Amerykański hegemon opublikował w mediach społecznościowych plakat gali UFC 297. Wydarzenie uświetni rywalizacja mistrzowska z udziałem byłego mistrza KSW.

Gala UFC 297 odbędzie się 20 stycznia 2024 roku w Toronto w Kanadzie. Wydarzenie uświetni rywalizacja o pas kategorii średniej. Sean Strickland stanie do pierwszej obrony tytułu przeciwko byłemu mistrzowi KSW, Dricusowi du Plessisowi. Podczas wydarzenia będziemy również świadkami walki o zwakowany pas kategorii koguciej kobiet. Raquel Pennington zmierzy się z Mayrze Bueno Silvie.

Najlepsza organizacja MMA na świecie opublikowała plakat pierwszego numerowanego wydarzenia w 2024 roku. Amerykański hegemon uwzględnił bohaterów dwóch najważniejszych walk UFC 297. Zobaczcie dzieło grafików największej marki MMA na świecie.

Strickland (MMA 28–5) pas mistrzowski wagi średniej zdobył na wrześniowej gali UFC 293. W walce wieczoru wydarzenia „Tarzan” sensacyjnie pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Israela Adesanyę. Amerykanin wcześniej wygrywał również w tym roku kolejno z Nassourdine Imavovem oraz Abusem Magomedovem. 32-latek w UFC rywalizuje od 2014 roku. W swojej karierze pokonywał takie nazwiska jak m.in. Krzysztof Jotko, Brendan Allen czy Jack Hermansson. 15 z 28 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem.

Du Plessis (MMA 20-2) na początku lipca wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Robertem Whittakerem na gali UFC 290. Afrykaner może się pochwalić sześcioma zwycięstwami odniesionymi w amerykańskiej organizacji, gdzie rywalizuje od 2019 roku. Były mistrz KSW pokonywał również takie nazwiska jak m.in. Darren Till czy Derek Brunson. Du Plessis zajmuje 2. miejsce w rankingu kategorii średniej UFC. 19 z 20 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem. W 2018 roku Afrykaner był mistrzem wagi półśredniej organizacji KSW.

Pennington (MMA 15-8) pokonała Ketlen Vieirę przez niejednogłośną decyzję sędziów na styczniowej gali UFC. Amerykanka tym samym odniosła piątą wiktorię z rzędu. „Rocky” to była pretendentka do pasa mistrzowskiego amerykańskiej organizacji. Na gali UFC 224 musiała uznać wyższość mistrzyni, Amandy Nunes. Pennington w amerykańskiej organizacji walczy od 2013 roku. 5 z 15 zwycięstw zdobywała kończąc przeciwniczki przed czasem. „Rocky” to 2. zawodniczka w zestawieniu kategorii koguciej UFC.

Bueno Silva (MMA 10-2-1, 1 NC) w ostatnim starciu pierwotnie wygrała z Holly Holm przez poddanie w drugiej rundzie lipcowej walki wieczoru jednej z gal UFC. W organizmie Brazylijki wykryto zakazane substancje i starcie zostało uznane jako nieodbyte. Przed walką z Holm, 32-latka miała serię trzech zwycięstw z rzędu. Bueno Silva w UFC rywalizuje od 2018 roku i na początku walczyła w wadze muszej. 8 z 10 zwycięstw zdobywała kończąc swoje rywalki przed czasem. Brazylijka zajmuje 3. miejsce w rankingu wagi koguciej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Siedem
Siedem

1

15,486 komentarzy 39,569 polubień

Bez rewelacji, przypomina mi to jakiś plakat WWE.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of kaczka94
kaczka94

Moderator

4,360 komentarzy 10,527 polubień

Bez rewelacji, przypomina mi to jakiś plakat WWE.

Jak zobaczyłem ten plakat to pierwsza myśl, że Dricus jest trochę słabo widoczny na nim.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Siedem
Siedem

1

15,486 komentarzy 39,569 polubień

Jak zobaczyłem ten plakat to pierwsza myśl, że Dricus jest trochę słabo widoczny na nim.

Ciężko jest rozpoznać zawodników, prócz Stricklanda, a my jako Polacy dricusa się naogladalismy, plakat jest poprostu chujowy.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Bolesław
Bolesław

M-1 Global
Heavyweight

3,878 komentarzy 7,554 polubień

Ten plakat jest zacieniowany

Odpowiedz polub

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Light Heavyweight

15,777 komentarzy 27,296 polubień

Ciężko jest rozpoznać zawodników, prócz Stricklanda, a my jako Polacy dricusa się naogladalismy, plakat jest poprostu chujowy.

Inni mają odmienne zdanie
Moja opinia :boss: :lol:

Odpowiedz polub

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

EFC Africa
Middleweight

2,930 komentarzy 9,044 polubień

Sean Strickland stanie do pierwszej obrony tytułu przeciwko byłemu mistrzowi KSW, Dricusowi du Plessisowi.

Najlepsza organizacja MMA na świecie opublikowała plakat pierwszego numerowanego wydarzenia w 2024 roku.

Sami przyznajecie, że o pas zawalczy jakiś dawno past prime papierowy mistrz KSW (z niższej wagi!!!) ale wciąż nazywacie UFC najlepszą organizacją na świecie.
W tym samym artykule...
Hejt na Kej Es Dablju jest po prostu niewiarygodny...
:korwinwhat:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Ludwiczek
Ludwiczek

UFC
Welterweight

9,714 komentarzy 20,325 polubień

Strasznie generyczny ten plakat

Odpowiedz polub

Avatar of AldoRaine
AldoRaine

Jungle Fight
Welterweight

337 komentarzy 1,876 polubień

Fanowska wersja plakatu w wersji retro dużo bardziej przypadła mi do gustu.
W sumie to często te fanowskie wersje są fajniejsze od oryginalnych jak dla mnie. Tym plakatom UFC często brakuje oryginalności, pomysłu, jakiegoś motywu tematycznego, są takie mocno nijakie, że nie wiem czy bym chciał powiesić go nawet w garażu, którego nie mam.

Odpowiedz 6 polubień