Krwawą walkę zobaczyli kibice oglądający galę RIZIN 20 w japońskim mieście Saitama. Simon Biyong (7-1) w drugiej rundzie rozbił ciosami w parterze Vitalya Shemetova (23-11).

W pierwszej odsłonie Rosjanin dobrze radził sobie w stójce, gdzie punktował prostymi przeciwnika, jednak zawodnik z Kamerunu udanie sprowadził walkę do parteru, gdzie próbował swoich sił. Na macie ringu Shemetov był bliski zapięcia balachy, jednak Biyong udanie uciekł z tej próby i w dalszej części odsłony kontrolował przebieg starcia.

Zobacz również: Wyniki sylwestrowej gali RIZIN 20!

Na początku drugiej rundy Kameruńczyk już w pierwszych sekundach poszedł po sprowadzenie, po którym rozpoczął prawdziwą rzeź w parterze. Rozcięty w pierwszej rundzie Rosjanin nie był w stanie wstać spod Biyonga, który bezlitośnie obijał przeciwnika powiększając rany Shemetova.

Dla 28-latka był to udany debiut w organizacji RIZIN. W dotychczasowej karierze Biyong pokonywał na galach w Afryce i Europie między innymi Quintona Roussowa czy Seada Kahrovica. Starcie z Shemetovem bez wątpienia było jego największym wyzwaniem w kairerze.

34-latek z Rosji przegrał po raz drugi w 2019 roku. W poprzednich latach Shemetov kontynuował świetną serię zwycięstw. Na początku swojej kariery w MMA Rosjanin mierzył się ze znanymi polskim kibicom zawodnikami – w 2007 roku przegrał z Danielem Taberą, w 2008 roku pokonał go Robert Jocz, a w 2010 roku przegrał ze Stjepanem Bekavacem.

Zobacz również: 

>>> Brutalne kopnięcia na początek RIZIN 20. Patricky Freire i Tofiq Musaev w finale turnieju wagi lekkiej
>>> Satoshi Ishii ekspresowo znokautowany przez Jake’a Heuna. Trzecia porażka z rzędu Japończyka

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.