Paulo Costa zdradza szczegóły swojej kontuzji przed walką z Chimaevem

W poniedziałek świat obiegły wieści o operacji łokcia Paulo Costy. W trakcie obozu przygotowawczego przed pojedynkiem z Khamzatem Chimaevem na UFC 294, Brazylijczyk ucierpiał z powodu zakażenia i musiał przejść zabieg medyczny. Wciąż jest jednak pewny, że 21 października stawi się do walki.

W rozmowie z Arielem Helwanim w trakcie podcastu The MMA Hour, Costa przybliżył detale swojego urazu i rekonwalescencji:

Pojechałem do szpitala i lekarz powiedział: „Paulo, niestety musimy rozciąć twoją rękę, ponieważ w łokciu jest infekcja”. […] Kiedy dowiedziałem się, że muszę przejść operację, powiedziałem o tym mojemu teamowi i spytałem lekarza, jak długo będę miał szwy. Powiedzieli mi, że do walki pozostało pięć tygodni, a szwy zdejmiemy za dwa, więc przez dwa tygodnie będę miał szwy, a potem dwa tygodnie, kiedy będę mógł trenować. Powiedziałem, że to dobre wieści, tyle mi wystarczy. Dwa tygodnie treningu to wystarczająco. Jestem w formie. Jestem gotowy na tę walkę.

Infekcja w łokciu Costy pojawiła się końcem sierpnia, kiedy jeszcze trenował w Brazylii. Tam przeszedł już pomniejszy zabieg, lecz gdy początkiem września udał się do Abu Zabi w celu aklimatyzacji na, jak sam określił, wrogim terenie, jego stan się pogorszył. Wtedy też dowiedział się o konieczności operacji.

Choć Brazylijczyk jest pewny swego i chce za wszelką cenę stanąć do walki na UFC 294, Dana White i UFC takiej pewności nie mają:

Po prostu się o mnie martwią, bo odkąd byłem jeszcze w Brazylii brałem dużo leków. Przez 10 dni brałem antybiotyki w Brazylii, a tutaj przez 14 dni przed i po operacji, więc martwią się o moje zdrowie.

Ja tylko poprosiłem lekarza, żeby pozwolił mi walczyć. Nawet prosiłem, żeby nie dawał o tym znać UFC, ale nie jest to możliwe, więc wszystko wiernie przekazują UFC. Ja mogę tylko podziękować federacji za to, że utrzymali mnie w tej walce, bo wierzę, że na 100 walk z [Khamzatem Chimaevem] pokonam go 99 razy. Mam wszelkie możliwości, aby pobić tego sk***ysyna.

Na ten moment wciąż nie wiadomo, czy walka Paulo Costy z Khamzatem Chimaevem odbędzie się w planowanym terminie – 21 października na gali UFC 294 w Abu Zabi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,871 komentarzy 2,867 polubień

W poniedziałek świat obiegły wieści o operacji łokcia Paulo Costy. W trakcie obozu przygotowawczego przed pojedynkiem z Khamzatem Chimaevem na UFC 294, Brazylijczyk ucierpiał z powodu zakażenia i musiał przejść zabieg medyczny. Wciąż jest jednak pewny, że 21 października stawi się do walki. W rozmowie z Arielem Helwanim w trakcie podcastu The MMA Hour, Costa […]

Odpowiedz polub

click to expand...