W walce wieczoru gali UFC Vegas 33 zmierzył się Uriah Hall oraz Sean Strickland. W tym pojedynku lepszym zawodnikiem okazał się Amerykanin, który na pełnym dystansie zaprezentował spokój i konsekwencję swojej taktyki. Pogromca Krzysztofa Jotki dołożył kolejne zwycięstwo do swojego rekordu i na horyzoncie otwierają się kolejne, duże starcia.

1 Runda: Runda rozpoczęła się od kąsania lewym prostym z obu stron. Sean Strickland do tych zaczepek dokładał prawego sierpa, jednak początkowo nie mógł trafić. Panowie nie szukali dystansu, po nieco ponad minucie pojedynek przeważał lekko Strickland, ponieważ był bardziej aktywny. W drugiej minucie rundy Uriah zaznaczył swoją obecność niskim kopnięciem, ale po tym zainkasował kilka prostych. Sean w połowie odsłony rozkręcił się i rzucał ciosy sierpowe raz po raz, tym razem dochodziły i Uriah miał problemy z utrzymaniem presji Amerykanina. Aczkolwiek, Jamajczyk przeczekiwał szarże i starał się kontrować szybkim prawym prostym, jednak Strickland nie odczuwał tych uderzeń. W końcówce to Hall był celniejszy, uplasował dwa mocne sierpowe na głowie Seana.

2 Runda: Amerykanin kontynuował rozbijanie Uriaha lewym prostym, a ten spokojnie czekał na kontrę. W końcu Strickland podkręcił tempo, trafił dobrym prawym cepem i Hall znalazł się pod siatką, uległ presji swojego rywala. Po tym przez minutę Sean dociskał przeciwnika do siatki i punktował. Po zerwaniu klinczu popularny 'Prime Time’ próbował się odgryźć, balansował od lewego prostego i szukał wolnego miejsca w gardzie 'Tarzana’. Jamajczyk w drugiej połowie odsłony prezentował się znacznie lepiej, mieszał ciosy i punktował, nie szukał już mocnych cepów. Na 10 sekund przed końcem Hall spróbował nawet obrotówki, ale nie trafił.

3 Runda: Balansowanie Halla przyniosło rezultat. Sean z pewnością rzadziej trafiał już lewym prostym, ale mimo tego nie rezygnował z założonej taktyki. Faktem jest, że poza lewym prostym nie szukał kombinacji, ani kopnięć. Lewe oko Jamajczyka po 2 minutach było zamknięte, tak skończyło się odkładanie prostych. Sean w końcu obalił swojego przeciwnika i rozpoczął okładanie, Hall był w ogromnych kłopotach i zdołał się uratować, wracając pod siatkę. Strickland spokojnie znalazł lukę w obronie i obalił po raz kolejny, z góry szukał Kimury, ale w końcu wyprowadził soczystego łokcia na lewy łuk brwiowy Uriaha. Kontuzja powiększyła się i rozpoczęły się chwile przetrwania dla Jamajczyka. Totalna dominacja Seana w trzeciej odsłonie.

4 Runda: Narożnik Uriaha wrzał w przerwie i nakazał swojemu podopiecznemu szukania nokautu. Po syrenie rozpoczynającej rundę Hall od nowa balansował i szedł do przodu, ale inkasował przy tym masę lewych prostych wyprowadzanych przez Stricklanda. Faktem jest, że dzięki przełamaniu presji miał swoje szanse, ale to 'Tarzan’ na kontrze był bardziej skuteczny. Panowie w czwartej odsłonie wyglądali naprawdę świeżo i walka podobała się publiczności. Na minutę przed końcem Amerykanin huknął prawym sierpowym i podłączył Jamajczyka, Hall znowu z kłopotami, ale przetrwał i w końcówce poszukał mocnych cepów.

