Na dwa dni przed bezprecedensowym na naszym rynku pojedynkiem dwóch mistrzów olimpijskich zapytaliśmy czołowych zawodników w Polsce i zaprzyjaźnionych promotorów i dziennikarzy o ich typowanie starcia Pawła Nastuli z Andrzejem Wrońskim. Judoka jest zdecydowanym faworytem wśród naszych ekspertów, ale zachęcamy do przeczytania jak przewidują przebieg walki.

Przypominamy, że całą galę z Koszalina w sobotę o 21 na żywo pokaże stacja Sportklub. Rozpiska.

Łukasz Głowacki – redaktor naczelny BoxingNews.pl

Zwycięzcą walki Nastula vs Wroński według mojej oceny będzie Paweł Nastula. Pojedynek ten niestety nie wzbudza we mnie wielkich emocji, a zwycięzca tej potyczki wydaje się być znany jeszcze przed pierwszym gongiem. Paweł Nastula jest na tyle doświadczonym zawodnikiem sportów walki, że na pewno nie pozwoli sobie na porażkę z debiutantem w formule MMA. Wrońskiemu na pewno należy się szacunek za to, co osiągnął przez kilkadziesiąt lat zawodowej kariery, ale dziś ten utytułowany starszy Pan na karku ma 46 lat, a czasu na przygotowania do tej walki także nie miał zbyt wiele. Przykłady wielu debiutantów pokazały, że MMA to sztuka, której nikt nie jest w stanie nauczyć się w tydzień, czy nawet miesiąc i w tym przypadku ta zasada powinna się sprawdzić. Poza tym Paweł Nastula ma jeszcze coś do udowodnienia i z pewnością będzie chciał pokazać, że ci, którzy cenią go dziś bardzo nisko lub dawno spisali na straty nie mają racji. Cały ten pojedynek niestety nie ma tego podtekstu, który towarzyszy większości starć MMA, a więc złej krwi i prawdziwych emocji. Miejmy tylko nadzieję, że będzie to pokaz MMA, a nie spotkanie dwóch przyjaciół, z których żaden nie będzie miał ochoty zrobić drugiemu krzywdy.

Michał Fijałka – czołowy półciężki w Polsce

Faworytem tej walki jest Paweł Nastula, dlatego że ma doświadczenie w MMA. Już od kilku lat trenuje przekrojowo z chłopakami z Wawy. Jednak według mnie zapasy są lepszym stylem bazowym pod MMA niż judo i jeśli Pan Wroński zna podstawy boksu i obron przed kończeniami w parterze to może być ciekawa walka.

Antoni Chmielewski – dwukrotny zwycięzca turniejów KSW, czołowy średni w Polsce

Nastek,  bo:  doświadczenie , klasyk to nie styl wolny i ten styl nie będzie zagrożeniem dla Pawła. Poza tym Nastula jest ciągle w treningu MMA.

Radek Turek – jeden z najlepszych grapplerów w Polsce

Przecież ta walka to wynalazek. Wolałbym obejrzeć dwóch nieznanych technicznych zawodników niż dwóch kolesi którzy nie mają za dużo wspólnego z MMA.

Robert Kręcicki – były judoka, czołowy polski półciężki

Dla mnie wynik jest oczywisty. Myślę, że Paweł Nastula wygra tę walkę.

Jordan Błoch – zawodnik wagi półśredniej w Polsce

Według mnie doświadczenie Nastuli w MMA będzie kluczem do wygrania tej walki. Judoka będzie dominować w każdej płaszczyźnie.

Tadeusz Kopciński – promotor Angels of Fire i Młodzieżowej Ligi Spartanwear

Moim zdaniem zwycięzcą tego pojedynku będzie Nastula. Każdy inny wynik będzie wielką niespodzianką. Andrzej Wroński nie jest przygotowany do takiej konfrontacji i popełnia wielki błąd stając do tej walki. Po pierwsze: Paweł ma na swym koncie kilka walk zawodowych stoczonych w MMA. Wroński to „dziewica” i na dodatek wiekowa jeśli mowa o MMA. Po drugie: Nastula od 5 lat, nieprzerwanie jest w cyklu treningowym. Wroński swoje przygotowania pod kątem realnej walki w MMA rozpoczął dopiero od dwóch miesięcy, wcześniej jego kontakt z MMA ograniczał się do robienia „parteru” z zawodnikami Akademii Sarmatia Gdańsk. Jeśli Paweł poprowadzi walkę w stójce to pojedynek zakończy się bardzo krótko, jeśli walka zejdzie do parteru, potrwa dłużej i daje cień szansy Andrzejowi ale i tak wygra Nastula. Sumując: Nastula przez KO, runda 1.

Szymon Bońkowski – trener Arrachion MMA Olsztyn

Moim zdaniem faworytem w tej walce jest Paweł Nastula. Na pewno przemawia za nim doświadczenie w MMA. Nie wiem czy Pan Andrzej Wroński długo trenował sporty uderzane, i walkę w parterze z zastosowaniem technik kończących, ale wydaje mi się że te płaszczyzny walki będą raczej po stronie Pawła Nastuli.

Damian Grabowski – najlepszy ciężki w Polsce

Wydaje mi się, że wygra Paweł Nastula. Ma większe doświadczenie, obycie w ringu i bardzo dobrych sparingpartnerów u siebie w Teamie.

Krzysztof Jotko – niepokonany zawodnik wagi średniej w Polsce

Moim zdaniem pojedynek między Pawłem Nastulą a Andrzejem Wrońskim zdecydowanie wygra ten pierwszy. Widziałem co potrafi Andrzej i niech mu się nie wydaje że doświadczenie zdobyte w zapasach wystarczy mu na pokonanie Nastuli w MMA. W MMA dochodzą ciosy, a to jest wielka zmiana dla kogoś kto dotychczas nie dostawał po twarzy. Nie kibicuję ani jednemu, ani drugiemu po prostu niech to starcie weteranów wygra lepszy.

Paweł Kowalik – redaktor Przeglądu Sportowego.

Stawiam na Pawła Nastulę. Długo się nad tym zastanawiałem i Andrzej Wroński ma, moim zdaniem, całkiem spore szanse na zwycięstwo. Uważam jednak, że miał zbyt mało czasu, by przystosować się do nowej dla siebie dyscypliny. Zwłaszcza w stójce różnica powinna być widoczna. Przede wszystkim, mam nadzieję, że zobaczymy świetną walkę w wykonaniu dwóch wielkich mistrzów. Mój typ: Paweł Nastula TKO runda 2

Joanna Rogowska – promotorka Ring XF

Moim zdaniem Paweł Nastula – bo już ma kilka walk MMA i ma już pewne doświadczenie w tym temacie.

Łukasz Jurkowski – były zawodnik, obecnie trener, komentator i dziennikarz MMA

Bez wątpienia faworytem tej walki będzie Nastula z racji bycia czynnym zawodnikiem MMA.Dla Pana Wrońskiego to całkowicie nowa dyscyplina. Obstawiam TKO po ciosach w parterze 1R Paweł Nastula

Tim Leidecker – właściciel GroundandPound.de, redaktor Sherdoga

Nawet biorąc pod uwagę to, że Wroński to niesamowicie silny koleś, który rzucał po matach rywalami w latach swojej świetności, to trudno przejść obojętnie obok faktu, że ma 45 lat i od siedmiu lat nie startuje. Chociaż zapasy w stylu klasyczny wielokrotnie okazywały się znakomitą bazą pod MMA, nawet wśród starszych debiutantów jak Randy Couture czy Dan Henderson, to Nastula ma w tym sporcie po prostu zdecydowanie większe doświadczenie. Spodziewam się, że judoka będzie miał na początku pojedynku trochę problemów z Wrońskim, szczególnie jeśli starcie będzie się toczyć w klinczu, jednak jego umiejętności z zakresu poddań powinny dać mu wygraną pod koniec pierwszej rundy.

