Colby Covington Brazylia

Według jednego z czołowych zawodników wagi półśredniej  UFC – Colby’ego  Covingtona  (15-1) jego pracodawca chciał, aby ten odszedł z organizacji w 2017 roku. „Chaos”, aby uratować swoją sytuację, postanowił wejść do świata trash-talku i to właśnie ten aspekt uratował jego dalszą karierę.

W 2017 roku Covington mierzył się z Demianem Maią w Sao Paulo. Przypomnijmy, że wygrał on przez decyzję, a tuż po starciu określił Brazylijczyków brudnymi zwierzętami. W dodatku stwierdził, że kraj przypomina mu wysypisko śmieci.

Nigdy nie mówiłem tej historii, ale trzy walki temu, kiedy walczyłem z drugim gościem w rankingu – Demianem Maią w Brazylii, mój menedżer powiedział mi, że nie dostanę nowego kontraktu. UFC nie lubiło mojego stylu, mówili, że nie przynoszę rozrywki. To właśnie wtedy zdałem sobie sprawę z tego, że muszę zacząć być medialną osobą. Powiedzieli dosadnie, że nie obchodzi ich moje 6 miejsce w rankingu, nie chcieli przedłużać naszej umowy. Dostawałem 30 tys. $ za walkę, po opłaceniu podatków zostawało mi jakieś 5 tys. $.

Więc wyszedłem, pokonałem ich gwiazdę i zostawiłem po sobie basen krwi w Sao Paulo. Po walce powiedziałem, że Brazylijczycy są brudasami i zwierzętami. To właśnie te słowa rozprzestrzeniły się po internecie, a organizacja uznała, że promocja trafiła w sedno. To właśnie uratowało moją karierę.

Colby już w tym tygodniu zmierzy się z Kamaru Usmanem o pas 170 funtów podczas UFC 245. Pełną rozpiskę gali możesz znaleźć tutaj.

12 KOMENTARZE

  1. Dana tym zwolnieniem zrobiłby wszystkim przysługę. Niech go Usman zabije !!!

    Teraz jest dobrze

  2. Właśnie w taki sposób korporacje pozbawiają ludzi człowieczeństwa. Ich pracownik zagrożony zwolnieniem, nie posiadający środków do życia, zrobi wszystko.

  3. i dobrze zrobił

    gość wymiatał i nikt go nie zauważał, a UFC chciało go zwolnić

    odpierdala szopkę i to się sprawdza

  4. Zabawne, że taki nudny sztywniak jak Marty ma trzy raz więcej publiki na Instagramie niż udawany cwaniaczek Colba z tą jego "promocją".

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.