Niestety nieudanie zakończył się występ w Hali Urania dla perspektywicznego Pawła Kiełka (MMA 7-3-1). Miejscowy lekki niespodziewanie przegrał na punkty z niepokonanym Czeczenem Bay-Ali Shaipovem (MMA 3-0). Silny zawodnik Berkut Grozny zdominował zapaśniczo Polaka. Śmiało można powiedzieć, że Kiełek przegrał wygraną walkę. Mimo że 21-letni olsztynianin prezentował się świetnie – był aktywniejszy, atakował dynamicznym kombinacjami, szukał technik kończących od kimury począwszy, przez brabo, balachę, a kończąc na trójkącie nogami – nie potrafił znaleźć sposobu na młodziutkiego podopiecznego Ruslana Lorsanova. Kiedy wydawało się, że Kiełek odklepie Rosjanina, brązowy medalista Mistrzostw Czeczenii w Amatorskim MMA wychodził obronną ręką z każdej techniki Polaka. Shaipov zbyt łatwo sprowadzał pojedynek do parteru, układał sobie zawodnika Berkut Arrachion na plecach i w ten sposób kontrolował pojedynek.

26 KOMENTARZE

 1. Kiełek: Nie mam co się tłumaczyć…

  – Coś nie zagrało… Mieliśmy inny plan na tą walkę. Spodziewałem się czegoś innego po przeciwniku. Jednak nie mam co się tłumaczyć, muszę wyciągnąć wnioski i nadal ciężko pracować. Mam nadzieję, że będę mógł szybko zawalczyć. Gdzie? Oferty walk spływają do moich trenerów, wybierzemy na pewno coś ciekawego. Cieszę się, że taka fajna gala ACB odbyła się w Olsztynie. Za dużo oczywiście nie widziałem, obejrzę wszystkie walki później. Fajnie, że dużo ludzi może zobaczyć nas na żywo.

  http://sport.egit.pl/artykul/5984/Kielek-Nie-mam-co-sie-tlumaczyc

 2. Umiejętności są. Niech zacznie myśleć w walce i poogląda trochę Zielińskiego i jego umiejętność utrzymywania walki na nogach.

 3. Coś sie ten Kiełek nie udał. Chyba za duży hajp na niego był.

  Ja nie mówię, że on jest słaby, tylko ja serio uwierzyłem niktórym osobom, że on będzie za niedługo w UFC 😆

 4. Nasz pseudotalent kiełek przegrywa regularnie jak amen w pacierzu, i chwała za to :applause:, może skończą się videoblogi  a zaczną treningi.

 5. Na początku byłem pozytywnie nastawiony do Pawła, ale z biegiem czasu przekonałem się, że to typowy średniak bez żadnych szans na karierę nawet na rodzimej scenie MMA.

  Tak jak mówiłem po poprzedniej walce – weź się chłopaku za naukę poważnego zawodu albo załóż firmę i nie marnuj czasu na MMA.

 6. Nie do końca zgadzam się z werdyktem. Ok, walka była bardzo wyrównana, ale jedynym który tworzył okazję do skończenia rywala przed czasem był Paweł. Wyglądał bardzo dobrze w tej walce i mówienie po niej, że jest słaby to duża przesada.

  Tak całkiem szczerze to ja przeciwnie do niektórych tutaj na początku mówiłem, że jest przehajpowany podczas gdy inni się nim zachwycali a teraz po tej walce zacząłem wierzyć, że może coś z niego być, bo widzę duży progres jeśli chodzi o umiejętności. W stójce jego rywal nie istniał, zapasy – solidne a w parterze bardzo ładnie przechodził od techniki do techniki i dążył do skończenia rywala, a nie zależenia do na śmierć.

  Będę trzymał za niego kciuki, ale serio niech skończy blogi i przyciśnie treningi a będzie dobrze.