5 Runda: Ostatnia runda bardzo dobrej walki wieczoru gali UFC Vegas 33 nie zawiodła. Hall podkręcił tempo, szedł do przodu bez gardy i rzucał uderzenia raz po raz. Sean kontrował, nie chciał się wystrzelać, a rywalowi pozwolił na utratę sił. Po dwóch minutach ciosy Jamajczyka nie były już skuteczne, mimo że było ich wiele, to kondycja wdała się we znaki i Strickland nie odczuwał żadnego zagrożenia. W połowie ostatniej odsłony zepchnął rywala pod siatkę i chciał obalić — bezskutecznie. Pomiędzy klinczem dochodziło do rozerwań, a tam panowie nie szczędzili wymian, trafiali się raz po raz. Świetna walka, aczkolwiek zwycięzcą mógł zostać tylko i wyłącznie Sean Strickland.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

12 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

ODYNIEC

EFC Africa
Welterweight

2,889 komentarzy 7,817 polubień

Hall by to wygrał tylko zabrakło mu czasu

Odpowiedz 4 polubień

kaczka94

Brutaal
Super Heavyweight

645 komentarzy 1,160 polubień

Warta walka do nadrobienia?

Odpowiedz polub

Boxerross

BAMMA
Welterweight

925 komentarzy 1,257 polubień

Ale jak to tak? Gość z niższej pozycji w rankingu?:mamedwhat:

Odpowiedz 8 polubień

Grubas

UFC
Middleweight

12,225 komentarzy 15,341 polubień

Ten dzban czasem nie chcial walczyc niedlugo o pas i nie mowil ze starcie ze Striklandem nie ma kurwa zadnego sensu? Uwielbiam jak takie turbo kurwa dzbany zostaja wyjasnieni...

Odpowiedz 12 polubień

maras

UFC
Middleweight

13,883 komentarzy 50,669 polubień

Teraz to Hall już naprawdę nie będzie mógł się doczekać walki z Adesanyą

Odpowiedz polub

ODYNIEC

EFC Africa
Welterweight

2,889 komentarzy 7,817 polubień

Ten dzban czasem nie chcial walczyc niedlugo o pas i nie mowil ze starcie ze Striklandem nie ma kurwa zadnego sensu? Uwielbiam jak takie turbo kurwa dzbany zostaja wyjasnieni...

Bez kitu,tak samo jak ten jeden turbo dzban co sie odgrażał że jego przeciwnika wyniosą na noszach a sam se połamał kulosa i to jego wynieśli na noszach :rofl:

Odpowiedz 1 Like

BBa

Jungle Fight
Middleweight

365 komentarzy 552 polubień
De_Nekst_Best

Brutaal
Welterweight

549 komentarzy 1,019 polubień

W sumie ta walka wyglądała zdecydowanie lepiej niż się spodziewałem, ale zabrakło mi ciężkiego KO na Stricklandzie, no cóż tym razem się nie doczekałem, ale w końcu musi nastać ten dzień.:kis:

Odpowiedz polub

Ludwiczek

UFC
Featherweight

8,424 komentarzy 15,245 polubień

No i zajebiście. Hall po pokonaniu 60-letniego Pająka i rozdupconego Weidmana stał się nie do zniesienia. Dobrze, że go Sean utemperował

Odpowiedz polub

V
VelasquezMMA

Oplot Challenge
Middleweight

88 komentarzy 190 polubień

Ten kasztan hall chciał się z adesanya mierzyć haha

Odpowiedz polub

99picks

KSW
Heavyweight

5,943 komentarzy 4,281 polubień

Teraz sobie zdałem sprawę ze mnie ścięło do spania po 3 rundzie i dlatego myślałem ze Strickland wygrał przed czasem jak podnosili mu rękę xD

Odpowiedz polub

SigisMundis

Brutaal
Bantamweight

462 komentarzy 637 polubień

Warta walka do nadrobienia?

A tak serio to Hall całą walkę pasywnie. Strickland go obijał i nawet był bliski wygranej przez TKO.

Odpowiedz 1 Like