damian-lewis-esther-lin

(Fot. Esther Lin / MMAFighting)

Wyniki na żywo oraz relacja z gali:

Dla Damiana Grabowskiego nie był to najlepszy występ w karierze. W swym debiucie w największej na świecie organizacji MMA, został pokonany przez TKO przez Derricka Lewisa. Gdy rozpoczęła się walka, Polak pierwsze co, to starał się obalić rywala, ale Lewis siłowo zastopował tę próbę i odwrócił pozycję a Damian znalazł się na dole – w pozycji, z której już nie wyszedł. Lewis zaczął przechodzić gardę „Graby”, przeszedł do półgardy, a nawet zdobył dosiad. Cały czas przy tym atakował Damiana łokciami oraz ciosami. Jeden z ciosów rozciął nasadę głowy Polaka, a z rany lała się krew. Po jakimś czasie obijania naszego rodaka, Derrick wstał na nogi i zaczął atakować uderzeniami z pozycji stojącej po czym rzucił się z potężnym ciosem na leżącego rywala. Sędzia widząc brak zdecydowanej reakcji ze strony Grabowskiego na ciosy Amerykanina, wkroczył do akcji i przerwał pojedynek. Przerwanie to jednak było bardzo dyskusyjne, bo pomimo iż Damian był w tarapatach, to cały czas był zdolny do walki i próbował ratować sytuację zmianami pozycji. Jednak pomijając interwencję arbitra pojedynku, Damian Grabowski nie zaprezentował się najlepiej i nie pokazał praktycznie niczego ze swojej strony poza nieudanym obaleniem oraz dwoma ciosami, które doszły celu.

W walce wieczoru gali UFC Fight Night 82, Stephen Thompson zdemolował byłego mistrza Johny’ego Hendricksa w przeciągu zaledwie jednej rundy. Wraz z upływem czasu „Wonder Boy” zaczął coraz częściej trafiać nacierającego ciągle Hendricksa i to nie tylko ciosami prostymi ale też kopnięciami. Thompson świetnie czuł rytm walki oraz dystans, a ciosy, które wyprowadzał, coraz bardziej dewastowały szczękę byłego mistrza. Johny próbował obalić Stephena i docisnął go do siatki, podbierając mu przy okazji nogi, ale Stephenowi udało się wybronić tę próbę i od tego momentu to on dyktował warunki pojedynku. Thompson w tym boju sprawiał wrażenie bardzo czujnego, natomiast Hendricks – choć poruszał się do przodu – walczył nieco ospale i zbyt spokojnie. Choć Johny Hendricks uczestniczył w dwóch wojnach z Robbiem Lawlerem, to nikt go tak nie zdeklasował jak zrobił to Thompson, który potrzebował na to tylko trzech minut i trzydziestu sekund.

Walka Jareda Rosholta z Royem Nelsonem toczyła się w całości w stójce. Jak to ostatnio bywa w starciach w wadze ciężkiej, to również było fatalne i usypiające. Zawodnicy bali się zaangażować mocniej i przez 15 minut lekko się boksowali. Nelson co jakiś czas wypuszczał prawego cepa, ale żaden z nich nie doszedł celu. Zapaśnik Rosholt spróbował za to raz obalić Nelsona, ale i jemu nie udała się ta sztuka. Po trzech rundach sędziowie orzekli, że lepsze wiatraki robił Roy Nelson.

W starciu w wadze muszej, Joseph Benavidez jednogłośną decyzją sędziowską, wypunktował Zacha Makovsky’ego. Pojedynek tych dwóch jednak nie był widowiskowy i nie przejdzie do historii, a jutro wszyscy o nim zapomną. Zach notorycznie starał się zejść do parteru i pomimo kilku sukcesów, Joseph zawsze wstawał na nogi i punktował ciosami zapaśnika.

