

  Nie będę tu dłuższego dochodzenia robił,bo nie czas i miejsce.

  Stawiam na zawal/wylew. Tak mi sie wydaje. Az niewiarygodne ze mogl sie zaczadzic od palacego sie stolika…

 18. Stawiam na zawal/wylew. Tak mi sie wydaje. Az niewiarygodne ze mogl sie zaczadzic od palacego sie stolika…

  Miał problemy zdrowotne

 19. Ja dzisiaj słyszałem wersje od osoby, która blisko trzymała się z Trenerem, że Pan Gmitruk wyszedł zapalić świeczkę ku pamięci syna z pierwszego małżeństwa który zmarł w Norwegii jakiś czas temu. Plastikowy stolik zajął się ogniem, co wybudziło ze snu Pana Gmitruka, jednak ten zasłabł i upadł on już w domu (zapaść, zawał?) i żona wezwała karetkę, straż pożarną. Przyczyną śmierci na bank nie jest zaczadzenie. Zwykły zbieg okoliczności, że w tym samym czasie co zasłabł był pożar na zewnątrz domu.

  RIP , wielka szkoda dla Polskiego boksu.

 20. Z ustaleń lekarza biegłego, który przeprowadzał badanie u Andrzeja Gmitruka doszło do ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej, spowodowanej zaburzeniami rytmu serca – powiedziała "Super Expressowi" Barbara Sobotka z prokuratury w Mińsku Mazowieckim.

   Przeprowadzone zostaną jeszcze kolejne badania, które mają rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnić ostateczne powody śmierci wybitnego trenera. – Do badań specjalistycznych została pobrana również krew oraz cząstki organów. Za trzy miesiące poznamy ostateczne wyniki – dodała prokurator. Wiadomo również, że na ciele Gmitruka znaleziono powierzchowne obrażenia, które mogły powstać, gdy trener się przewrócił. Ale nie były one przyczyną zgonu.

  http://www.ringpolska.pl/boks-w-polsce/62339-znamy-przyczyne-smierci-andrzeja-gmitruka

 21. Nie wszyscy wiedzą, ale ostatnie lata Andrzeja Gmitruka to nie tylko praca trenera i komentatora, ale też opieka nad małą córeczką i chorą żoną. Poniżej zamieszczam link do jedynej oficjalnej zbiórki pieniędzy na rzecz rodziny Trenera. Będę wdzięczny za każdą wpłatę i udostępnienie akcji w mediach społecznościowych.

  https://pomagam.pl/AndrzejGmitruk

 22. Nie wszyscy wiedzą, ale ostatnie lata Andrzeja Gmitruka to nie tylko praca trenera i komentatora, ale też opieka nad małą córeczką i chorą żoną. Poniżej zamieszczam link do jedynej oficjalnej zbiórki pieniędzy na rzecz rodziny Trenera. Będę wdzięczny za każdą wpłatę i udostępnienie akcji w mediach społecznościowych.

  https://pomagam.pl/AndrzejGmitruk

  Tak późno córkę miał ?

 23. Tak późno córkę miał ?

  Jak widać…

  Kurczę, wiadomo, że to wielka strata dla PL  boksu i w ogóle sportu, ale strasznie mi szkoda wdowy i córeczki 🙁 Jak możecie, dorzućcie się do zbiórki.

 24. Do teraz ciężko mi uwierzyć, że Andrzej Gmitruk nie żyje, wielka strata nie tylko dla boksu. Wydawał się być spoko gościem i uczciwym trenerem, czyli takim co dużo wymaga od siebie i innych ale umie też pochwalić i poklepać po ramieniu.

  Bardzo niepotrzebna śmierć.

 25. Bardzo niepotrzebna śmierć.

  Każda śmierć jest niepotrzebna.

  No chyba ze chodzi o powiedzmy +95, gdzie starość zniszczyła juz organizm doszczętnie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.