Mike Tyson w swojej karierze bokserskiej nie raz zaskakiwał fanów, kolejny raz pokazał, że nie potrzebuje dużo czasu by wyszlifować mistrzowską formę. 54-letni Amerykanin w ostatnim czasie powrócił do treningów, a nawet zapowiedział, że wystąpi w kilku walkach pokazowych, a zyski przeznaczy na cele charytatywne.

Dzisiaj za pomocą mediów społecznościowych ”Żelazny Mike” pochwalił się kolejnymi urywkami z treningów. Tym razem do nagrania dołączył także krótkie migawki ze sparingu zadaniowego.

Styl mistrza od zawsze budził wiele emocji, bazował na mocnych uderzaniach, ciosach sierpowych oraz obijaniu korpusu. Nie brakowało także podbródkowych i wspaniałej dynamiki, cały styl Tysona oraz jego reżim treningowy został opisany w tym artykule, zachęcamy do zapoznania się z tymi ciekawostkami.

Mike Tyson to legendarny bokser, jeden z najlepszych pięściarzy w historii tego sportu. Był niepokonany od 1985 do 1990, kiedy to sensacyjnie przegrał z Jamesem Douglasem. Zanim to się jednak stało, aż sześć razy zdołał obronić mistrzostwa IBF, WBA i WBC.

Po tej pierwszej porażce w 38. zawodowej walce, Mike Tyson zdołał zwyciężyć jeszcze 8 razy, odzyskując pasy WBA (pokonał Bruce’a Seldona) i WBC (pokonał Franka Bruno). Wtedy jednak na drodze dwa razy stanął mu Evander Holyfield, z którym dwukrotnie przegrał – raz przez TKO a drugi raz przez dyskwalifikację za gryzienie ucha Holyfielda. Po tych dwóch bojach Tyson nie odzyskał już nigdy pasów. Ostatnim razem gdy próbował zdobyć IBF, WBA i WBC, spotkał się z Lennoxem Lewisem, z którym przegrał przez KO.

Mike Tyson to też postać kontrowersyjna. Słynął z ekstrawaganckiego życia. Nie stronił od alkoholu i narkotyków. Miał silną depresję, którą leczył lekami. W 2003 roku ogłosił bankructwo przyznając się do długu rzędu 34 milionów dolarów, choć w czasie zawodowej kariery zarobił aż 400 mln. Obecnie wznowił treningi z chęcią powrotu do boksu.

Polecamy wam także wiele innych wpisów pojawiających się na  MMARocks.pl nawiązujących do kariery ”Żelaznego Mike’a”:

14 KOMENTARZE

 1. Szybki jak nasz Juras w sztosie.

  Bardzo nieładnie jest zestawiać Jurasa i Żelaznego Mike'a w jednym wątku…

 2. Wygląda na bardziej wkurwionego niż za młodu :wtf2::irish::tysonhappy:

  Organizm musi przywyknąć do nowego poziomu teścia.

 3. Coś czuję zw te newsy o świetnej nowej formie Mika będą się regularnie pojawiać tak przez 2-3 lata po czym Mike ogłosi emeryturę.

 4. Chociażby Pindera umieścił go wysoko w swoim rankingu najlepszych zawodników HW w historii. Oczywiście, że Tyson jest jednym z najlepszych pięściarzy w wadze ciężkiej i miał realne szanse na bycie absolutnym numerem jeden rankingu. W tym konkretnym przypadku można gdybać, co by było gdyby Tyson się lepiej prowadził, gdyby był bardziej zdyscyplinowany względem sportowego trybu życia.

 5. Witam Szanownych, jako podwojny emeryt – jak mawia Malzonka – oraz jako czlek, ktory nigdy nie przestanie bo to lubi (czytaj trenpwac) powiem jedno: Mike starszy o lat 9, cholera wie jak filmowane, ile sekund, jaki soczek… lata profesjonalnych walk na szczycie. I chcialbym tak zamiatac z taka technika nawet przez te 30 sek. Trza sie brac i dzialac. Zamiast hodowac lustrzyce jak wielu. Niby Dziadek ale Dziadka inspiruje

  Mam nadzieje ze jeszcze pamietacie kto w avatarze….

 6. Dzisiaj za pomocą mediów społecznościowych ''Żelazny Mike'' pochwalił się kolejnymi urywkami z treningów.

  Według mnie pochwalił się nową reklamą sklepu z koszulkami, ale mogę się mylić i to  jego trening… :facepalm:

  https://myyellowshirt.com/

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.