Petr Yan, były mistrz kategorii koguciej UFC, nie powróci szybko do oktagonu. Rosjanin przejdzie operację na skutek doznanych kontuzji.

Yan odniósł bardzo ważne zwycięstwo podczas gali UFC 299. Wydarzenie odbyło się 9 marca w Miami w obiekcie Kaseya Center. 31-latek w pierwszym pojedynku karty głównej gali zmierzył się z Songiem Yadongiem. Walka trwała trzy rundy, więc do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna decyzja sędziów punktowych. Ci byli jednogłośni i wypunktowali starcie na korzyść Yana w stosunku 29-28.

Zwycięstwo 31-latka było okraszone kilkoma kontuzjami. Yan doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego, łąkotki oraz kontuzję pachwiny. Informację przekazał Rosjanin za pośrednictwem platformy X. Yan w dniu jutrzejszym przejdzie operację. Pomimo szeregu cięższych kontuzji, popularny „No Mercy” celuje w szybki powrót do oktagonu.

Więc rezonans magnetyczny potwierdził zerwane więzadło krzyżowe przednie, łąkotkę oraz kontuzję pachwiny. Na jutro jest zaplanowana operacja. Nic mnie nie złamie, jestem zdeterminowany, aby powrócić silniejszy niż kiedykolwiek w niedługim czasie.

Yan (17-5 MMA) przed wygraną z Yadongiem przegrał trzy wcześniejsze starcia. Rosjanin musiał uznać wyższość Meraba Dvalishviliego, Seana O’Malleya oraz Aljamaina Sterlinga. Rosjanin w latach 2020-2021 dzierżył pas mistrzowski kategorii koguciej. Yan obecnie zajmuje 4. miejsce w rankingu kategorii koguciej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,452 komentarzy 26,178 polubień

Ruska onuca
::jondance::

Odpowiedz polub

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Bantamweight

1,853 komentarzy 3,950 polubień

Ruska onuca
::jondance::

Przecież wysłał na tweeterku gołębia pokoju :muttley: Swoją drogą jak medycyna poszła do przodu, za czasów GSP jak miał ACL to nikt nie zapowiadał że wróci do klatki a teraz 3-4 miechy i chłopy walczą :goldi:

Odpowiedz 1 Like