Gegard Mousasi vs Douglas Lima

Mistrz Bellatora w wadze półśredniej Douglas Lima (32-7) stanie przed szansą pozyskania pasa 185 funtów. Jego rywalem o wakujące trofeum będzie Gegard Mousasi (46-7-2). Pojedynek odbędzie się na gali Bellator 243 w San Jose, w walce wieczoru zobaczymy podwójnego mistrza Ryana Badera.

Dla Mousasiego jest to wielka szansa na sukces po odejściu z największej organizacji MMA na świecie. Został on wyznaczony do wakatu, po tym, jak były mistrz Rafael Lovato Jr. został zmuszony do oddania mistrzostwa z powodów zdrowotnych. Holender po raz ostatni był widziany w oktagonie 28 września, kiedy wygrał z Lyoto Machidą niejednogłośną decyzją. Wcześniej mierzył się z wymienionym już Rafaelem, jednak przegrał przez decyzję i nie sięgnął po złoto wagi średniej.

Brazylijczyk zaś może przejść do historii organizacji Scotta Cokera i zostać mistrzem dwóch kategorii wagowych. W październiku popularny ”Phenom” pokonał Rory’ego MacDonalda na Bellator 232 i zabrał mu pas w 170 funtach. Wcześniej zyskał on popularność dzięki pokonaniu Michaela ”Venoma” Page’a przed czasem i dlatego 5 miesięcy później zawalczył o mistrzostwo.

Aktualna rozpiska Bellator 243:

205 lbs: Ryan Bader (27-5) vs Vadim Nemkov (11-2) – o pas 205 funtów
185 lbs: Gegard Mousasi (46-7-2) vs Douglas Lima (32-7) –  o pas 185 funtów

9 KOMENTARZE

  1. Przecież Lima to większe nazwisko w MMA niż Page, to po co tytułować artykuł "pogromca venoma" :danaillegal:

    Właśnie….. :iamdone::childcry::korwinstupid::burnit::triggered:

    Przecież ten venom jest nikim i nic nie zrobił poza pajacowaniem. To juz lepiej "pogramca Rorego" a najlepiej to "Douglas Lima".

  2. Douglasa Lime znam dłużej niż Page, no ale niestety klikalność nie pozwala dać normalnego zawodnika do tytułu, liczą się tylko pajace.

  3. W sumie ciekawe zestawienie, choc bellator za bardzo idzie w te walki pomiedzy mistrzami. Mają już Badera w lhw i  hw a teraz moze byc lima w ww i mw. 4 wagi a 2 mistrzów xD

  4. W sumie ciekawe zestawienie, choc bellator za bardzo idzie w te walki pomiedzy mistrzami. Mają już Badera w lhw i  hw a teraz moze byc lima w ww i mw. 4 wagi a 2 mistrzów xD

    Spokojnie,  jak wygra Mousasi to zestawia go z Baderem i będzie jeden mistrz. :razz:utinlaugh:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.