Paweł Wójcik – wicedyrektor Polsatu Sport, konferansjer KSW

Wygra Nastula z racji większego obycia w MMA tak w galach dużych i małych oraz poprzez codzienny kontakt z najlepszymi fighterami mieszanych sztuk walki w Polsce. Sądzę też, że Paweł jest szybszy niż Andrzej wiec więcej atutów jest po jego stronie.

Jordan Breen – redaktor prowadzący Sherdoga

Wroński jest na tyle sprawny fizycznie i faktycznie trenuje by nie skompromitować się w walce tak jak to zrobił inny medalista olimpijski w klasyku Matt Ghaffari kilka lat temu. Jednakże, posiadanie prawdziwego doświadczenia w MMA to cały czas ważny czynnik. Popatrzcie na takiego Karama Ibrahima Gabera. On był jedną z największych gwiazd Igrzysk w Atenach, gdzie pokazał dynamiczne i bardzo atletyczne zapasy, ale w MMA Kazuyuki Fujita zmiażdżył go w kilka sekund. Przepaść między umiejętnościami w stójce między oboma zawodnikami jest tak wielka, że pewnie okaże się najważniejszym czynnikiem w tej walce, o ile wcześniej Nastula nie wygra przez poddanie. Wroński byłby ciekawym eksperymentem w MMA jakieś 10-15 lat temu, teraz jest już trochę wyblakłą zapaśniczą gwiazdą, a MMA jest takim sportem, w którym znakomite osiągnięcia z mat sprzed lat czasami po prostu nie wystarczą. W pojedynku tych dwóch utytułowanych polskich sportowców, to Nastula opuści ring z podniesioną ręką. Adamie Małysz, jesteś następny.

Artur Przybysz – koordynator mediów KSW

Walka medalisty olimpijskiego w zapasach, Andrzeja Wrońskiego z medalistą olimpijskim w judo, Pawłem Nastulą na pewno do nudnych należeć nie będzie, lecz wygra ją zawodnik, który moim zdaniem będzie lepszy w trzech aspektach: doświadczeniu, stójce i w technikach kończących. Poniżej krótka analiza:

Doświadczenie: na pewno jest po stronie Pawła Nastuli, który walczył z największymi wojownikami MMA na świecie, stoczył sześć walk i wie z czym się to je. Andrzej Wroński nie miał okazji jeszcze występować w formule MMA i mimo wielkich sukcesów w zapasach jest nowicjuszem w tym sporcie. Walka w stójce: w tej płaszczyźnie na pewno będzie górą „Nastek”, który ma świetnych sparing partnerów w osobach m.in. Janka Błachowicza, Roberta Jocza i Andreia Molchanova, który w jego klubie jest trenerem stójki. Nie wiem z kim trenuje stójkę pan Andrzej Wroński, ale z tego co słyszałem, to gdzieś w Gdańsku. Pewnie u „Boruty” – czyli wow spodziewać się nie możemy. Techniki kończące: …z całym szacunkiem, ale suplesem Pawła Nastuli się nie podda (oczywiście jeśli będą dozwolone w co wątpię), a technik kończących zapasy nie posiadają. W tej płaszczyźnie również przewagę mieć będzie olimpijczyk w judo.

Trzy aspekty i trzy na korzyść Pawła Nastuli. Zatem jednoznacznie stwierdzam, że walkę wygra judoka, który albo podda zapaśnika jakąś sprytną techniką, albo ubije go na ziemi. Raczej wybieram pierwszy wariant, który zakończy ten pojedynek w czasie nie dłuższym niż trzy minuty.

Tomasz Drwal – pierwszy Polak w UFC, czołowy zawodnik MMA w Polsce

Obstawiam Nastka, większe doświadczenie w MMA, większa liczba walk i czasu poświęconego treningowi MMA. Poza tym miał okazję walczyć z czołówką światową MMA. Zapasy czy judo mogą być solidna bazą do MMA, ale tutaj jest jeszcze walka w stójce, parterze i oczywiście klincz, a Paweł zdecydowanie ma większy staż treningowy w tych płaszczyznach walki.

Maciej Jewtuszko – najlepszy lekki w Polsce

Nastula wygra. A dlaczego? Bo ma parter i ćwiczy MMA od jakiegoś czasu. Wszelkie statystyki przemawiają za nim, ale jak to czasami bywa statystyki nie walczą.

Piotr Szymanowski – były redaktor naczelny Kulturystyki i Fitness, menadżer Pro Fight

Moim zdaniem wygra Andrzej Wroński po pierwszym ataku ciosami w stójce, ewentualnie po dokończeniu sprawy na już leżącym Pawle. Potrwa to tyle czasu, ile zajmie kilka mocnych uderzeń i po temacie. Co najwyżej dwie minuty. Dlaczego tak sądzę? Bo wiem, że Andrzej Wroński po prostu umie walczyć, a dosadniej to „umie się bić”.

Tomas Rios – były redaktor Sherdoga i magazynu FightersOnly

Nastula przez posiadanie pojęcia co to jest MMA.

Jan Błachowicz – najlepszy półciężki w Polsce

Wygra Paweł przez KO lub poddanie, jest bardziej doświadczonym zawodnikiem, bardziej wszechstronnym. Jedyna bron Wrońskiego, czyli zapasy, nie wystarczy na Pawła a nie wydaje mi się żeby przez niecałe 2 miesiące nauczył się boksować, kopać i walczyć na ziemi na innych zasadach niż zapasy, ale wszystko wyjdzie na ringu.

625 KOMENTARZE

 1. Po temacie sądziłem, że to bedzie typowanie redaktorów tego portalu Smile

 2. 20 osób – Nastula

  1 – Wroński

  1 – wziął na wstrzymanie. 

   

  Jeśli Wroński to wygra – Applause i PrayPray

 3. Wygra Wroński, na treningach zapasów w klubach mma prezentował świetny parter, do tego jest silniejszy i wytrzymalszy niż Nastek.

 4. @Skrzypdoog
  Tak, tak. „Wygra Wroński” bo ty tak powiedziałeś? Wytrzymalszy niż Nastula, no ja nie mogę. Nie wiem co teraz Wroński robi, ale obrósł nieźle w tłuszcz i od czasu gdzie skończył karierę zbija bąki. To jest tylko moje zdanie. Jeżeli uważasz, że 46 letni debiutant, który nie ćwiczył kilka lat na wysokim poziomie tylko na swoim podwórku pokona świetnego parterowca, który trenuje przekrojowo od ładnych paru lat to podziwiam cię za optymizm. A i jeszcze jedno. Dlaczego uważasz że Wroński jest silniejszy i wytrzymalszy? Sparowałeś z nim i Nastulą żeby porównywać? Zapasy może mieć dobre, ale nawet jak sprowadzi Nastka do ziemi, to nie sądzę, żeby był w stanie poddać Pawła. Jest to nie tylko moja opinia. Pozdrawiam.

 5. Wiecie co, ten obrazek u góry lepiej wygląda niz oficjalny plakat gali xD

 6. zawsze może spaść jakaś bomba Wrońskiego i bum po walce, obu lubie obu kibicuje
  obu może wygrać szanse są 50/50 to jest sport

 7. Jordan Breen zniszczył mnie swoją analizą 😀

  Dziwię się, jak niektórzy doceniają tutaj Wrońskiego. Że boks? Że w stójce? Że…wygra?

