Noons

Solidnie obsadzona już gala UFC 166, została wzmocniona o dwie walki. W pierwszej z nich, w wadze lekkiej, K.J. Noons (MMA 11-7) zmierzy się z Georgem Sotiropoulosem (MMA 14-6). Druga konfrontacja obejmować będzie wagę ciężką, w której Gabriel Gonzaga (MMA 15-7) podejmować będzie Shawna Jordana (MMA 15-4).

Weteran Strikeforce, K.J. Noons nie ma ostatnio powodów do radości. Zarówno dwie ostatnie walki w nieistniejącej już organizacji Scotta Cokera, jak i debiut w UFC nie skończyły się dla niego pomyślnie tworząc trylogię porażek w bilansie zawodnika. O ile walkę z Ryanem Couturem (MMA 6-2) można uznać za dyskusyjną, tak starcie z Donaldem Cerrone (MMA 25-5, 1NC) pokazało już jednostronną dominację ze strony Kowboja. Równie niekorzystny bilans trzech przegranych z rzędu zanotował jego przyszły przeciwnik George Sotiropoulos, odnosząc klęskę kolejno z Siverem, dos Anjosem i Pearsonem. Dla obu zawodników będzie to więc bardzo ważna konfrontacja, zapewne decydująca o ich przyszłości w organizacji UFC.

W o wiele lepszej sytuacji są dwaj ciężcy, którzy do gali przystąpią mając imponujące zwycięstwa nad swoimi ostatnimi oponentami. Gabriel Gonzaga znokautował Dave’a Hermana w zaledwie 17 sekund, a Shawn Jordan by powtórzyć ten sam wyczyn na swoim przyjacielu Patricku Barrym, potrzebował 42 sekund więcej – zgarniając tym samym nagrodę za nokaut wieczoru. Wygrana znacząco przybliży jednego z nich do TOP 10 swojej dywizji.

Oba wyżej wymienione zestawienia zostały dodane do karty walk solidnie obsadzonej już gali UFC 166: Velasquez vs. Dos Santos 3, na której dodatkowo będziemy mogli zobaczyć starcie Cormiera z Nelsonem, Sancheza z Melendezem, Lombarda z Marquardtem czy Rockholda z Boetschem.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.