Czternaste zwycięstwo z rzędu i piątą wygraną pod szyldem organizacji RIZIN odniósł Tofiq Musayev (18-3) na sylwestrowej gali RIZIN 20 w Japonii. Reprezentant Azerbejdżanu poonał jednogłośną decyzją sędziów po wojnie w stójce Patricky „Pitbulla” Freirego (23-9).

Zobacz również: Wyniki sylwestrowej gali RIZIN 20!

Obaj rozpoczęli starcie bardzo spokojnie. Starali się wyczuć dystans. Tofiq od czasu do czasu punktował lewym prostym, jednak często nie wracał do gardy i inkasował ciosy sierpowe. Pojawiła się lepsza praca na nogach Azerbejdżanina, lecz Freire w swych atakach był konsekwetny i wyczekiwał okazji. Ostra wymiana pojawiła się na minutę przed końcem pierwszej odsłony, Musayev przeszedł do klinczu, ale wylądował na plecach. Ostatnie 20 sekund to agresja Brazylijczyka w parterze.

Początek drugiej rundy należał do Musaeva, który dobrze kontrolował walkę w stójce, a w pewnym momencie przechwycił nogę Freirego i był dzięki temu blisko wykonania rzutu na matę. To się jednak nie udało, gdyż „Pitbull” trafił pod liny, a stamtąd szybko dwójkę zawodników odciągnął sędzia. W połowie odsłony doszło do niebezpiecznej sytuacji. Brazylijczyk uciekając od ofensywy zapaśniczej rywala wypadł z ringu. Freiremu na całe szczęście nic się nie stało i już po chwili obaj kontynuowali pojedynek. Do końca rundy taktyka Musayeva była taka sama. Freire próbował za wszelką cenę bronić prób obaleń i kontrować rywala w stójce.

Na początku trzeciej odsłony obaj zawodnicy poszli w ostrą wymianę, w której nawzajem trafiali się mocnymi ciosami. Żaden z nich nie chwiał się jednak nawet na nogoach. Musayev przy każdej możliwej okazji przechodził do klinczu, z którego próbował przejść do parteru. Freire za każdym razem jednak bronił tych prób. Pod koniec odsłony Tofiq Musayev zdecydowanie zaczął przeważać nad swoim przeciwnikiem w stójce, którego cały czas punktował mocnymi uderzeniami. Brazylijczyk bez pomysłu dotrwał do końca walki.

Zobacz również: 

>>> Brutalne kopnięcia na początek RIZIN 20. Patricky Freire i Tofiq Musaev w finale turnieju wagi lekkiej (WIDEO)
>>> Satoshi Ishii ekspresowo znokautowany przez Jake’a Heuna. Trzecia porażka z rzędu Japończyka (WIDEO)
>>> Krwawa rzeź na RIZIN 20 w Japonii. Dwumetrowy Kameruńczyk zmasakrował Shemetova (WIDEO)
>>> Weteran UFC znokautowany w pierwszej rundzie. Jiri Prochazka mistrzem RIZIN! (WIDEO)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.