 8. @prezes

  Tak, tak. “Wygra Wroński” bo ty tak powiedziałeś? Wytrzymalszy niż Nastula, no ja nie mogę. Nie wiem co teraz Wroński robi, ale obrósł nieźle w tłuszcz i od czasu gdzie skończył karierę zbija bąki. To jest tylko moje zdanie. Jeżeli uważasz, że 46 letni debiutant, który nie ćwiczył kilka lat na wysokim poziomie tylko na swoim podwórku pokona świetnego parterowca, który trenuje przekrojowo od ładnych paru lat to podziwiam cię za optymizm. A i jeszcze jedno. Dlaczego uważasz że Wroński jest silniejszy i wytrzymalszy? Sparowałeś z nim i Nastulą żeby porównywać? Zapasy może mieć dobre, ale nawet jak sprowadzi Nastka do ziemi, to nie sądzę, żeby był w stanie poddać Pawła. Jest to nie tylko moja opinia. Pozdrawiam.

   

  No własnie to jest Twoja opinia, to dlaczego tak sie unosisz nad opinia innych? idac Twoim oiem rozumowania zapytam, a czy ty trenowales z nastkiem ze jestes pewny jego wygranej?

 9. Ekspertem co prawda nie jestem i mam wielki szacunek do obydwu Panów jako zawodników, jednak każde inne rozwiązanie niż wygrana Nastuli w ciągu 30s przez KO będzie dla mnie niespodzianką. Nastek to bardzo mocno bijący zawodnik. Wydaje mi się, że jego game plan to raczej będzie wjazd we Wrońskiego kombinacjami bokserskimi i jeżeli ten nie sklinczuje to mamy szybkie KO. A zakładając, że nawet Wroński go sprowadzi to krzywdy, z wyjątkiem kontroli mu raczej nie zrobi. Nastek będzie go kontrował z dołu. Reasumując, jeżeli Wroński trenuje tak krótko boks to moim zdaniem szybko się pogubi.

 10. Dziwne podejście Turka do tematu. Nastula nie trenuje mma od wczoraj tylko od 6, albo nawet 7 lat.

 11. Boje się o ogranizacje tego całego show. A tak poza tym to wynik inny niz wygrana Nastuli w 1 rundzie bedzie ogramnym zaskoczeniem

 12. przybysz ajk zwykle miód dla oczu 🙂 szkoda ze nie zapytano kawula i lewego

 13. Ciekawe jak z kondycją u Nastuli. Wroński jest bardzo silny, więc może będzie chciał zamęczyć Nastulę w klinczu-oby nie, bo będzie nudna walka.

 14. Turek tragedia. Brak szacunku do starszych i bardziej utytułowanych kolegów. Może żal mu dupe ściska, że nim się tak nie interesują. Turek-Nastula(Wroński), bądź następny!!!

 15. @Paweł
  Bo ja panie Pawle przedstawiłem swoją, podkreślam swoją opinię. Ja nie napisałem nigdzie że Nastula wygra i nigdy tego nie robię, chociaż mam podstawy aby powiedzieć że Nastula wygra. Powód? Różnica w klasie między tymi zawodnikami w każdym detalu (poza zapasami) jest WEDŁUG MNIE na korzyść Pawła. Jeżeli pytasz czy ja miałem okazję z nimi trenować aby ich porównać to powiem tobie że nie, nie miałem. Swoją opinię bazuję na swojej wiedzy, a jest ona następująca.

  Na korzyść Nastuli:
  – Wroński to debiutant więc doświadczenie jest po stronie Nastuli, mimo iż jest młodszy.
  – Nastula jest w ciągłym treningu, Wroński nie, więc kondycja powinna być po stronie Nastuli.
  – Nastula ćwiczy przekrojowo od kilku lat, dla Wrońskiego to nowe klocki.
  – Nie znam sparing partnerów Wrońskiego, ale jestem przekonany, że Nastek ma do czynienia z lepszymi sparing partnerami niż Wroński.
  – Jeżeli chodzi o parter to myślę, że Paweł przez fakt iż jest mistrzem olimpijskim w judo i trenuje długo MMA to jego parter jest lepszy od parteru Wronka. Mimo że Judo to nie BJJ.
  – Jeżeli chodzi o stójkę, również stawiam na Pawła, ponieważ w zapasach nie ma uderzeń a w MMA są. Nawet jeżeli Wroński ćwiczył amatorsko stójkę (a tego pewni być nie możemy), to myślę że profesjonalne występy Pawła w formule MMA do ostrej pracy nad stójką go zmusiły.

  Na korzyść Wrońskiego:
  – Przypuszczam, że Wroński może być silniejszy fizycznie.
  – Z racji tego że ma dobre zapasy, może poszukać swojej jedynej (według mnie) szansy w Ground & Pound. Ale powtórki z walki Fiodora z Big Footem się nie spodziewam.

  To są moje argumenty. Jeżeli chcesz mi wmówić że Wroński ma większe szanse wygrać z Nastulą to jedyne argumenty jakie możesz wymyślić to, np. „Wroński wygra bo ma większe czoło”.
  Też to uważam za chory argument, no ale jak masz jakiś racjonalny to zrób rozpiskę, dlaczego ty uważasz że Wroński wygra ta walkę.

  „No własnie to jest Twoja opinia, to dlaczego tak sie unosisz nad opinia innych?”
  Bo domyślam się że autor tamtego postu ćwiczy/ćwiczył z panem Wrońskim i tak się zakochał w umiejętnościach trenera, że gdyby na dzień dzisiejszy „Wronka” wpuszczono by do klatki z Velasquezem to Skrzypdoog postawiłby na Andrija całe swe pieniądze.
  Pozdrawiam.

 16. @prezes nie jestem za wronskim, nie chce ci wmowic ze czoło wronskiego wygra z nastkiem, wiec wyluzuj 🙂

  @golda87 ale mowisz o walce na zasadach submission? ;P

 17. Chociaż chciałbym żeby po tej walce Nastula bił się z Grabowskim(mam nadzieję, że nie będzie rewanżu). Mam też nadzieję, że nie będzie to pojedynczy wyskok Wrońskiego i dostanie potem Uszola czy jakiegoś innego zawodnika z top 10.

 18. Najlepszy typ dał ten kolega: Tomas Rios – były redaktor Sherdoga i magazynu FightersOnly

  Nastula przez posiadanie pojęcia co to jest MMA.

 19. golda97:
  Uprzedziłeś mnie. Niech Turek wyjdzie do Nastuli w MMA. Albo niech startuje w zapasach i chociaż zakwalifikuje się na olimpiadę.

 20. Czyli, jakby Nastula jednak przegrał to wszystkim ekspertom będzie głupioSmile

 21. @drifter, misze przyznac ze turek moze troche zapedzil sie z nastkiem, ale sadze ze z wronskim mial racje, jakie on moze miec pojecie o mma? wiec wyjezdzanie o olimpiadzie jest conajmniej dziwne

 22. A Nastula mial pojecie o stojce, gdy rozpoczynal? Podobno niewielkie, ba, smialbym stwierdzic, ze wiekszosc moich znajomych nietrenujacych ma bardziej techniczny boks niz on mial wtedy…a jednak tez kilka ciosow zadal w Pridzie.
  Stawiam na Nastka, ale nie lubie totalnego subiektywizmu. Nie wiem jak mocną szczękę ma Wronski, to najwieksza zagadka, bo bić „jakoś” to kazdy potrafi, a i trafic moze kazdy w pewnym momencie…
  Przycisnalem kablowkę i mam Sportklub, takze sobota o 21:00 bedzie pisala sie historia;)

 23. W sumie to Wroński ma pewne atuty. Ja myślę, że może zamęczyć Nastule(stawiam, że kondycja po jego stronie). W parterze będzie lepszy ten kto będzie z góry chociaż z dołu to na pewno Nastula ma więcej argumentów. W stójce to Nastula ma straszne kopyto ale jeśli ludzie z obozu Wrońskiego są przekonani, że Andrzej dysponuje dobrą stójką… W sumie to profesjonalista więc powinien być gotowy a i chyba propozycja walki wyszła od strony Wrońskiego. Ja stawiam na Nastule ale wygrana Wrońskiego nie zdziwiłaby mnie. Co prawda polski świat mma to przede wszystkim ludzie związani z bjj i ludzie spoza bjj(Wroński), mający niewielkie doświadczenie w technikach kończących to wynalazki, a do tego słabi technicznie jak to zasugerował Turek. Jednak parter w grapplingu czy bjj a parter w mma to całkiem dwie różne rzeczy(dwa spotkania Bedorfa z Lloretem potwierdzają to). Niewiele brakuje a ktoś tu jeszcze wyskoczy z walką typu freak show.

