Paul Felder (16-4) udanie powrócił do klatki podczas niedzielnej gali UFC on ESPN 1. „The Irish Dragon” jednogłośną decyzją sędziów pokonał Jamesa Vicka, odnosząc ósme zwycięstwo pod szyldem organizacji UFC.

Jak poinformował menedżer Amerykanina, 34-latek pod koniec walki na UFC w Phoenix doznał kontuzji – dokładniej zapadnięcia płuca. Było to spowodowane uderzeniami na żebra w trzeciej rundzie.

Paul Felder spędzi noc w szpitalu… Poza złamanym paznokciem na jego palcu okazuje się, że miał małe zapadnięcie w płucu. Nie będzie to problem, który wyeliminuje go długoterminowo, ale lekarze chcą się upewnić, że w nocy nie stanie się nic gorszego.

Niedodma, inaczej zapadnięcie płuca (atelectasis) to stan zmniejszonego napowietrzenia płuca. Może on obejmowć mniejszy lub większy fragment płuca, a nawet cały narząd. Polega na tym, że z braku dostępu powietrza ścianki pęcherzyków płucnych się sklejają. (źródło: poradnikzdrowie.pl)

2 KOMENTARZE

  1. Ale tam kontuzje łapią. A to płuca się zapadają (Felder) albo jajka obijają (Kharitonov), albo kolana skręcają (Cain) albo mostki łamią. Jak tak dalej będzie, to większość newsów będzie trafiać do „Medycznych Patologii”.

    Zdrówka fajterzy!:beer:mam tylko nadzieję, że :Duke3d: się zgadza

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.