„Wonderboy” dał jasno do zrozumienia, że chciałby drugiego starcia z „Gamebredem”.

Spekulowało się, że na początku przyszłego roku może dojść do konfrontacji między Jorge Masvidalem i Leonem Edwardsem. Wielu fanów ostrzyło sobie zęby na tę walkę, zwłaszcza iż nie milkną o niej echa już od dłuższego czasu, a wszystko to za sprawą incydentu, jaki kilka lat temu miał miejsce za kulisami po gali UFC w Londynie. Brytyjczyk stanowczo jednak zaprzeczył ostatnio tym doniesieniom, dodając że oczekuje wyłącznie pojedynku o tytuł mistrzowski kategorii półśredniej. 

Do całej sytuacji – dość nieoczekiwanie – postanowił w mediach społecznościowych odnieść się inny czołowy zawodnik tej dywizji, Stephen Thompson, który korzystając z okazji w naprawdę eleganckim stylu wyraził swoje zainteresowanie rewanżem z posiadaczem pasa BMF.

Jeśli Leon Edwards nie zmierzy się z Jorge Masvidalem, to z przyjemnością wejdę do gry i zrobimy rewanż. Wszyscy wiemy, że Masvidal w wersji 2.0 to zupełnie inna bestia!

Zawodnicy mieli okazję mierzyć się ze sobą podczas wydarzenia z numerem 217, które miało miejsce w legendarnym Madison Square Garden. Wówczas po trzech rundach lepszy okazał się „Wonderboy”.

Thompson (MMA 16-5-1) to bezsprzeczny weteran oraz dwukrotny pretendent, który już od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce dywizji. Ostatni raz w oktagonie był widziany na początku lipca. Przegrał wtedy z Gilbertem Burnsem przez jednogłośną decyzję sędziów i tym samym zakończyła się jego seria dwóch wygranych z rzędu. Obecnie jest sklasyfikowany na czwartym miejscu w rankingu.

Z kolei Masvidal (MMA 35-15) ostatni występ zaliczył pod koniec kwietnia, kiedy to został brutalnie znokautowany przez Kamaru Usmana w natychmiastowym rewanżu o najwyższe trofeum. Kilka miesięcy wcześniej musiał uznać sportową wyższość Nigeryjczyka na pełnym dystansie.

Zarówno jeden, jak i drugi chciałby na nowo utorować sobie drogę do upragnionej walki mistrzowskiej. Ich ponowne zestawienie z całą pewnością miałoby sens drabinkowy, a dla fanów byłaby to nie lada gratka. Na razie nie wiadomo, na ile jest to realne.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Bambo
Bambo

PRIDE FC
Welterweight

6,697 komentarzy 36,282 polubień

Jak #nikogo nie chce to czemu nie? :fjedzia:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of blazini
blazini

UFC
Bantamweight

8,174 komentarzy 28,464 polubień

Tak sarenka, zajebisty pomysł. No i zaś będzie 5 rund skakania jak pies wokół drzewa.

Odpowiedz polub

Avatar of Bambo
Bambo

PRIDE FC
Welterweight

6,697 komentarzy 36,282 polubień

Tak sarenka, zajebisty pomysł. No i zaś będzie 5 rund skakania jak pies wokół drzewa.

A może akurat Judasz go ubije :fjedzia:

Odpowiedz polub