 24. masz racje born2kill Nastek w pierwszych walkach tez toczył wyrównane pojedynki, nie wiele brakowało by wygral z minotauro oraz alexem, wiec moze nie ma co skreslac wronskiego, bo jednak nastek tez z poczatku kariery mma wiruzoem mma nie był 

 25. @Golda87
  Nie szukam dymu, ale wytłumacz mi dlaczego niby Wroński może zamęczyć Nastulę kondycyjnie.

 26. W stójce to w sumie najważniejsza jest psychika i odporność na ciosy. Taki Arlovski umiejętności ma ogromne i nic mu to nie daje. Wroński ma dobrze o tyle, że ze strony Pawła może spodziewać się dobrego boksu (pytanie co umie Andrzej). Na pewno obrotówek Nastula kopać nie będzie.

 27. Prezes
  Kondycja zawsze była bolączką Pawła(ale nie to żeby pływał po 2 minutach walki jak Pudziao) a Wroński jest większy, bardzo możliwe, że silniejszy. To, że nigdzie nie startował przez tyle lat nie znaczy, że się zapuścił. Zresztą zapasy to chyba najlepszy sport walki jeśli chodzi o wyrobienie siły, kondycji, czy takiej ogólnej sprężystości. Nie jestem przekonany do tego co napisałem, że Wroński powinien mieć lepszą kondycje ale po prostu tak mi się wydaje. Wszystko zweryfikuje ring w którym i tak górą powinien być Nastula. Czekam na walkę Grabowski-Nastula niech MMA Attack zrobią to!!!

 28. Wiesz, Nastek badz co badz mial mocne submission skills, czy z gory czy z dolu, ale za duzo MMA ogladalem by skreslac zawodnika, tymbardziej zapasnika juz na starcie. Ja raczej mowilem o deprecjonowaniu umiejetnosci stojkowych Wronskiego i ze przez to przegra, jesli bedzie mial szczeke to kto wie, wystarczy jeden silny cios na szczeke, a sily to chyba komus takiemu nie brakuje…

  Suplesy niedozwolone?Nie wiem czy się śmiać czy płakać?Co to za MMA bez rzutów…

 29. Wroński nawet gardy nie umie trzymać:P Przypatrzcie się na gardę wrońskiego na każdym zdjęciu jego nadgarstki wygięte są na zewnątrz , z tego co mi sie wydaje powinny być pod kątem prostym do ramienia bądź lekko skrzywione do środka.

 30. no, ale na zdjęciu nie walczy tylko pozuje…zle trzyma, ale to tylko zdjecie. W walce bedzie raczej wiedzial, ze ma je trzymac inaczej, bo wejdzie cios.

  Niektorzy trzymaja na zdjeciu czy staredownie rece w dol, to znaczy, ze tak beda walczyc;)?

 31. Argumenty, że ktoś wchodząc do ringu nie umie trzymać gardy czy wyprowadzać ciosy to akurat są żałosne

 32. no nie ale większość fighterów ustawi ręce na zdjęciach tak jak do walki:P a staredown to inna sprawa, często sie wygłupiają,w ogóle chodzi o to żeby popatrzyli na siebie z pod byka heh

 33. Wiekszosc tak, ale sam fakt o ktorym mowa o niczym nie swiadczy, z resztą to, ze wszyscy twierdzą, że Wronski ma katastrofalną stojke moze byc i na jego korzysc, jakby tak zaskoczyl nas czyms…

  Teraz juz wiem, ze do fotek najlepiej zrobic przestraszoną minę, gardy nawet nie probowac robic, a najlepiej zaslonic twarz otwartymi dlonmi, w dodatku się skulic, rywal bedzie myslal, ze taki zawodnik to się przed nim polozy….a tu niespodzianka :))) I tak Jon Jones zostal mistrzem patrzac w podloge zamiast w oczy rywala hehe;)

 34. Liczy się skuteczność a nie trzymanie gard, czy technika, które często oczywiście idą w parze.

 35. No tak podczas wymiany spojrzeń Thompson-A.Emelianenko to Saszka powinien przegrać walkę walkowerem. Ogólnie to sam Nastula nie jest nawet przekonany, że wygra walkę.

 36. @golda87

  a co nastek Twoim zdaniem pownieniem twierdzic ze dostal zupelnego amatora, ktory sportowa kariere skonczyl kilka lat temu i poskada go w kilka sekund?

 37. Nie ale wielu tutaj ekspertom to wydaje się, że Wroński to w ogóle jakiś straszny świeżak nawet takim zawodnikom jak np.Turek. Jak Szczerek miał mieć pierwszą walkę w mma to wszyscy byli zachwyceni a tu… Może dlatego, że Szczerek jest bardzo mocno związany ze środowiskiem grapplingu a Wroński nie więc wielu jedzie po nim. Jak wspominałem wyżej to polskie środowisko mma to głównie ludzie związani z bjj i grapplingiem(strasznie zakochani w tych sportach i trochę krótkowzroczni), jak tutaj na forum. Mnie to irytuje bo dla mnie Wroński to wielki mistrz i naprawdę może jeszcze zaprezentować się w mma z dobrej strony. Nie będę kibicował mu w tej walce bo Nastula to mój ulubieniec ale… z chęcią zobaczyłbym walkę na zasadach mma Wroński-Turek czy nawet Wroński-Bedorf. Jakoś widzę Andrzeja w mma

 38. @Prezes
  Akurat nie trafiłeś bo Cain jest moim ulubionym zawodnikiem. Przepraszam Cię bardzo, że nie dopisalem ,,moim zdaniem” a po za tym owszem trenowałem z Wrońskim i jestem pod wrażeniem jego techniki, ale nigdy go nie kochałem, może dla Ciebie jest to norma, że facet kocha faceta, ale nie oceniam tego zarówno jak nie oceniam ludzi po postach. Pozdrawiam i życzę progresu w treningach !

 39. golda87
  Wyluzuj troszkę i nie spinaj się tak na Radka nikogo nie obraził swoją wypowiedzią tylko wyraził swoją opinię, a co startu Radka w MMA nigdy się tam nie pchał i nie zabiegał o nie. To nie jego bajka i świat każdy robi to co lubi i w czy czuje się najlepiej i godnie reprezentuje Polskę . Wyraził swoją opinię i tyle woli oglądać zawodników nieznanych i z lepszymi umiejętnościami technicznymi 😉

 40. Z całym szacunkiem dla osiągnięć w grapplingu Radka Turka: to śmieszne jeśli koleś który nie walczył nigdy z poważnymi zawodnikami w mma określa Nastulę – który walczył z czołówką światową i od tego czasu ciężko trenuje z takimi ludźmi jak Błachowicz czy Jocz – „kolesiem który nie ma za wiele wspólnego z mma”.

 41. tej walki raczej Wronski nie wygra, ale mysle ze moze ubiegac sie o pierwsza trojke w polskiej wadze ciezkiej

 42. Massimo86
  Może Radek miał namyśli pojedynek tej właśnie dwójki a nie samego Pawła ??? A może myśli że Pawła stać zawalczyć z kimś bardziej znaczącym w MMA ??? Czyli żeby móc się wypowiedzieć w temacie MMA trzeba stoczyć kilkanaście walk itd ???? No super to chyba cała redakcja MMA Rocks może z małymi wyjątkami też nie ma prawa wypowiadać swojego zdania i 90% ludzi piszących w tym portalu ??? Czy wszyscy co trenują czy też przygotowują zawodników pod MMA trenerzy od stójki, parteru którzy nigdy nie mieli okazji walczyć w formule MMA nie mogą również się wypowiadać na forum ??? Na pewno redaktor Janisz ma większe prawo do tego bo tyle już walk komentował w formule MMA że jest pełno prawnym fachowcem i znawcą MMA 😉

 43. pawel:
  Chodzi mi o to, że Turek tak gada, a nie startuje ani w MMA, ani w zapasach, więc jakie ma prawo tak gadać ?