Misha Cirkunov zgodnie z przewidywaniami rozprawił się gładko z Alexem Nicholsonem. Co prawda nie było skończenia w pierwszej rundzie, ale jak sam Misha przyznał w wywiadzie po walce, tym razem chciał nieco dłużej pobawić w oktagonie. Po wygranej pierwszej odsłonie pojedynku, gdy zaczęła się druga runda, Łotysz obalił swego rywala, a potem założył duszenie zza pleców. Technika jednak przesunęła się na szczękę Alexa, zmieniając się w miażdżenie szczęki. Nicholson momentalnie odklepał, a powtórka z dźwiękiem pokazała, że raz już złamana żuchwa, ponownie pękła przy miażdżeniu Cirkunova. Gdy Misha puścił technikę, Alex od razu złapał się za swoją żuchwę.

Walka Mike’a Pyle’a z Seanem Spencerem nie należała do najładniejszych. Prawie przez pełne 15 minut obaj zawodnicy walczyli bez większych sukcesów. Sytuacja się odmieniła pod koniec trzeciej odsłony, kiedy to Mike trafił obrotowym łokciem w głowę Seana; ten się zachwiał i zaczęła się egzekucja ze strony 40-letniego Pyle’a. Mike zaczął atakował łokciami i kolanami, aż sędzia wkroczył i przerwał bój.

7 minut – tyle czasu kontrolował Justin Scoggins Raya Borga. Ray nie miał żadne odpowiedzi na długie ręce i długie nogi rywala, a także w parterze nie mógł sobie radzić z dobrymi zapasami 23-latka. Justin tej nocy dał najlepszy występ w karierze i ani razu nie był zagrożony przez Raya.

Dirgo Rivas przez pełną pierwszą rundę był grindowany w parterze przez specjalistę w tej dziedzinie Noada Lahata. Wszystko się jednak zmieniło wraz z latającym kolanem, które Diego wyprowadził na schodzącego do obalenia Noada. Latające kolano trafiło perfekcyjnie na szczękę i tym samym Rivas jest już mocnym kandydatem do nokautu roku!

Mickey Gall bez problemu poddał Mike’a Jacksona w nieco ponad trzydzieści sekund, a Artem Lobov jednogłośnie na punkty uległ Alexowi White’owi.

Walka wieczoru:

 • 170 lbs: Stephen Thompson pok. Johny’ego Hendricksa przez TKO (kopnięcia i ciosy), runda 1., 3:31.

Karta główna:

 • 265 lbs: Roy Nelson pok. Jareda Rosholta przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 29-28).
 • 205 lbs: Ovince Saint Preux pok. Rafaela Cavalcante przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 29-28).
 • 125 lbs: Joseph Benavidez pok. Zacha Makovsky’ego przez jednogłośną decyzję (2x 29-28, 30-27).
 • 205 lbs: Misha Cirkunov pok. Alexa Nicholsona przez poddanie (miażdżenie szczęki), runda 2., 1:28.
 • 170 lbs: Mike Pyle pok. Seana Spencera przez TKO (kolano z klinczu), runda 3., 4:25.

Karta wstępna: (FOX Sports 1)

 • 155 lbs: Josh Burkman pok. K.J. Noonsa przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
 • 265 lbs: Derrick Lewis pok. Damiana Grabowskiego przez TKO (ciosy w parterze), runda 1., 2:17.
 • 125 lbs: Justin Scoggins pok. Raya Borga przez jednogłośna decyzję (2x 30-27, 30-26).
 • 145 lbs: Diego Rivas pok. Noad Lahat przez KO (latające kolano), runda 2., 0:23.

Karta wstępna (UFC Fight Pass)

 • 170 lbs: Mickey Gall pok. Mike’a Jacksona przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1., 0:45.
 • 145 lbs: Alex White pok. Artema Lobova przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).

441 KOMENTARZE

 1. Sorry, pomyliły mi się godziny, myślałem, że o 21:30 startuje :crazy:, ale to nic, niech temat buduje hype!

 2. Na serio tak późno walka Damiana? :-/ osobiście w to nie wierzę,  przecież ostatnio main event,  Badera z Rumblem był o 3:30,  teraz się później gala zaczyna? :-/

 3. Na serio tak późno walka Damiana? :-/ osobiście w to nie wierzę,  przecież ostatnio main event,  Badera z Rumblem był o 3:30,  teraz się później gala zaczyna? :-/

  Gala jest w Las Vegas, a poprzednia była w New jersey. Różnica czasu 3h.

 4. Na serio tak późno walka Damiana? :-/ osobiście w to nie wierzę,  przecież ostatnio main event,  Badera z Rumblem był o 3:30,  teraz się później gala zaczyna? :-/

  Przecież gale UFC on FOX zawsze zaczynaly się wcześniej, a inne później…

 5. panowie, doczekam walki damiana do 1:30, czy lepiej to pierdolic i isc spac?

  Damian walczy na Prelimsach kolego które zaczynają się o 3:00.

 6. Sorry, pomyliły mi się godziny, myślałem, że o 21:30 startuje :crazy:, ale to nic, niech temat buduje hype!

  Teraz to dopiero przeczytałem, a ja czekam i czekam=/

 7. A na Fight Passie nie zaczyna się transmisja za jakieś 15 minut, czyli o 1???

  Tak. Sama gala startuje za plus-minus 15 minut.

 8. Ciekawe czy temat wyjebie tyle stron co wyniki ACB

  Dopiero rano, jak wszyscy obejrzą walkę Damiana z odtworzenia. Warunkiem też będzie sposób zakończenia walki. Ja dzisiaj wyjątkowo zarywam nockę, bo mam urlop i dużo do napisania.

 9. Kłade sie i mam wiatraki…to oznacza jedno…nie wolno zasnąć…jest ok panowie, oby gala dopisała

  A nie oznacza, ze Ci się rzygać chce?

 10. A nie oznacza, ze Ci się rzygać chce?

  Wole rzygnąć sobie i żeby ulżyło, aniżeli miałoby mnie męczyć. Odpowiadając na pytanie właśnie nie, nie chce mi sie wymiotować

 11. Jak masz helikopter to nie miej długo zamkniętych oczu, nie piłem 3 lata ale co nie co pamiętam 😀 zamykaj je na chwileczkę i dość często mrugaj, Damiana musisz doczekać!  @KalasznikowMac

 12. ja czekam do walki Damiana a pozniej w kime 😀

  no ten eliminator do walkci z CM Punkiem jest żalosny 🙂

 13. Wole rzygnąć sobie i żeby ulżyło, aniżeli miałoby mnie męczyć. Odpowiadając na pytanie właśnie nie, nie chce mi sie wymiotować

  Będziesz rzygać?:}

 14. Już chyba czas, żeby pozbyć się kolegi Conora z UFC. Dawać go dla Kornika do KSW, mają jakięs niepozałatwiane sprawy 😉

  PS. Tak, jestem nowy na forum, cześć wszystkim.

 15. co to za komentator? gdzie jest kurwa Rogan????? ja tam oglądam całą galę 😀

  Joe nagrywa za to Fight Companion, będzie co słuchać.

 16. Niech juz wypierdola tego Lobova… To nie jest poziom UFC.

  Zalosny, ale smieszny. Ja bym go zostawil 😎

  A tak na serio to chyba powinien sprowac sil w nizszej kategorii…

 17. Niech Lobov zabiera swoje śmierdzące ruskie dupsko z UFC bo blokuje tylko miejsce tym którzy na nie zasługują. Boże, ten facet przegrał eliminacje do TUF'a, przegrał finał mimo że nie powinno go tam w ogóle być.

  Facet idzie do przodu z opuszczonymi łapami bez kompletnej pracy głową, aż dziw że nikt go dotąd ciężko nie znokautował.

  To jest kpina że on się w UFC znajduje.

 18. A tak na serio to chyba powinien sprowac sil w nizszej kategorii…

  Lobov? On wczesniej w 70 chodził, nie sądzę aby zbił do 61.

 19. Zalosny, ale smieszny. Ja bym go zostawil 😎

  A tak na serio to chyba powinien sprowac sil w nizszej kategorii…

  Ale nie w tej organizacji 🙂

  Walczy do końca, jednak sama chęć do urwania łba to nie wszystko.

 20. Lobov? On wczesniej w 70 chodził, nie sądzę aby zbił do 61.

  Utnie sobie noge i stanie do walki nawet z Mysza 😆

  Ale nie w tej organizacji 🙂

  Walczy do końca, jednak sama chęć do urwania łba to nie wszystko.

  Ciekawe jak by wygladal rewanz z Kielkiem albo z Kornikiem…

 21. Jak dużym talentem musi być Conor, jeżeli zdobył mistrzostwo świata, mając takiego kasztana jak Lobov za głównego sparingpartnera?

 22. Jak dużym talentem musi być Conor, jeżeli zdobył mistrzostwo świata, mając takiego kasztana jak Lobov za głównego sparingpartnera?

  Za "kasztana" masz lajka

 23. Może ktoś w skrócie przybliżyć historię pojedynku Gall vs Jackson? Widziałem, że ktoś wrzucał na forum odnośnik do filmu z Daną, ale z angielskim u mnie na bakier więc odpuściłem oglądanie. Z góry dzięki za odpowiedź 🙂

  PS. Siedzę z Wami do Damiana.

 24. Ja pierdole, sam nie oddałbym pleców z taką łatwością.

  @Pat Bateman

  Kornik poszedł mocno do przodu, a Kiełek jest teraz w 170, także nie widzę go w żadnym z tych starć 🙂

  EDIT: Jaka szopka z CM Punkiem… Quo Vadis UFC?

 25. Może ktoś w skrócie przybliżyć historię pojedynku Gall vs Jackson? Widziałem, że ktoś wrzucał na forum odnośnik do filmu z Daną, ale z angielskim u mnie na bakier więc odpuściłem oglądanie. Z góry dzięki za odpowiedź 🙂

  PS. Siedzę z Wami do Damiana.

  Gall pojawil się w "Lookin for a fight", gdize Dana z Mattem Serra i Nickim Toothem szukaja talentow do UFC. Wygral walke i wyzwal CM Punka do pojedynku. Dana sie zdziwil, ale zagwarantowal mu ze jak wygra swoj debiut w UFC to go dostanie. Skad wzial sie Jackson z rekordem 0-0 nie mam pojecia;p

 26. Tego Jacksona to naprawdę nie wiadomo skąd wzięli. Pewnie jakiś bezdomny z Teksasu, co sprzątał po gali – tak go dostrzegli.

 27. Jackson wział się spod sklepu aby Gall wygrał debiut aby Punk miał jakieś szanse , ale UFC i tak robi gorsze cyrki niż Kej Es Dablju

 28. Tego Jacksona to naprawdę nie wiadomo skąd wzięli. Pewnie jakiś bezdomny z Teksasu, co sprzątał po gali – tak go dostrzegli.

  30 letni bokser z rekordem 2-0:fingers:

 29. @Siedem ma rację, trochę show wokół Gall'a rozkręcone, więc głupio żeby przegrał, ale jednak przesada, że taka walka miała być na pierwotnie numerowanej gali :/

 30. Walka debiutantów, których tak naprawdę nikt nie zna, a i tak przyciąga masę spojrzeń i mówi się o niej więcej niż o 80 procentach tej gali. To właśnie moc CM Punka.

 31. Gość nie wiedział nawet jak pięści zacisnąć…

  ale ma za to tatuaże, czerwone słuchawki i napis ribok na gaciach – to znaczy że jest lepszy (na ważeniu :lol:)

 32. Walka debiutantów, których tak naprawdę nikt nie zna, a i tak przyciąga masę spojrzeń i mówi się o niej więcej niż o 80 procentach tej gali. To właśnie moc CM Punka.

