paige_pieknisia_vanZant

Środki wpływające na dyspozycję w oktagonie, nie są tylko domeną mężczyzn, tak przynajmniej twierdzi Paige VanZant, która w rozmowie z mediami w Los Angeles przyznała:

Powiem tylko, że niektóre dziewczyny z mojej kategorii wagowej mają bardzo męską budowę ciała. A nie jestem przekonana czy można to osiągnąć naturalnie. Nie jestem specjalistą od żywienia, więc tak naprawdę nie wiem jak to jest, ale jestem szczęśliwa, że USADA (U.S. Anti-Doping Agency – przyp. red.) jest na miejscu i wdraża swą politykę antydopingową.

Panna VanZantówna nie rzuca jednak nazwiskami i nie wskazuje nikogo konkretnego, jednak głęboko wierzy, że w jej dywizji są kobiety, które używają nielegalnych środków dopingujących. Paige na UFC 191 będzie walczyć z Alex Chambers. Zawodniczka ta ma dopiero 21 lat i trzy zwycięstwa z rzędu, z czego dwa wypracowane już w UFC. VanZant kilkukrotnie powtarzała, że jest dumna z tego, że jest czysta i wolna od wszelkich wspomagaczy. Jak sama twierdzi, nie używa nawet dożylnej rehydracji, więc zbanowanie tej metody przez USADA, nie wpłynie na jej występy.

Jeśli polegasz na dożylnej rehydracji, to oczywiście będzie to dla ciebie problemem. Niektóre zmiany trzeba wdrożyć. Sądzę, że będzie to ciężkie dla dywizji słomkowej, ponieważ nie można z tej wagi iść do góry, bo nie ma dywizji 125-funtowej.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.