 44. Drifter prawo do opinii ma jak kazdy czlowiek, nawet nie walczący, ale interesujący się…

  Możesz jego opinię olać, skoro nie wydaje Ci się obiektywna i sumienna.

 45. Przeczuwam że walka będzie kiepskim widowiskiem. Nastek zacznie od uderzeń w stójce by wyczuć Wrońskiego. Ten raz trafiony spanikuje i po kilku kolejnych uderzeniach będzie obalał. Tam zostanie szybko poddany.

  Ewentualnie scenariusz może być nieco lepszy, Wroński nie spanikuje, pokaże ile trenował i co potrafi. Ostatecznie jednak okaże się to zbyt mało jak na Nastulę który dopnie swego przez (T)KO lub poddanie.

  Taka moja opinia na temat walki.

 46. Opinia Radka Turka jest krzywdząca wobec Nastuli 😀 bo co by nie było To Nastula występował w Prid’e a nie p.Turek 😀

 47. Na pewno póki co to Nastula więcej osiągnął w judo a Wroński w zapasach niż Turek w grapllingu czy bjj(chociaż nie mam pojęcia czy on w kimonach też się bije). Tyle w tym temacie

 48. A jakby w mma chciał zawalczyć Turek, Tyszka, Janiszewski czy Umiński to wszyscy pasjonaci bjj w Polsce przytakiwaliby. Także myślę, że Wroński, mistrz zapasów(techniki kończące też na pewno zna) stanie na wysokości zadania chociaż z Nastulą raczej nie wygra. W każdym bądź razie na jesieni w MMA Attack zobaczyłbym walki Nastula-Grabowski i Kita-Wroński, bądź Kita-Uszol, Wroński-Biskup. To byłoby coś!!!

 49. No w walce z Draggo to Nastula pokazał G&P na naprawdę wysokim poziomie. Widać było straszną moc w tych ciosach

 50. Vaco1:
  Jakoś nigdy nie słyszałem, aby któryś z redaktorów mma rocks napisał o jakimkolwiek zawodniku, że nie ma wiele wspólnego z mma, tym bardziej gdy mowa o facecie, który był niemalże ikoną polskiego mma. Proszę, nie chrzań mi, że człowiek który oznajmia, że “dwóch kolesi którzy nie mają za dużo wspólnego z MMA” nie nawiązuje bezpośrednio do Pawła

  P.s: Jasne, że każdy ma prawo do swojej opinii, ale nie przekłamywania prawdy. Komentarz R. Turka byłby trafny gdyby Nastula, to był gość który po karierze judoki stoczył jedną walkę, a dajmy na to choćby z takim Masudą i ją przegrał w pierwszej rundzie

 51. Golda87, poniosło Cię z tą silną psychiką i twardą szczęką, jako najważniejszymi elemetami w stójce. Można mieć szczękę z granitu, serce ze złota i jaja z żelaza, ale bez umiejętności to najwyżej opóźni egekucje.

 52. Żeby nie znać technik kończących to trzeba nigdy nie bylo widzieć walki MMA czy BJJ…Chyba, że ktoś jest totalnym tłumokiem bez wyobraźni. Bez jaj, mi wystarczyło zobaczyć technikę, przy jakiejś skomplikowanej chociaż raz ją zastosować w praktyce i tyle.

 53. Nie za mało tych ekspertów? Przydałoby się zapytać jeszcze ze 100, w tym Pudziana.

 54. Najman też mógłby coś powiedzieć. Albo Vanderlei, niekoniecznie Silva =)

 55. Skandal! Brakuje wywiadu z kokosem! 😉 My, użytkownicy mmarocks mówimy stanowcze – NIE – promowaniu nie znających się na sprawie Błachowicza i Jewtuszko, kosztem naszego narodowego skarbu. Ananas, to znaczy kokos postaw się ;P

 56. a potem niech Nastula walczy z Waldemarem Legieniem albo Golota :/ Nie rozumiem co ma na celu ta walka Nastula-Wronski.

 57. massimo86
  Luzik chłopie Dla Ciebie Paweł jest ikoną MMA dla mnie JUDO 🙂 To że walczył w PRIDE nie znaczy że jest ikoną przynajmniej dla mnie co nie jest równoznaczne że Pawła nie szanuję jako sportowca czy człowieka bo zachwycałem się jego walkami w JUDO a następnie trzymałem kciuki jak walczył w PRIDE. A co do czego nawiązuje Radek w swojej wypowiedzi Ty wiesz najlepiej bo siedzisz w jego głowie jest Twoim najlepszym kolo itd.
  golda87
  „Na pewno póki co to Nastula więcej osiągnął w judo a Wroński w zapasach niż Turek w grapllingu czy bjj(chociaż nie mam pojęcia czy on w kimonach też się bije). Tyle w tym temacie”
  Właśnie tylko tyle w temacie bo tak jest Twoja wiedza 🙂 (w kimonach czasem zawalczy jak musi 😉 )
  A tak na poważnie to Radek nic nie ujmuje obu zawodnikom w ich zasługach w JUDO i ZAPASACH, Mówi że ich walka w MMA go nie interesuje a że w taki sposób cóż kto zna Radka ten wie żę ma ten dar do Dowcipów i ciętych spostrzeżeń 😉

 58. Jak to co ma? Ja z wielka chęcią zobaczę walkę dwóch byłych złotych medalistów olimpijskich. Nie wiem co niektórym nie pasuje. Nastula to (w rankingu tej strony) numer 3 wagi ciężkiej polskiego MMA. A są głosy, że Kita i Grabowski są gorszymi zawodnikami. Wroński to prawdopodobnie najwybitniejszy polski zapaśnik w historii, jedna z ikon tego sportu na świecie. Pojawiło się wiele opinii (niekoniecznie jedynie z jego „obozu), że nadal jest w dobrej formie, nadal jest silny jak tur, potrafi świetnie obalać….I ma nie najgorszą wydolność, w dodatku chce walczyć i od pewnego czasu (nie tylko te 2 miesiące) ma styczność z MMA, rozwija się w innych płaszczyznach.

  Nastulo to judoka, ale chyba w jego technikach bardziej będą widoczne techniki kończące z bjj.
  Swoją drogą, mam do was pytanko, co uważacie za lepszą bazę do MMA, bjj czy zapasy??

 59. vaco1
  haha a pisałem wyżej, że polskie mma to ludzie związani z bjj i jak pojawi się taki Wroński albo ktoś inny spoza bjj to zaraz spływa krytyka. Wiesz ja akurat też trochę bawię się w bjj ale ogólnie bjj jako sport nie interesuje mnie zupełnie(chociaż turnieje z podziałem na paski itd. super inicjatywa, każdy może powalczyć). No i ty już mnie skrytykowałeś. A kto to jest właściwie Radek Turek? Wiesz mnie turnieje bjj i grapplingu w ogóle nie interesują, ale mma bardzo mnie jara. Coś o Turku słyszałem, że bił się w ADCC itd. ale interesując się mma nie muszę gościa znać bo on nigdy w tej formule nie bił się. A fajnie kiedyś powiedział Mirek Okniński, że on szanuje ludzi z bjj ale tylko takich któzy robią to pod mma, bo nie zawsze dobry zawodnik z bjj poradzi sobie w mma(chociaż bez bjj to ciężko). No cóż, czekam na debiut Turka w mma. Ja nazwę wtedy to freak showem bo on przecież z mma ma niewiele wspólnego, mniej więcej tyle co Wroński. Ale mnie teraz pasjonaci bjj zwyzywają. Lol, muszę uciekać

 60. Piter22
  ja uważam, że Nastula jest lepszy od Grabowskiego i Kity, aczkolwiek to normalne, że w tym momencie nie może być wyżej od nich w rankingu. Ba stawiam w ciemno, że Wroński z Grabowskim i Kitą byłby wstanie wygrać(ale ręki nie dałbym se uciąć), ale już Uszola czy Pudziana to wydaje mi się, że poskładałby bez problemu. A co jest lepsze, zapasy czy bjj? Wg. mnie zapasy ale tylko gdy znasz podstawy bjj tak na poziomie niebieskiego paska. Nie da się walczyć w mma nie znając podstawowych technik bjj ale to zapasy w ostatnich latach wzięły górę nad bjj.