  A tutaj się nie zgodzę. Owszem o Gall'u mówi się w kontekście CM Punk'a, ale już o bokserze z Houston tylko wyłącznie w tonie beki i absurdu.

 33. A tutaj się nie zgodzę. Owszem o Gall'u mówi się w kontekście CM Punk'a, ale już o bokserze z Houston tylko wyłącznie w tonie beki i absurdu.

  Oczywiście, ale traktuję Galla jako część tej walki, a ona, jak już pisałem, wzbudziła spore zainteresowanie.

 34. co to za bokser który pada po pierwszej pikiecie na pysk? zresztą jaką on ma posturę, to ja mam lepszy kaloryfer  bo chociaż widać górne kafelki  to był po prosty freak fight ..

  a te bicki rodem z kategorii Demetriusa … już na tartaku bez siłki idzie kurwa lepsze wyrobić ! 🙂

 35. Oczywiście, ale traktuję Galla jako część tej walki, a ona, jak już pisałem, wzbudziła spore zainteresowanie.

  Nie skumałem, że miałeś na myśli całe zainteresowanie wokół walki.

 36. czy ja mam przesłuchy czy z narożnika dobiega " dawaj prawa ręka" ? już zauważyłem że Brazylijski ma kilka słów podobnych do naszych typu "siadaj" ale tutaj nie orientuję po jakiemu gadają a nie sprawdzam bo laguje 😀

 37. Jakby jeszcze Punk walczył z kimś z top'u, Lesnar to od razu dostał walkę z Mirem.

  Taki przykładowo Neil Magny zjada go na śniadanie.

  @KalasznikowMac u mnie ze streamem wszystko ok.

 38. Żydek wygra , przewaga fizyczna , mimo ze nie moze zakonczyc zawzietego Rivasa to mysle ze z czasem sobie poradzi

 39. Chcesz lepszą jakość?

  Przegapilem przez Ciebie KO :wall:

  U mnie to calkiem dobrze wyglada. Nie to co linki z ESPN HD, ale widze twarze wiec jest OK.

 40. ŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

  Jeszcze zdjecie Jurasa by sie przydalo 😆

  Lahat sie jeszcze nie pozbieral… Perfekcyjne kolano 😮 o:

 41. Przegapilem przez Ciebie KO :wall:

  U mnie to calkiem dobrze wyglada. Nie to co linki z ESPN HD, ale widze twarze wiec jest OK.

  CHAT OGLĄDA W HD

  a co do tego KO to nie ma za co 😆

 42. No wlasnie tez wlaczylem. Czekam na jakas walke, zeby zobaczyc roznice.

  A dla prawdziwych hardcorów ACEtStream 3000kb/s Chcesz to wbijaj

 43. No wlasnie tez wlaczylem. Czekam na jakas walke, zeby zobaczyc roznice.

  A dla prawdziwych hardcorów ACEtStream 3000kb/s Chcesz to wbijaj

 44. Fp można mieć za darmo, a Wy się jaracie streamami :boystop:

  Jak udostepnia linki na NK to pogadamy 😎

  Ktos mi wytlumaczy dlaczego ktos tatuuje sobie swoje imie/nazwisko na plecach/rece

 45. Jak udostepnia linki na NK to pogadamy 😎

  Ktos mi wytlumaczy dlaczego ktos tatuuje sobie swoje imie/nazwisko na plecach/rece

  Żeby łatwiej było zwłoki zidentyfikować:lol:

 46. Błagam o działający stream !!!! Nie mogę zalogować się na czat, a te które znajduje strasznie się tną !!!

 47. kurwa, wylaczyli mi prad i chuja bedzie z ogladania Damiana. sprobuje na telefonie ale ciezko tutaj jakikolwiek piracki stream odpalic