Zwycięski w walce wieczoru gali UFC on ESPN 51 Vicente Luque wziął na celownik następnego przeciwnika. Brazylijczyk chciałby zawalczyć ze sposobiącym się do zmiany kategorii wagowej Dustinem Poirierem.

Luque podczas gali UFC on ESPN 51, która odbyła się 12 sierpnia w obiekcie UFC Apex w Las Vegas, przerwał złą passę. „Cichy Zabójca” pokonał byłego mistrza w osobie Rafaela dos Anjosa przez jednogłośną decyzję sędziów w pojedynku wagi półśredniej. Dwóch sędziów punktowało starcie w stosunku 48-47, natomiast trzeci z nich przyznał 49-46 na korzyść Luque. Tym samym Brazylijczyk przerwał serię dwóch porażek i powrócił na ścieżkę zwycięstw.

Zawodnik kategorii półśredniej obrał za cel kolejnego zawodnika, z którym chciałby dzielić oktagon. Luque w audycji po gali wskazał Dustina Poiriera jako następnego rywala. „Cichy Zabójca” chętnie przywitałby Amerykanina, który rozważa zmianę kategorii wagowej, w dywizji półśredniej.

Bardzo chciałbym przywitać Dustina Poiriera w kategorii półśredniej, jeśli potrzebuje kogoś do walki. To by było interesujące starcie. Powiedział, że mógłby przejść do dywizji półśredniej, więc kto wie. Moglibyśmy nad tym popracować.

Luque (MMA 22-9-1) przed wczorajszą wygraną przegrał w 2022 roku dwa pojedynki. „Cichy Zabójca” musiał uznać wyższość Belala Muhammada oraz Geoffa Neala. Ten drugi brutalnie znokautował go w trzeciej rundzie sierpniowej starcia, co spowodowało dłuższą przerwę Brazylijczyka. Luque obecnie zajmuje 10. miejsce w rankingu wagi półśredniej. 19 z 22 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem.

Poirier (MMA 29-8, 1 NC) w ostatniej walce poniósł porażkę podczas gali UFC 291, do której doszło pod koniec lipca. 34-latek został znokautowany przez Justina Gaethje brutalnym kopnięciem w drugiej rundzie walki wieczoru. Stawką pojedynku był pas BMF (największego skur****na). Poirier w 2019 roku był tymczasowym mistrzem wagi lekkiej UFC. Dwukrotnie rywalizował o pas dywizji, jednak za każdym razem przegrywał przez poddanie. Amerykanin zajmuje 3. miejsce w rankingu wagi lekkiej. 22 z 29 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem.