Z powodu epidemii koronawirusa, podczas najbliższych gal UFC obowiązywać będą specjalne zasady bezpieczeństwa, zarówno wobec pracowników organizacji jak i zawodników i ich trenerów. Jak informuje MMA Junkie, „Ultimate Fighting Championship” w związku z majowymi galami wysłało specjalnego e-maila z listą zasad które będą obowiązywać ich uczestników.

Pracownicy UFC, zawodnicy oraz trenerzy

UFC poinformowało, że zarówno przed jak i w trakcie gali obecni mogą być tylko pracownicy UFC, zawodnicy oraz trenerzy, którzy będą w narożniku.

Obowiązkowe badania lekarskie

Przy okazji pojawienia się w hotelach, zawodnicy oraz trenerzy będą brali udział w obowiązkowych badaniach lekarskich oraz zostaną poddani serii testów. Proces będzie się powtarzał codziennie – dopóki będą przebywać w hotelu. Rodzaj testów zostanie ujawniony w hotelu po przybyciu.

Procedura ważenia

Uczestnicy gali zostaną poinformowani o aktualnej procedurze ważenia. Ważne jest, aby podczas pobytu w hotelu mieć przy sobie dokumenty oraz akredytacje.

Indywidualne sale do treningów

Każdy zawodnik będzie miał indywidualną salę do treningów. Maty, płyn dezynfekcyjny oraz indywidualna sauna będą zapewnione.

Dostępność pracowników hotelu

Hotel, w którym będą przebywać zawodnicy zapewnia obsługę 24/7, pracownicy będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa, dezynfekować pokoje oraz dostępny będzie całodobowy „room service”.

Pomoc od UFC Performance Institute

UFC PI oraz Trifecta dostarczą zawodnikom posiłki oraz napoje niezbędne w przygotowaniach do gali.

Dostępność lekarzy

Problemy zdrowotne skojarzone z występem w klatce MMA definiowane jako kontuzja czy choroba mogą być leczone w hotelu przez lekarzy. Masaże czy kroplówki nie będą dostępne.

Majowe gale UFC odbędą się w Jacksonville na Florydzie w USA. Pierwsza z gal odbędzie się 9 maja. Na UFC 249 zmierzą się ze sobą m.in. Justin Gaethje i Tony Ferguson, Henry Cejudo i Dominick Cruz czy Francis Ngannou i Jairzinho Rozenstruik. Kolejne wydarzenia odbędą się 13 i 16 maja. Możecie być na bieżąco z rozpiskami gal śledząc TEN WPIS.

Jeśli UFC uda się zorganizować majowe gale, będą pierwszą większą amerykańską organizacją, która wróci do działania. Z powodu pandemii Bellator MMA odwołał już kilka swoich wydarzeń, a powrót zapowiadają na przełom czerwca i lipca tego roku. Organizacja PFL odwołała swój turniej i zamierza wypłacać zawodnikom stypendia w wysokości 1000$.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.