Jak informowaliśmy kilka dni temu, organizacja Professional Fighters League z powodu pandemii koronawirusa postanowiła zawiesić wszystkie sportowe wydarzenia do końca 2020 roku oraz wypłacić swoim zawodnikom miesięczne wynagrodzenie za pozostałą część roku.

Według naszej rozmowy z Marcinem Heldem, zawodnicy będą mieli wypłaty po 1000 dolarów miesięcznie. Marcin zdradził nam też, że część zawodników wagi lekkiej zostanie zwolniona i możliwe, że dojdzie do zmian w obsadzie turnieju. Wypłacane stypendium ma obowiązywać od lipca do grudnia 2020 i nie ma wpływu na wysokość wynagrodzenia, za które zawodnicy objęci programem, zgodzili się walczyć w turnieju – stawki pozostaną takie same. Tym samym mamy pewność, prosto z pierwszej ręki, że Marcin Held nie zostanie zwolniony z organizacji.

W marcu PFL ogłosiło nazwiska zawodników biorących udział w turnieju. Wśród nich oprócz Helda znaleźli się także Johnny Case (waga lekka) oraz Bubba Jenkins (waga piórkowa). Pokuszono się także o sprowadzenie brata Kamaru Usmana – Mohammeda Usmana (waga ciężka). Sezon PFL miał rozpocząć się 21 maja. Dla Marcina była to ogromna szansa na wzbogacenie się o znaczną sumę. W sześciu kategoriach wagowych miał wystartować turniej, a zwycięzca otrzymać milion dolarów.

Poniżej wywiad z Marcinem Heldem na temat aktualnej sytuacji w PFL:

23 KOMENTARZE

 1. Lepsze to niż nic, ale… Nie wygląda to najlepiej.

  Dla zawodników żyjących w Ameryce czy tam gdzie jest euro to to nie wygląda najlepiej, ale dla reszty ? 😉

 2. PFL daje 1000$

  KSW zabiera z potencjalnej wypłaty :DC:

  Ktoś tu jest :showdatass:

  PFL odwolalo gale do konca roku a ksw planuje gale studyjne

 3. Dla zawodników żyjących w Ameryce czy tam gdzie jest euro to to nie wygląda najlepiej, ale dla reszty ? 😉

  4200 PLN na wykarmienie rodziny… Nie wiem. OK zarobki jak na PL.

 4. 4200 PLN na wykarmienie rodziny… Nie wiem. OK zarobki jak na PL.

  Dla zwykłego zjadacza chleba może tak, dla zawodowego sportowca to są grosze, nawet w PL.

 5. 4 koła co miesiąc, plus myślę że Marcin ma jakieś swoje interesy i z tego też ma jakiś hajs. Wiadomo ze miesięcznie dla zawodowca to chuj ale lepsze to niż nic.

 6. 4 koła co miesiąc, plus myślę że Marcin ma jakieś swoje interesy i z tego też ma jakiś hajs. Wiadomo ze miesięcznie dla zawodowca to chuj ale lepsze to niż nic.

  Doliczyć do tego 500+, pewnie jego dziewczyna też coś tam swojego ma, więc na chleb mu nie braknie.

 7. Dla zwykłego zjadacza chleba może tak, dla zawodowego sportowca to są grosze, nawet w PL.

  W branży sportów walki to są grosze? Jeśli zawodnik ma jedną walkę na kilka miesięcy to powiedzmy 4 x 3 = 12 tys zł jest wypłatą o wiele wyższą niż dostaje WIĘKSZOŚĆ zawodników za walkę. Przypominam, że Aśka Jędrzejczyk walczyła za 500 zł.

 8. W branży sportów walki to są grosze? Jeśli zawodnik ma jedną walkę na kilka miesięcy to powiedzmy 4 x 3 = 12 tys zł jest wypłatą o wiele wyższą niż dostaje WIĘKSZOŚĆ zawodników za walkę. Przypominam, że Aśka Jędrzejczyk walczyła za 500 zł.

  Ale Held to nie jest większość; dla kogoś kto był w UFC, tysiąc dolców postojowego to jednak grosze.

 9. W USA to pewnie na waciki, ale u nas jest to wypłata, która pozwoli Heldowi przeżyć nie podbierając zbytnio oszczędności.

 10. Można mówić że to marna kasa dla sportowca, ale na etacie 4 k na rękę to ponad średnia krajowa.

  Dobry deal w niepewnych czasach.:friends:

 11. Ale Held to nie jest większość; dla kogoś kto był w UFC, tysiąc dolców postojowego to jednak grosze.

  No tak, Marcin się ceni. Ale Ty napisałeś "dla zawodowego sportowca" a nie "dla Marcina Helda" 🙂 dlatego odpisałem.

 12. No tak, Marcin się ceni. Ale Ty napisałeś "dla zawodowego sportowca" a nie "dla Marcina Helda" 🙂 dlatego odpisałem.

  No tak, w Ekstraklasie, czyli 28. lidze Europy "zawodowi sportowcy" się burzą jak im chcieli obciąć pensje poniżej 30 tysi/m-c 😆 Zawodowiec zawodowcowi nierówny :crazy:

 13. 1000 USD miesięcznie? To nie jest mało. To jest 8 000 USD do końca roku nie musząc walczyć i nie robiąc obozu przygotowawczego, który kosztuje najwięcej. Bo jak będzie miał walkę w 2021, to dostanie osobne pieniądze za walkę. A zawodnicy w UFC dostają magiczne super 10 000 USD za walkę. Zawalczysz tam dwa razy, to masz 20 000 USD w ciągu roku. Ale jednak masz dwa obozy przygotowawcze, na które wydajesz pieniądze. Do tego musisz dzielić się z trenerem i menadżerem. Nie wiem czy Held z tego 1000 USD też musi się dzielić z menadżerem i trenerem (może dzieli się pieniędzmi za walkę, a nie postojowym). Nie nazywałbym groszami jednak tych 8000 USD za "nicnierobienie". W Bellatorze dostają i 3000 USD za walkę. A walki nie mają co miesiąc.

 14. PFL odwolalo gale do konca roku a ksw planuje gale studyjne

  Na których zawalczy moooooże 30 zawodników na 500 zakontraktowanych :mamed:

 15. Jesli z tego jeszcze jakis podatek zabieraja to naprawde na waciki mu wystarczy. Treningow nie prowadzi, seminaria stoja a pewnie sponsorzy tez mniej daja lub zawiesili sponsoring w tych czasach tak wiec szalu ni ma.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.