Jiri Prochazka celuje w znacznie szybszy powrót do oktagonu niż to pierwotnie było zakładane. Czech chciałby zawalczyć z nowym mistrzem wagi półciężkiej UFC, Jamahal Hillem, już latem.

Prochazka zwakował pas dywizji do 93 kilogramów w listopadzie. 30-latek miał się zmierzyć z Gloverem Teixeirą w pierwszej obronie trofeum w grudniu, jednak nabawił się kontuzji barku. Na jego nieszczęście dolegliwość okazała się bardzo poważna i były mistrz musiał przejść operację. Pierwotna wersja utrzymywała, że Prochazka może pauzować od 12 do nawet 18 miesięcy.

Jak się okazuje sam Czech utrzymuje nieco inną wersję odnośnie swojego powrotu. Prochazka wziął udział w The MMA Hour, gdzie rozmawiał z dziennikarzem Arielem Helwanim. „Denisa” zapowiedział, że planuje wrócić w lipcu lub sierpniu do oktagonu. Ponadto były mistrz wagi półciężkiej preferuje, aby Hill do tego czasu poczekał z pierwszą obroną pasa mistrzowskiego. Czech powiedział również, że rehabilitacja przebiega bardzo dobrze.

Wszystko idzie świetnie. W następnym tygodniu jadę do Las Vegas, aby kontynuować rehabilitacje i przyśpieszyć wszystkie procesy, żeby powrócić możliwie jak najszybciej. Nie chcę być zbyt szybki dla mojego barku, ale jest lepiej niż każdy się spodziewał, więc się z tego cieszę.

 

Myślę, że mogę powrócić w lipcu albo sierpniu, coś w okolicach 6-7 miesięcy. Nie wiem czy Jamahal zechce na mnie czekać do lata. Jeśli tak to byłoby najlepiej, ponieważ ostrzę moje bronie na niego. Jeżeli zechce walczyć w bliskiej przyszłości to nie ma dla mnie to znaczenia. Tak jak już wspominałem chcę, aby kategoria półciężka szła do przodu.

Prochazka wskazał również zawodnika, który jego zdaniem mógłby walczyć z Hillem, gdyby ten nie chciał zaczekać na niego. Wybór Czecha okazał się dość nieoczywisty, ponieważ wskazał on Anthony’ego Smitha jako pretendenta do pasa.

To moja szczera opinia, ale oni mieli tę walkę i mówili o niej, zarówno Anthony Smith, jak i Jamahal Hill. Myślę, że zasługuje na walkę z Jamahal, ponieważ oni (UFC) dali mu szansę bycia zawodnikiem rezerwowym, więc czemu nie Smith? To jest tylko moja opinia.

Prochazka (MMA 29-3-1) w ostatniej walce zdobył pas wagi półciężkiej amerykańskiej organizacji podczas ubiegłorocznej gali UFC 275 w czerwcu. Wówczas 30-latek po kapitalnej bójce poddał Glovera Teixeirę w piątej rundzie. Czech do zdobycia pasa potrzebował zaledwie trzech występów w UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

PRIDE FC
Middleweight

6,706 komentarzy 35,702 polubień

Jiri przez te siedzenie w pokoju pod kluczem po ciemku całkiem zwariował, najpierw mówi że Jamal jest waciany bo nie skończył betonowego Glovera a Walker ma ma dynamit w łapie bo skończył Craiga a teraz typuje Smitha na pretendenta :juanlaugh: :deniroclap:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of AndJusticeForAll
AndJusticeForAll

EFC Africa
Middleweight

2,934 komentarzy 19,256 polubień

Jak Smith albo Walker zdobędą pas to zaorać tą dywizję w pizdu :siara::latajacaslomkaptysiowa:

Odpowiedz 2 polubień

P
Pablo08

Jungle Fight
Lightweight

288 komentarzy 835 polubień

Smith o pas, a potem rewanż z włamywaczem :jjsmile:

Odpowiedz 1 Like

F
Faryzejusz

ONE FC
Lightweight

2,366 komentarzy 4,762 polubień

Jak Smith albo Walker zdobędą pas to zaorać tą dywizję w pizdu :siara::latajacaslomkaptysiowa:

Ja wiem , że ta kategoria to jedna z najgorszych a może i najgorsza ale myślę , że do tego nie dojdzie.

Odpowiedz polub

P
Pszczolatcz

Brutaal
Super Heavyweight

662 komentarzy 680 polubień

Ja wiem , że ta kategoria to jedna z najgorszych a może i najgorsza ale myślę , że do tego nie dojdzie.

Nie takie rzeczy człowiek widział :kawulpokapoka: :lol:

Odpowiedz 1 Like

b
basic

Oplot Challenge
Welterweight

73 komentarzy 206 polubień

Chyba do niego dociera jak dal sie wydymac z tym wakowaniem pasa. Ehh na konsultacje do Frania z wagi wyzej trzeba bylo isc w tym temacie

Odpowiedz polub