Kapitalny kickbokser w osobie Cedrica Doumbe wypowiedział się na temat niedawnego podpisania kontraktu z organizacją PFL. Kameruńczyk poinformował, że amerykańska marka zaoferowała mu dużo korzystniejsze warunki niż UFC.

Doumbe pierwotnie miał zawalczyć dla hegemona światowego MMA podczas gali w Paryżu we wrześniu ubiegłego roku. Jego rywalem w pojedynku kategorii półśredniej miał być Darian Weeks. Do starcia nie doszło z powodu dziwnych przepisów jakie obowiązują we francuskim MMA. Zawodnik, który ma mniej niż 10 walk w zawodowej karierze nie może walczyć z przeciwnikiem, u którego różnica starć jest większa niż 4. Doumbe miał wówczas dwie walki w MMA, a Weeks 7.

Popularny „Le Meilleur” po tej sytuacji stoczył dwa starcia, jednak miały one miejsce na mniejszych francuskich galach. Nie tak dawno zawodnik podpisał kontrakt z organizacją PFL. I to właśnie na temat warunków wypowiedział się Doumbe w rozmowie z dziennikarzem Arielem Helwanim w programie The MMA Hour. Kameruńczyk wspomniał, że PFL zaproponowało mu dziesięciokrotnie większe wynagrodzenie niż UFC.

Naprawdę mam lepszy kontrakt z PFL. Oni są przyszłością, jestem więc szczęśliwy w tym momencie. Pokażę wielkiego Cedrica Doumbe dla Francji, Kamerunu oraz Afryki w PFL. Zaoferowali mi dziesięć razy lepszy kontrakt niż UFC. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z tego. Teraz jest czas by coś wygrać, ponieważ tylko gadałem, gadałem i gadałem.

Doumbe (MMA 4-0) w ostatnim starciu pokonał naszego rodaka Pawła Klimasa. Kameruńczyk wygrał walkę przez techniczny nokaut w drugiej rundzie na marcowej gali MMA GP w Paryżu. 30-latek wszystkie swoje pojedynki kończył przed czasem po ciosach. Doumbe zadebiutuje 23 czerwca w PFL. „Le Meilleur” zmierzy się z Jarrahem Al-Silawi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of respect
respect

UFC
Light Heavyweight

15,734 komentarzy 74,245 polubień

No normalnie 400k$ dostał w PFL za walkę

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,889 komentarzy 21,464 polubień

czyli ufc musiało dać ofertę 1k dolców :benny:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of ketraab
ketraab

Bellator
Heavyweight

4,767 komentarzy 20,849 polubień

Bardzo dobry zawodnik ale raczej malo znany u hamburgerów. W UFC masz szczęście jak na start dostaniesz 20+20 więc pewnie w PFL dostał więcej. Problem polega na tym, ze w PFL pewnej granicy nie przeskoczy, a w UFC jak będzie wygrywać i interesować kibiców to kontrakt będzie rósł. Topowy na pewno nie będzie ale coś tam w PFL powalczy.

Jutro ogłoszą jeszcze Ngannou w PFL.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Leniwiec
Leniwiec

Legacy FC
Featherweight

1,935 komentarzy 4,146 polubień

Przeciez mial dostac 20+20 w UFC, a dostal 150 w PFL. Czy PFL przebilo same siebie? :korwinlaugh:

Odpowiedz polub