Mistrz kategorii średniej UFC, Israel Adesanya, wypowiedział się na temat zestawienia z Dricusem du Plessisem. „The Last Stylebender” w dalszym ciągu ma na celowniku byłego czempiona organizacji KSW.

Adesanya do oktagonu powróci 9 września na okoliczność gali UFC 293. Nigeryjczyk zmierzy się z Seanem Stricklandem w obronie tytułu wagi średniej. Walka ta uświetni wydarzenie, które odbędzie się w australijskim Sydney. Pierwotnie rywalem mistrza miał być Dricus du Plessis, jednak ten zapowiedział, że nie będzie w stanie się wyleczyć do wrześniowej gali.

Początkowo Adesanya wraz ze swoim trenerem mówili, że nie ma pewności, iż to Afrykaner będzie następnym pretendentem do pasa. Obydwaj argumentowali to faktem, że kolej 29-latka minęła. Narrację zmienił jednak Nigeryjczyk w rozmowie z Mikem Bohnem z portalu MMA Junkie. Adesanya uważa, że starcie z du Plessisem może być jednym z największych. Jednocześnie sam dał do zrozumienia, między wierszami, że w niedalekiej przyszłości może przejść na emeryturę.

Zobaczymy czy się wychyli do tego starcia, ale również zależy jak się będę czuł. Chcę tej walki. Czuję, że to będzie jeden z najważniejszych pojedynków w historii sportu. Tak jak wspomniałem, zobaczymy jak się będę czuł, bo zegar tyka. Czas nie czeka na nikogo.

Adesanya (MMA 24-2) w ostatniej walce odzyskał pas kategorii średniej amerykańskiego hegemona. Podczas kwietniowej gali UFC 287 znokautował w drugiej rundzie Alexa Pereirę i zrewanżował mu się za zabranie trofeum w listopadzie 2022. „The Last Stylebender zgarnął również bonus za występ wieczoru. Wcześniej Adesanya dzierżył pas kategorii średniej UFC od października 2019. Nigeryjczyk zabrał wówczas trofeum Whittakerowi, którego pokonał później raz jeszcze.

Du Plessis (MMA 20-2) na początku lipca wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Robertem Whittakerem na gal UFC 290. Afrykaner może się pochwalić sześcioma zwycięstwami odniesionymi w amerykańskiej organizacji, gdzie rywalizuje od 2019 roku. Były mistrz KSW pokonywał również takie nazwiska jak m.in. Darren Till czy Derek Brunson. Du Plessis zajmuje 1. miejsce w rankingu kategorii średniej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,958 komentarzy 27,496 polubień

No tak jest to wytłumaczenie

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Welterweight

2,012 komentarzy 4,343 polubień

Cóż za wniosek :benny: Czyli jak Polak rodak po walce nie chcę następnej bez pełnego obozu to bee ale jak chińczyk tak robi to cacy. Favela logic. Świadczy to tylko o jednym, incydent kałowy nie był incydentem i trwa w najlepsze. #ZakonBrązowegoPancerza

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of ketraab
ketraab

Bellator
Heavyweight

4,751 komentarzy 20,803 polubień

Ty się lepiej skup na Stricklandzie najpierw. Z Rodakiem i tak bez szans jesteś i już dobrze o tym wiesz.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Skaczomcy przez płot
Skaczomcy przez płot

BAMMA
Welterweight

911 komentarzy 2,981 polubień

"Dostałem wpierdol, ale i tak jestem dalej najlepszy na świecie w tej wadze, no bo wiecie, nie czułem się dzisiaj dobrze, więc się nie liczy, a Drikus to nie jest prawdziwy afrykańczyk. Elo 320 frajerzy, chcecie coś z Avonu? bo lece podwalać do anime."

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Bolesław
Bolesław

M-1 Global
Heavyweight

3,878 komentarzy 7,555 polubień

Adesanya Ty hipokryto skończony

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of warzywko
warzywko

Brutaal
Bantamweight

458 komentarzy 1,489 polubień

Czarnuch tak obsrany przed rodakiem, że już myśli o emeryturze, byle z nim nie walczyć :korwinlaugh:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Dijaz
Dijaz

M-1 Global
Middleweight

3,768 komentarzy 7,749 polubień

Już robi sobie grunt pod poddanie.

Odpowiedz 2 polubień