 61. vaco1: no rzeczywicie, super dowcip w jego wykonaniu. Normalnie nowy Marcin Daniec. Co do reszty Twojej bazgraniny nie chce mi się, tego komentować. Wystarczy mi Twój tekst „Ty wiesz najlepiej bo siedzisz w jego głowie jest Twoim najlepszym kolo”

 62. Zgadza się, w tym momencie jeszcze nie może ich przeskoczyć, dwójka wymienionych jest bardziej aktywna no i walczy/walczyła z dość znanymi zawodnikami. Nastula z czołówką światową mierzył się dość dawno temu. Nastula to zdecydowany faworyt, Wroński pomimo tego co wyżej napisałem jednak jedna wielka niewiadoma. Obu bardzo szanuję.

  Właśnie to dosyć dziwne, widać ostatnio coraz mniejszą dominację zawodników wywodzących się z bjj, „królują” zapaśnicy. To dziwne, bo teoretycznie bjj ma wszystko by zająć pozycję lidera.

  W tym roku Roger Gracie vs Muhhamad Lawal na Strikeforce. Jak wiadomo, jeden to najsłynniejszy od pewnego czasu parterowiec, drugi jeden z najlepszych, najbardziej utytułowanych zapaśników w MMA. Jestem strasznie ciekaw tej walki.

 63. @Skrzypdoog
  Nie napisałem nigdzie, że się w nim zakochałeś tylko napisałem, że zakochałeś się w jego umiejętnościach a to już różnica. Ale dobra koniec kłótni.
  Peace.

 64. Massimo86
  Luzu więcej , wszystko bierzesz zbyt dosłownie szkoda twego zdrowia dbaj o ciśnienie i się nie unoś skracasz sobie oddech, zachowaj siły na ćwiczenia na macie i tam się spinaj 😉

 65. Z całym szacunkiem dla obu zawodników podziwiam to ze chcą zawalczyc jednak własnie dla tego szacunku wolałbym zobaczyc ich w grapplingu a nie w mma. Stawiam na Nastule z uwagi na doswiadczenie ale bardzo mocno kibicuje wrońskiemu bo bliżej mi do zapasów niz do judo.

 66. Born2kill:
  Tak samo, jak Turek ma prawo się wypowiadać na temat walki, my mamy prawo oceniać jego wypowiedź. Gość pierdoli i tyle.

 67. Oby z Wrońskim nie było po walce tak jak z tym egipskim zapaśnikiem któremu Fujita zafundował KO i niestety jego kariera skończyła się po jednej walce.
  Szkoda, że w debiucie nie walczy z kimś pokroju Omielańczuka

 68. Szkoda mi Wrońskiego bo dobrze mu z oczu patrzy ale nie widzę go w tej walce, on chyba sam nie wie co go czeka 😛

 69. Piorun też czasem dwa zdania powie a przewija sie praktycznie w każdych 😉

 70. Razor_BN tak ja mam problem i to duży.Gość co nie osiągnął nawet 1/10 w sporcie z tego co oni i będzie pierniczył,że ich walka jest wynalazkiem.To jest starcie LEGEND polskich SW.A takim trollom internetowym jak Turek mówimy stanowcze NIE.

 71. Ale jak Ci wszyscy eksperci innej narodowości dobrze po polsku sie wypowiadają! O_O

  Czasem lepiej od krajanów Applause

   

  crazy

 72. hehe, jakos pasuje mi jego styl wypowiedzi do Trenera MO i propagandy ktora on szerzy, wlasnie dlaczego redakcja nie zapytała Ojca polskiego ememej o te walke?

 73. Panowie odpowiedźcie dlaczego bjj upada delikatnie mówiąc na tle zapasów? Przecież ten styl ma wszystko by trzymać pozycję lidera. Mam nadzieję, że pojawią się jeszcze w „klatce” najmocniejsi brazylijczycy czy inni przedstawiciele bjj.

  Porażka, że tej walki nie transmituje żadna ogólnodostępna telewizja. Takiego hitu dawno na polskiej scenie mma nie było.

 74. bo mma ewaluowało, jezeli ktos jest zapasnikiem, moze kontrolowac walke w parterze, nie dac sie poddac (ewentualnie walczy z góry i używa g&p) no i w stojce jezeli trafia na dobrego strikera, moze go obalić, mysle ze jest wielu dobrych zawodnikow bjj ktorzy by namieszali w mma, ale wola walczyc na zasadach bjj/submission np. ja hahhaha

 75. Wyjasnienie za moj skrot myslowy.
  Anrzej Wronski legenda zapasów
  Paweł Nastula legenda Judo
  ludzie będą oglądać tą walkę żeby zobaczyć jak jedna z legend dostaje w ryj powód dobry jak każdy inny ale z mojej strony należy się szacunek tym zawodnikom za karierę w sportach olimpijskich. i oczywiście Pawłowi za to że stanął w ringu z najlepszymi na świecie.
  Ale jak oglądalność MMA w Polsce nakręca się Pudzianowskim albo walką dwóch legend jakimi są niewątpliwie Wroński i Nastula to chyba długo nie nadejdzie czas gdzie młodzi perspektywiczni zawodnicy będą sponsorowani i kierowani w kierunku światowej kariery.
  Która walka MMA miała w Polsce najwięlszą oglądalność może czasem Saleta Najman? Dlaczego nie widać Jocza w Polsce Drwala bo 5 milionów w Polsce woli obejrzeć jak któryś z naszych legendarnych olimpijczyków dostaję po mordzie. Ja bym wolał zobaczyć ich walkę na zasadach graplingu :)))))))))
  A dlaczego mnie wpisali w dziale opinie ekspertow? nie mam zielonego pojecia. nie znam sie na MMA nie trenowalem i nie mam zamiaru. ja uprawiam sport rekreacyjnie zeby nie miec brzucha wiec golda rozepnij posladki bo chcialbym miec jedna dziesiata takich sukcesów jak każdy z tych panów i nie chrzan o braku szacunku bo ja moge nie miec szacunku do tych ktorzy czekaja az którys z tych zawodników dostanie wpierdol ale na pewno nie do nich bo poświecili kawal swojego zycia zeby reprezentowac NASZA POLSKĘ LUDOWĄ 🙂
  radek turek

 76. dobrze ze trener wyjasnił, po powoli już ludzie ustawiali walke nastula vs turek 🙂

 77. Chciałbym rekreacyjnie uprawiac bjj i walczyc na adcc z najlepszymi 🙂

 78. Albo komuś zależy na dobrym technicznie pojedynku albo na oglądalności. Chyba nikt jeszcze nie wierzy, że Polacy pokochali MMA jako samą dyscyplinę?Wieć nic dziwnego, że akurat oglądalność tworzą znane masom nazwiska, a nie najlepsi zawodnicy MMA. Najlepsi zawodnicy MMA trenują, a nie pokazują się w programach rozrywkowych i dlatego mniej ludzi ich zna i chce oglądać, bo ich nie interesuje, że walczy ktoś dobry, musi mieć jeszcze ten element showmeństwa w sobie. Jeśli chcesz by najlepszych zawodników MMA oglądały masy to namów TVN do kolejnej edycji Big Brother…6 zawodnikow, Kułak, Materla i 4 innych, najlepiej tez 6 kobiet uprawiajacych "MMA. Potem zrob gale z udzialem wszystkich i zobaczysz, ze ogladalnos sięgnie parunastu milionow conajmniej, w zaleznosci co by się działo w "Domu". Ewentualnie jakiś inny Taniec z fighterami…Podstawy biznesu, zwłaszcza showbusinessu 😉

  Podsumowując ja tą walkę chętnie obejrzę, nie dlatego, że prawie każdy zna te nazwiska w Polsce, a właśnie z racji ich sukcesów w życiu i …ciekawości co zaoferuje Wroński, bo o Nastuli się już przekonałem i żałuję, że tak się potoczyła jego kariera po Pridzie.

