sobotta

Jak poinformował portal GnP1.de, Peter Sobotta zna już nazwisko rywala z którym stoczy kolejny bój w oktagonie UFC. Oponentem tym będzie Dominic Waters.

Waters nie wygrał jeszcze żadnej walki w największej organizacji MMA na świecie, choć dwukrotnie przekraczał już próg klatki. W debiucie zmierzył się z Georgem Sullivanem, a w drugiej walce wszedł w ramach późnego zastępstwa dla Dong Hyun Kima. O ile w pierwszym starciu przegrał decyzją, tak w drugim został znokautowany już pierwszej rundzie.  Kolejna, trzecia przegrana z rzędu, zapewni mu niemal pewne zwolnienie. Dominic ma więc ostatnią szansę by udowodnić, że należy mu się miejsce w UFC.

Peter w ostatnim boju musiał uznać wyższość Kyle’a Noke’a, który znokautował go tipem prosto na wątrobę. Wcześniejsze występy były jednak dla Sobotty bardzo udane. Najpierw kompletnie zdominował Pawła Pawlaka, a następnie poddał w ładnym stylu Steve’a Kennedy’ego.

Starcie Sobotty z Watersem, odbędzie się 8 maja na UFC w Rotterdamie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.