Mike Tyson w swojej karierze bokserskiej nie raz zaskakiwał fanów, kolejny raz pokazał, że nie potrzebuje dużo czasu by wyszlifować mistrzowską formę. 54-letni Amerykanin w ostatnim czasie powrócił do treningów, a nawet zapowiedział, że wystąpi w kilku walkach pokazowych, a zyski przeznaczy na cele charytatywne.

Dzisiaj za pomocą mediów społecznościowych ”Żelazny Mike” pochwalił się kolejnymi urywkami z treningów. Tym razem do nagrania dołączył także krótkie migawki ze sparingu zadaniowego.

Styl mistrza od zawsze budził wiele emocji, bazował na mocnych uderzaniach, ciosach sierpowych oraz obijaniu korpusu. Nie brakowało także podbródkowych i wspaniałej dynamiki, cały styl Tysona oraz jego reżim treningowy został opisany w tym artykule, zachęcamy do zapoznania się z tymi ciekawostkami.

Mike Tyson to legendarny bokser, jeden z najlepszych pięściarzy w historii tego sportu. Był niepokonany od 1985 do 1990, kiedy to sensacyjnie przegrał z Jamesem Douglasem. Zanim to się jednak stało, aż sześć razy zdołał obronić mistrzostwa IBF, WBA i WBC.

Po tej pierwszej porażce w 38. zawodowej walce, Mike Tyson zdołał zwyciężyć jeszcze 8 razy, odzyskując pasy WBA (pokonał Bruce’a Seldona) i WBC (pokonał Franka Bruno). Wtedy jednak na drodze dwa razy stanął mu Evander Holyfield, z którym dwukrotnie przegrał – raz przez TKO a drugi raz przez dyskwalifikację za gryzienie ucha Holyfielda. Po tych dwóch bojach Tyson nie odzyskał już nigdy pasów. Ostatnim razem gdy próbował zdobyć IBF, WBA i WBC, spotkał się z Lennoxem Lewisem, z którym przegrał przez KO.

Mike Tyson to też postać kontrowersyjna. Słynął z ekstrawaganckiego życia. Nie stronił od alkoholu i narkotyków. Miał silną depresję, którą leczył lekami. W 2003 roku ogłosił bankructwo przyznając się do długu rzędu 34 milionów dolarów, choć w czasie zawodowej kariery zarobił aż 400 mln. Obecnie wznowił treningi z chęcią powrotu do boksu.

Polecamy wam także wiele innych wpisów pojawiających się na  MMARocks.pl nawiązujących do kariery ”Żelaznego Mike’a”:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.