Komentujący gale UFC, Daniel Cormier, wypowiedział się na temat niedawnego starcia Jana Błachowicza z Alexem Pereirą. Jego zdaniem nasz rodak zadał za mało obrażeń, aby zostać ogłoszonym zwycięzcą.

Podczas gali UFC 291, która odbyła się 29 lipca w obiekcie Delta Center w Salt Lake City, doszło do walki o miano pretendenta do pasa wagi półciężkiej. W drugim najważniejszym pojedynku wydarzenia zmierzyli się ze sobą Jan Błachowicz i Alex Pereira. Starcie trwało trzy rundy, więc do wyznaczenia zwycięzcy była potrzebna decyzja sędziów punktowych. Ci niejednogłośnie wskazali na zwycięstwo Pereiry. Dwóch sędziów punktowało 29-28 na korzyść Brazylijczyka, natomiast trzeci w podobnie widział wygraną Błachowicza.

Wielu ekspertów oraz fanów, szczególnie tych z Polski, nie zgadzali się z werdyktem sędziów punktowych. Do punktacji pojedynku z udziałem Błachowicza oraz Pereiry odniósł się komentujący gale UFC, Daniel Cormier. Były podwójny mistrz organizacji uznał w podcaście „DC & RC”, że wpis Polaka o niesprawiedliwym werdykcie jest przesadzony. Zdaniem Cormiera Błachowicz zadał za mało obrażeń „Poatanowi”.

Myślę, że Błachowicz mógł być tym zawodnikiem, na którego wysokość oddziaływała w taki sposób, że był zmęczony podczas walki. Oczywiście zanotował sprowadzenie w trzeciej rundzie, ale nie zostało to dokonane wystarczająco wcześnie i nie zadał wystarczających obrażeń, aby zagwarantowało mu to wygraną. Napisał na Twitterze, że został okradziony, ale nie zgadzam się z nim. Myślę, że Pereira wygrał tę walkę. Pokazał, że jest zdolny, aby rywalizować w kategorii półciężkiej.

Błachowicz (MMA 29-10-1) nie wygrał drugiego starcia z rzędu. Wcześniej zremisował z Magomedem Ankalaevem walce o zwakowany pas wagi półciężkiej podczas gali UFC 282 z grudnia 2022. Polak wygrał tylko jedno z ostatnich czterech starć. W maju 2022 wygrał z Aleksandarem Rakiciem, który doznał kontuzji w trzeciej rundzie walki wieczoru.

Pereira (MMA 8-2) udanie zadebiutował w kategorii półciężkiej po utracie pasa w wadze średniej. Wcześniej „Poatan” przegrał przez nokaut z Israelem Adesanyą w na kwietniowej gali UFC 287 i tym samym stracił tytuł wagi średniej. Brazylijczyk pas zdobył w pierwszej walce z Nigeryjczykiem w listopadzie ubiegłego roku. „Poatan” na mistrzowską szansę zapracował trzema zwycięstwami w amerykańskiej organizacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,789 komentarzy 2,741 polubień

Komentujący gale UFC, Daniel Cormier, wypowiedział się na temat niedawnego starcia Jana Błachowicza z Alexem Pereirą. Jego zdaniem nasz rodak zadał za mało obrażeń, aby zostać ogłoszonym zwycięzcą. Podczas gali UFC 291, która odbyła się 29 lipca w obiekcie Delta Center w Salt Lake City, doszło do walki o miano pretendenta do pasa wagi półciężkiej. W […]

Odpowiedz polub

click to expand...