Askar Askar miał być szybkim zastępstwem dla Cody’ego Stamanna na galę UFC Fight Night: Overeem vs Volkov. Palestyńczyk nie przeszedł jednak wymaganej kontroli medycznej. Pojedynek został więc ostatecznie anulowany a sam Askar Askar zwolniony z organizacji UFC, zanim zdążył zadebiutować.

6 lutego odbyła się gala UFC Fight Night: Overeem vs Volkov. W walce wieczoru Alistair Overeem został brutalnie rozbity przez Alexandra Volkova. O pechu może mówić też Cody Stamann. Zawodnik ten najpierw miał walczyć 5 grudnia 2020 na UFC Vegas 16, ale z powodu wypadnięcia Meraba Dvalishviliego, został przeniesiony na galę odbywającą się dwa miesiące później. Gdy zbliżał się termin nowego wydarzenia, na którym Cody miał w końcu wystąpić, z zestawienia wypadł Andre Ewell, który miał być jego nowym przeciwnikiem. Wtedy na szybkie zastępstwo przyszedł Askar Askar. Dla Palestyńczyka walczącego w takich organizacjach jak Hoosier FC czy LFA, miał to być debiut w UFC. Niestety zawodnik ten nie przeszedł wymaganej kontroli medycznej i jak się okazuje, UFC nie zamierza dać mu więcej szans. Jego zadanie było proste – wejść na szybkie zastępstwo. Nie wypełnił go, więc największa na świecie organizacja MMA postanowiła zwolnić go z obowiązku walczenia u nich.

UFC bardzo surowo przestrzega standardów medycznych i zawodnicy przed pojedynkami są bardzo skrupulatnie badani, a od wyników tych testów zależy czy dostaną zgodę na bój. Askar Askar takiej zgody nie otrzymał, ale natura problemu nie jest jeszcze znana. Znamy dziś jedynie suche informacje: Lekarze nie dopuścili go do pojedynku z Codym Stamannem, a UFC podziękowało za chęć wejścia w zastępstwo i rozwiązało z nim umowę.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.