 7. Czemu wszyscy jadą po rodaku ? Przeciez ta decyzja jest z dupy nie bylo ani chwili zagrozenia dla Pawla, inna sprawa na jakich zasadach jest punktowana gala ACB, czy na tych samych co we UFC czy na tch "styarych" bo wg nowych zasad to decyzja powinna isc w druga strone. Widze ze to nie tylko moja opinia, Skonczyly sie na szczescie czasy w ktorych jeden zawodnik kladzie drugiego tylko temu na ziemi bo prawdopodobnie w stojce dostanie KO ,  nie robi mu krzywdy w tymze parterze , nie probuje skonczyc walki i wygrywa na punkty…  Chyba ACB punktuje na starych zasadach

 8. Czemu wszyscy jadą po rodaku ? Przeciez ta decyzja jest z dupy nie bylo ani chwili zagrozenia dla Pawla, inna sprawa na jakich zasadach jest punktowana gala ACB, czy na tych samych co we UFC czy na tch "styarych" bo wg nowych zasad to decyzja powinna isc w druga strone. Widze ze to nie tylko moja opinia, Skonczyly sie na szczescie czasy w ktorych jeden zawodnik kladzie drugiego tylko temu na ziemi bo prawdopodobnie w stojce dostanie KO ,  nie robi mu krzywdy w tymze parterze , nie probuje skonczyc walki i wygrywa na punkty…  Chyba ACB punktuje na starych zasadach

  Ciężko się punktuje taki pojedynek. Kilka prób poddań i mocnych ciosów, kontra totalna zapasnicza dominacja. Paweł przegrał na własne życzenie. Widział po pierwszej rundzie, że rywal ma braki w stójce, nie potrafi poradzić sobie z walka w dystansie, a mimo to podpalał się i pakował w klincz. Nie skreślałbym, jedynie ujarzmił.

 9. W stójce jego rywal nie istniał, zapasy – solidne a w parterze bardzo ładnie przechodził od techniki do techniki i dążył do skończenia rywala, a nie zależenia do na śmierć.

  :no no:

  Kiełek nawet na zimę zapasów nie zrobił

 10. Kiełek jest spalony w moich oczach. Nie dlatego że przegrał kolejną walkę, ale dlatego że okazuje smutny brak ambicji. Zero sportowego wkurwienia, zero refleksji. Przegrałem? No spoko, poszukam sobie teraz czegoś ciekawego. Wygram to wygram, przegram to nic się nie stanie.

 11. Coś sie ten Kiełek nie udał. Chyba za duży hajp na niego był.

  Ja nie mówię, że on jest słaby, tylko ja serio uwierzyłem niktórym osobom, że on będzie za niedługo w UFC 😆

  To samo mam z odbiorem kariery Wikłacza. JJ już dawno pchała go do UFC, a tu kich za kichą. Bkiskie te kichy, ale jednak kichy.

 12. Porazka z gatunku tych na własne życzenie. Atutem Pawla jest niewątpliwie to, ze jego walki, nawet z tak pragmatycznymi rywalami jak Shaipov, dobrze sie ogląda. Teraz trzeba popracować nad głową i taktyką, a potem znów zacząć wygrywać.

 13. Ale o czym wy mówicie, przecież tu działa sprawdzona reguła.

  Czeczen + rekord 2-0 + broda = wpie**ol

  W Czeczeni rekord 2-0 oznacza że miałeś już wcześniej w sali treningowej, na ulicy i nie wiem pewnie w jakiś kurwa górach ponad 100 walk które z wiadomych względów nie trafiły na ruskiego Sherdoga 😀 Tak to się powinno liczyć czyli 102-0

 14. W Czeczeni rekord 2-0 oznacza że miałeś już wcześniej w sali treningowej, na ulicy i nie wiem pewnie w jakiś kurwa górach ponad 100 walk które z wiadomych względów nie trafiły na ruskiego Sherdoga 😀 Tak to się powinno liczyć czyli 102-0

  Generalnie jadąc na te gale ma się wrażenie że nasi to takie mięsko na pożarcie dla tych dzików 😀 Ostatnio tylko jeden z Polaków miał okazję czuć smak zwycięstwa. Teraz na szczęście trochę lepiej chociaż w kilku momentach miałam wątpliwości co do sędziowskich werdyktów 😉

 15. W Czeczeni rekord 2-0 oznacza że miałeś już wcześniej w sali treningowej, na ulicy i nie wiem pewnie w jakiś górach kurwe

  :dobry:

 16. Generalnie jadąc na te gale ma się wrażenie że nasi to takie mięsko na pożarcie dla tych dzików 😀 Ostatnio tylko jeden z Polaków miał okazję czuć smak zwycięstwa. Teraz na szczęście trochę lepiej chociaż w kilku momentach miałam wątpliwości co do sędziowskich werdyktów 😉

  Cały blok ZSRR miał wybitne osiągnięcia w zapasach, więc bazę pod MMA mają znakomitą. Zresztą wystarczy spojrzeć na Igrzyska Olimpijskie i poszczególnych medalistów: Rosja, Kazachstan, Uzbekistanu i inne STANY…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.