 79. Dobra dzwonię do tvn 🙂 dam znać jak poszło.
  Cholera już się wdałem w ta pyskowke więc trzeba to znieść.
  Ja to w dupię mam zasady showbiznesu.
  Nastula powinien dostać kogoś z jakiejś pierwszej dwudziestki na świecie żeby pokazać na co go stać , Wroński powinien wcześniej powalczyć około 5 walk dla doświadczenia, bez presji bez krytyki i dopiero powinien spróbować z Nastula wtedy widzę sens tej walki na razie nie.
  Podstawy showbiznesu pewnie mówią o tym że najchetniej oglądana walka MMA w Polsce to Doda vw Mucha w ciąży ale to nie znaczy że rzuce się po bilety 🙂
  Pozdrawiam

 80. Ja też nie, tylko tłumaczę na czym to polega wszystko, ale i jakie to korzyści daje dla tych prawdziwych fighterów, choćby lepsze kontakty na przyszłość. NIE – nieporównywalne do celebrytów, ale wyższe niż np na KSW 5.Drwalu mówił co mówił, bo przyszedł do organizcji, która ma już markę w Stanach, tam za samo bycie fghterem już się ładnie zarabia można rzec, jednak w Polsce to wciąż jeszcze raczkuje, przynajmniej organizowanie imprez i uświadamianie społeczeństwa. Przykre, ale niestety świat jest taki próżny, że większą oglądalność w każdym swoim programie przyszłym zrobisz jak pokażesz dupę w telewizji, aniżeli będziesz po prostu dobrze walczyć na KSW. Dlatego uważam, że koniec ludzkości się nam jako ogółowi należy 😉

  Pozdrawiam.

 81. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 82. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 83. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 84. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 85. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 86. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 87. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 88. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 89. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 90. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 91. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 92. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 93. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 94. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 95. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 96. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 97. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 98. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 99. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 100. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 101. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 102. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 103. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 104. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 105. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 106. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 107. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 108. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 109. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 110. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 111. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 112. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 113. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 114. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 115. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 116. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 117. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 118. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 119. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 120. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 121. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 122. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 123. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 124. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 125. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 126. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 127. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 128. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 129. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 130. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 131. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 132. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 133. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 134. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 135. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 136. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 137. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 138. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 139. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 140. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 141. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 142. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 143. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 144. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 145. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 146. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 147. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 148. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 149. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 150. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 151. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 152. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 153. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 154. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 155. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 156. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 157. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 158. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 159. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 160. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 161. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 162. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 163. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 164. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 165. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 166. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 167. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 168. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 169. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 170. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 171. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 172. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 173. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 174. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 175. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 176. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 177. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 178. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 179. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 180. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 181. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 182. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 183. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 184. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 185. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 186. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 187. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 188. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 189. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 190. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 191. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 192. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 193. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 194. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 195. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 196. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 197. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 198. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 199. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 200. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 201. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 202. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 203. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 204. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 205. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 206. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 207. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 208. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 209. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 210. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 211. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 212. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 213. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 214. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 215. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 216. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 217. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 218. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 219. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 220. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 221. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 222. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 223. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 224. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 225. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 226. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 227. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 228. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 229. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 230. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 231. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 232. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 233. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 234. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 235. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 236. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 237. szady co tam jeszcze zagrales?, ukrywasz kupony:D:-)?

  Kiras@

  SZady zawsze ,,pokazywal" i jak pamiec mnie nie myli to zle na tyym nie wychodzil 🙂

 238. szady co tam jeszcze zagrales?, ukrywasz kupony:D:-)?

  Kiras@

  SZady zawsze ,,pokazywal" i jak pamiec mnie nie myli to zle na tyym nie wychodzil 🙂

 239. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 240. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 241. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 242. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 243. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 244. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 245. Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25

  Podoba mi się. Teraz jest już mniej. Ja zagrałem na Mendes by KO/TKO i mam na to cały pojedynek. 😉 Ale w sumie ten Twój typ bardziej atrakcyjny się wydaje.

 246. Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25

  Podoba mi się. Teraz jest już mniej. Ja zagrałem na Mendes by KO/TKO i mam na to cały pojedynek. 😉 Ale w sumie ten Twój typ bardziej atrakcyjny się wydaje.

 247. Ja mam powązny problem z wytypowaniem kogoś z walki wieczoru. Albo Demitrious wygra decyzją, albo będzie TKO od Benavideza.

  Faber raczej wygra z młodym McDonaldem, którego bardzo lubię. Ciekawe walki się zapowiadają, a OS kurde nie puszcza jej w TV ;/

  Bardzo dobra analiza panowie!

 248. Ja mam powązny problem z wytypowaniem kogoś z walki wieczoru. Albo Demitrious wygra decyzją, albo będzie TKO od Benavideza.

  Faber raczej wygra z młodym McDonaldem, którego bardzo lubię. Ciekawe walki się zapowiadają, a OS kurde nie puszcza jej w TV ;/

  Bardzo dobra analiza panowie!

 249. Jak dla mnie kurs na Uyenoyame również jest zawyżony, i nie wiem czy nie zaryzykować i nie puścić parę groszy.

 250. Jak dla mnie kurs na Uyenoyame również jest zawyżony, i nie wiem czy nie zaryzykować i nie puścić parę groszy.

 251. Kurwa McGee już za 1.75…. Leci kurs na łeb na szyję, chyba jednak nie postawię tego, bo powyżej dwóch było to warte ryzyka, a teraz nie widzę w tym aż tak atrakcyjnego kursu.

 252. Kurwa McGee już za 1.75…. Leci kurs na łeb na szyję, chyba jednak nie postawię tego, bo powyżej dwóch było to warte ryzyka, a teraz nie widzę w tym aż tak atrakcyjnego kursu.

 253. A gala Saffiedine vs Lim? Może byśmy ją odpuścili 😉 za dużo no-name'ów jak dla mnie 🙂

  Co na to reszta użytkowników?

 254. A gala Saffiedine vs Lim? Może byśmy ją odpuścili 😉 za dużo no-name'ów jak dla mnie 🙂

  Co na to reszta użytkowników?

