Arena MMA

Już 9 maja w Warszawie zadebiutuje nowa polska organizacja Arena MMA. Na razie nie ogłoszono lokalizacji tego wydarzenia, ani żadnych pojedynków, jednak swój udział w gali pośrednio zapowiedziała już najlepsza zawodniczka MMA w Polsce Joanna Jędrzejczyk (MMA 4-0). Reprezentantka Arrachionu Olsztyn zdradziła kilka dni temu w rozmowie z portalem Gazety Olsztyńskiej, że właśnie tego skrzyżuje rękawice ze znaną Wenezuelką Karlą Benitez (MMA 11-6-1). Nam udało się potwierdzić, że walka odbędzie właśnie na Arenie MMA.

Dla olsztynianki będzie to pierwsza walka MMA od czerwcowego zwycięstwa z Julią Berezikową, które dało jej miejsce w dziesiątce światowych rankingów w kategorii do 57 kilogramów. W dalszej części zeszłego roku Jędrzejczyk skupiła się na startach w muay thai, a w 2014 podpisała kontrakt z Invicta FC gdzie czeka na swój debiutancki występ.

Również wywodząca się ze sportów uderzanych Benitez ostatnio walczy w kratkę. Z ostatnich sześciu walk wygrała połowę nad zupełnie anonimowymi rywalkami, a starcia z mocnymi Berezikową, Tiną Lahdemaki i Aisling Daly przegrywała przez poddanie.

Więcej informacji o Arenie MMA po poniedziałkowej konferencji prasowej.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.