 255. no szkoda, w podsumowaniu typera KSW było o tej gali, myślałem, że zadebiutuje, ale żeby nie siedzieć „o suchym ryju” rzucam to co gram:

  Edson Barboza + Abel Trujillo + Sam Stout + Urijah Faber = ako ~5 stawka : 3/10
  Bobby Green 2.27 stawka: 2/10
  Zach Makovsky 3.35 1/10
  Mac Danzig 2.45 2/10

 256. no szkoda, w podsumowaniu typera KSW było o tej gali, myślałem, że zadebiutuje, ale żeby nie siedzieć „o suchym ryju” rzucam to co gram:

  Edson Barboza + Abel Trujillo + Sam Stout + Urijah Faber = ako ~5 stawka : 3/10
  Bobby Green 2.27 stawka: 2/10
  Zach Makovsky 3.35 1/10
  Mac Danzig 2.45 2/10

 257. Przekonałem się do Barbozy i poszła szalona taśma (stawka standardowa):

  Barboza + Mendes + McGee + Jorgensen. AKO 3.86

  Nie pamiętam kiedy ostatnio postawiłem czwórkowy kupon, ale raz na jakiś czas można zaryzykować. 🙂

 258. Przekonałem się do Barbozy i poszła szalona taśma (stawka standardowa):

  Barboza + Mendes + McGee + Jorgensen. AKO 3.86

  Nie pamiętam kiedy ostatnio postawiłem czwórkowy kupon, ale raz na jakiś czas można zaryzykować. 🙂

 259. Ja za rok zaczynam typowanie, skończę osiemnastkę i zaczynie się zabawa 😀 Będe musiał ogarnąć parę spraw (typu kursy) i obstawiać będę chyba na necie.

  @Szadzior, wpadniesz z kuponem, bo McGee przegra 🙂

 260. Ja za rok zaczynam typowanie, skończę osiemnastkę i zaczynie się zabawa 😀 Będe musiał ogarnąć parę spraw (typu kursy) i obstawiać będę chyba na necie.

  @Szadzior, wpadniesz z kuponem, bo McGee przegra 🙂

 261. UFC on FOX 9: Johnson vs Benavidez 2

  7Kupon:

  1.Chad Mendes – Nik Lentz Typ1 Kurs:1.15

  2. Danny Castillo – Edson Barboza Typ2 Kurs:1.32

  3. Scott Jorgensen – Zach Makovsky Typ1 Kurs:1.33

  AKO:2.02 Stawka:podstawa

  dalem jeszcze cos takiego, mcgee lacznie mam za 100 licze na niego :)green za 50

 262. UFC on FOX 9: Johnson vs Benavidez 2

  7Kupon:

  1.Chad Mendes – Nik Lentz Typ1 Kurs:1.15

  2. Danny Castillo – Edson Barboza Typ2 Kurs:1.32

  3. Scott Jorgensen – Zach Makovsky Typ1 Kurs:1.33

  AKO:2.02 Stawka:podstawa

  dalem jeszcze cos takiego, mcgee lacznie mam za 100 licze na niego :)green za 50

 263. Mam do obrócenia 400zł na promocji w Betssonie,myślę nad Faberem i Johnsonem,no i jakieś trzecie wydarzenie do tego.Co wydaje się wam pewniejsze,McGee,czy Mendes-Lentz poniżej 2.5 rundy?

 264. Mam do obrócenia 400zł na promocji w Betssonie,myślę nad Faberem i Johnsonem,no i jakieś trzecie wydarzenie do tego.Co wydaje się wam pewniejsze,McGee,czy Mendes-Lentz poniżej 2.5 rundy?

 265. Puściłem 3 kupony za małe sumki

  1) Macdonald + Mendes + McGee – po kursie 5,05

  2) Green + Jorgensen + Mendes przez KO – po kursie 5,59

  3) Jorgensen + Lauzon + Mendes + Johnson – po kursie 4,1

  Wszystko za jednakową stawkę , zobaczę co z tego będzie

  Mam Chada na kazdym kuponie, ale by była niespodzianka jakby przegrał 🙂

 266. Puściłem 3 kupony za małe sumki

  1) Macdonald + Mendes + McGee – po kursie 5,05

  2) Green + Jorgensen + Mendes przez KO – po kursie 5,59

  3) Jorgensen + Lauzon + Mendes + Johnson – po kursie 4,1

  Wszystko za jednakową stawkę , zobaczę co z tego będzie

  Mam Chada na kazdym kuponie, ale by była niespodzianka jakby przegrał 🙂

 267. Gdzie polecacie założyć konto? Na daną chwilę zarejestrowałem się w bet-at-home, ale jeszcze nic nie przelałem. Proszę o opinie:)

 268. Gdzie polecacie założyć konto? Na daną chwilę zarejestrowałem się w bet-at-home, ale jeszcze nic nie przelałem. Proszę o opinie:)

 269. Puczi,dzięki za sugestie.^W betclicu i expektcie masz promocje,że do 200/225zł nawet jeśli przegrasz zakład,to i tak zwrócą ci kasę na konto,także proponuję skorzystać z promocji póki są dostępne,a potem możesz sobie grać gdzie chcesz,betsafe ma nienajgorszą ofertę.

 270. Bonus rodem z betssona ma jeden problem jeśli chcesz stawiać na UFC,ponieważ zakład musi być rozliczony w ten sam dzień co został postawiony. Mówiąc krótko trzeba stawiać na główną kartę po północy lub na wcześniejsze walki i liczyć,że skończą się do północy.

 271. ok, dzięki. Jeśli możecie jeszcze powiedzieć mi dokłądniej jak działą ten bonus: wpłącam załóżmy 200 i 200 mam bonusu. Jak mam to rozumieć. Rozjaśnijcie proszę

 272. wpłacasz 200zł i jeśli przegrasz to zwracają ci te 200zł na konto tak,że możesz je od razu sobie wypłacić.W innych bukach z reguły jest tak,że nawet jeśli zwrócą ci pieniądze po przegranej,to potem musisz jeszcze spełnić inne warunki,np zagrać po kursie 1.5,żeby można było te pieniądze wypłacić.Tutaj w razie przegranej nie masz żadnego ryzyka.

 273. Barboza to dla mnie niewiadoma, może przegrać z Castillo, a kurs bardzo niski. Taki jak był na początku czyli w okolicach 1.5 był najlepszy i wtedy bym zagrał Edsona, tak bym prędzej szukał okazji w Dannym za małą stawkę.

  Na moje z wyższym kursem najciekawszy jest McGee i tylko jego grałem na tej gali.

 274. Puściłem 2 kupony :

  1) Barboza 1.32
  Mendes 1.15
  Faber 1.63

  2) Mendes by KO/TKO/DQ – 1.85
  Bowling 1.72
  McGee 1.91

  Co myślicie?

 275. Poleciał dubel na Trujillo i McGee.
  Do Trulijjo jestem przekonany,oglądając ich pierwszy pojedynek,gdzie Bowling został kompletnie zdominowany.Bowling będzie musiał zrobić coś extra żeby wygrać ten pojedynek.
  Co do postawienia na Mcgee to nie ukrywam,że to typ oparty na waszych opiniach:)

 276. Szady, o co chodzi z tym stawianiem na Bowlinga? Kurs jest średni, w dodatku Trujillo moim zdaniem jest faworytem. Jest coś o czym nie wiem?

 277. O kutwa,ale okrutne kursy na tym kuponie.10 minut temu obstawiałem McGee za 2.04.Jeśli chodzi o single,to tylko Pinnacle:-)

 278. @Comber

  Ja pierdziele, cały elaborat napisałem i przez przypadek mi się wiadomość skasowała. ;/

  W skrócie: Dla mnie Bowling jest lepszy kickboksersko, zapaśniczo i parterowo i powinien mieć przewagę siłową. W ich pierwszym starciu wygrał dwie rundy – w obu był blisko poddania przeciwnika. Jego słabą stroną jest kondycja, ale Trujillo też tytanem w tej materii nie jest. No i szczęka jest niezbyt odporna na ciosy, ale wątpię, że Abel go ustrzeli, chociaż nie możemy tego wykluczyć (w sumie to jedyna szansa na wygraną). Jeśli dojdzie do decyzji, to ja widzę wygraną Bowlinga po punktowaniu celnymi ciosami i sporadycznymi obaleniami + gnp. Nie zdziwię się jak złapie Abela w jakąś gilotynę, a nawet znokautuje. Dla mnie ma więcej argumentów na zwycięstwo i jest faworytem.

  Edit: Kurs teraz już mniej ciekawy. Ja to zagrałem jak było po 1.94